ekologia v domacnosti

Ekologicky, pekne, útulne, múdro a účelne
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ekologia v domacnosti

Odoslaťod gombicek »

Táňa píše:Ak budeš mať novú umývačku, ani nemusíš používať nič. Skúšala som najprv s kvapkami prostriedku, teda stále som znižovala dávky a v poslednej dobe umývam už bez, riad sa umýva iba vo vode a je rovnako umytý ako s nejakým pr., hoci mám už dosť starú umývačku. :D Nová ho musí umyť úplne super. Soľ teda používam a namiesto leštidla ocot. Ocot by hádam baktérie nemal "zničiť".

Tani, fakt staci na riad v umyvacke len trosku octu a horuca voda? co ak je tam aj mastne? a este aky tekuty prostriedok si pouzivala?
ja pouzivam tablety Denkt mit natur,ale vadi to davkovanie, ze tam ide vzdy jedna tableta bez ohladu na znecistenie riadu. da sa zohnat prip. prasok hoci aj v Rakusku?
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod čika: »

gombicek, aj ja mam eko podobne. nechapem to a neperiem na tom
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod slniecko »

nepouzivam, lebo dlho trva a nemam na to nervy :blush: ...

Ozaj, kto pouzivate tablety do umyvacky DM nature, nemate dojem, ze sa v poslednej dobe pohorsili? Ak ich nevyberiem z toho obalu, tak sa povacsinou nerozpustia.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod slniecko »

nepouzivam, lebo dlho trva a nemam na to nervy :blush: ...

Ozaj, kto pouzivate tablety do umyvacky DM nature, nemate dojem, ze sa v poslednej dobe pohorsili? Ak ich nevyberiem z toho obalu, tak sa povacsinou nerozpustia.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod adyky »

Slniecko, u nas som tie tablety Natur uz parkrat nenasla, tak som naposledy kupila klasicke DM-kove.

Gombicek - potvrdzujem. Dlho som pouzivala tablety DenkMit Natur so samorozpustnym obalom. Ked som teraz kupila obycajne tablety, ktore treba vyberat z igelitu, jednoducho som na to vybalenie zabudla. Po skonceni programu som si nevsimla ziaden rozdiel, riad cisty, vsetko som ulozila a az nakoniec som zbadala dolu v umyvacke neporusenu zabalenu tabletu. :scared: Takze hlasim, ze Gombicek ma pravdu, moj riad sa krasne umyl aj bez cistiacich prostriedkov.
adyky

vydrzat!

expert

Odoslaťod gombicek »

slniecko píše:nepouzivam, lebo dlho trva a nemam na to nervy :blush: ...

je tam minimalne iny obal v novom baleni co som nacala. zatial sa rozpustil vzdy.
gombicek

expert

Odoslaťod gombicek »

Mamana* píše:My sme nedavno s manzelom hladali, aku COV-ku kupit. A pri surfovani na nete moj drahy objavil na stranke jedneho vyrobcu cisticiek, ze aspon do tej jednej jeho konkretnej nie je vhodne pouzivat ekologicke cistiace prostriedky, lebo namiesto fosfatov obsahuju nieco ine, co bakteriam v COV-ke skodi.
Mate niekto domovu cisticku? Co tam pouzivate do prania a umyvania v umyvacke?

ahoj, minimalne gel ecover na pranie je vhodny, pisu to priamona obale, vcera som si to vsimla.
gombicek

expert

Odoslaťod kravka »

tak to su mi zaujímavé veci - vyskúšame určite aj my, umývať riad bez tbl, napokon nie je to len eko, ale aj ekonomické 8)b používame tiež tie dm natur tbl a sú fajn, ale drahý ich dáva aj ked púšťa len polovičnú umývačku, tak to naozaj netreba.
eko program na práčke mám tiež, je pridlhý, nepoužívam ho :no:
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Odoslaťod Táňa »

gombicek píše:
Táňa píše:Ak budeš mať novú umývačku, ani nemusíš používať nič. Skúšala som najprv s kvapkami prostriedku, teda stále som znižovala dávky a v poslednej dobe umývam už bez, riad sa umýva iba vo vode a je rovnako umytý ako s nejakým pr., hoci mám už dosť starú umývačku. :D Nová ho musí umyť úplne super. Soľ teda používam a namiesto leštidla ocot. Ocot by hádam baktérie nemal "zničiť".

Tani, fakt staci na riad v umyvacke len trosku octu a horuca voda? co ak je tam aj mastne? a este aky tekuty prostriedok si pouzivala?
ja pouzivam tablety Denkt mit natur,ale vadi to davkovanie, ze tam ide vzdy jedna tableta bez ohladu na znecistenie riadu. da sa zohnat prip. prasok hoci aj v Rakusku?

Používala som gel Calgonit, najprv sa mi rýchlo míňal :D (keď sme dávali podľa návodu :D ), ale stále vyšlo umývanie menej ako s tabletami, ktoré sa mi málokedy rozpustili a potom neskôr mi už jeden gel vydržal veľmi dlho.

Občas, keď mám v umývačke viac zašpinený riad nastriekam prostriedok na riad, ktorý mám na ručné umývanie (teraz Ecover). Keď reklamujú kapsule s jarou, aj Ecover musí byť ok. 8)
Táňa

expert

Odoslaťod beruskaea »

Mamana* píše:My sme nedavno s manzelom hladali, aku COV-ku kupit. A pri surfovani na nete moj drahy objavil na stranke jedneho vyrobcu cisticiek, ze aspon do tej jednej jeho konkretnej nie je vhodne pouzivat ekologicke cistiace prostriedky, lebo namiesto fosfatov obsahuju nieco ine, co bakteriam v COV-ke skodi.
Mate niekto domovu cisticku? Co tam pouzivate do prania a umyvania v umyvacke?

Ahojte

my mame COV uz 5 rokov a pouzivala som uz vsetko mozne, aj obycajne neeko pracie pracky a nic sa nestalo. Raz som sice skoro zlikvidovala bakterie, ale to ked som pouzila Savo :blush: , ale aj to sa moze raz za cas, ale nie v takom mnozstve ako som to pouzila ja. :rol8: my sme mali skor opacny problem, stale sa nam premnozuju. Nam povedali, ze najhaklivejsie su na velke mnozstvo vody, cize nemalo by sa pustat vela praciek za sebou napriklad, lebo sa mozu vyplavit.

Chcela som vam napisat, ze mi prisli uz tie prostriedky co som tu davala link na tu missivu.cz a je to fakt parada, su to koncentraty a riedia sa v dost velkom pomere 1:5 alebo 1:10 cize vydrzia dlho a dnes ked som umyvala prvy krat riady s tym umyvacim prostriedkom tak mi bolo luto aj vypustit vodu na konci co bola stale spenena a to som si dala len jednu davku.
Ja mam aj na pravej ruke dost neprijemny ekzem a praska mi koza az do krvi tak snad mi to aj na to pomoze, lebo to sa mi robi z pouzivania klasickych umyvacich prostriedkov.
A obaly im mozte poslat naspat, reckyluju ich.
Som velmi spokojna a kupila som aj dcere sprchovaci gel, tiez sa to riedi, ma na ramienkach a ritke taky suchy ekzem, hadam zaberie. :wink:
beruskaea

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tipy, triky, inšpirácie...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.