Prezimovanie tuje na balkone

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Prezimovanie tuje na balkone

Odoslaťod AdriCa »

Kupila som si malu okruhlu tuju, mam ju v crepniku na balkone, a uz teraz rozmyslam , ako ju ulozim na zimny spanok a kedy.
Mam ju dat do kartonovej krabice, po bokoch polystyren alebo ju obalit aj s kvetinacom do vrecoviny? Poradte mi ak mate osobnu skusenost a tuje vam nevykapali. Viem ze to treba udrzovat aby bola hlina mokra, aby tuja nevyschla. A kedy je ten spravny cas a teplota kedy treba zacat prezimovanie?
Vopred dakujem za rady. :4:
AdriCa
pokročilý
 
Príspevky: 872
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prezimovanie tuje na balkone

Odoslaťod SilvaK »

Adrica, črepník treba obaliť tak, aby zemina nemohla premrznúť, je v podstate jedno, čím to zaizoluješ, dôležité je, aby to bolo urobené dostatočne. Môže to byť vrecovina, slama, seno, polystyrén, bublinková fólia. Nezabudni ju podložiť aj zospodu, najlepšie kúskom polystyrenu.
A treba dať fakt pozor, aby zemina celkom nepreschla, keď budú dni bez mrazov, treba poliať aj v zime. Kedy zazimovať? V podstate vtedy, keď už začína naozaj mrznúť a hrozí, žeby zem mohla premrznúť. Je to individuálne, niekedy už v októbri a niekedy aj v decembri. Ale v podstate skorším obalením jej neublížiš, takže radšej skôr, ako neskoro.

Ja balím do dvoch vrstiev bublinkovej fólie, pri zemine to zvrchu stiahnem gumičkou a podložím polystyrénovou podložkou, takto to mám od cca novembra do marca. Ja ich ešte aj zväzujem, lebo ich mám na dvore a keď napadne veľa snehu, polámali by sa konáriky. Potom je však dôležité ich včas rozviazať, aby zvnútra nezačali obsychať.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prezimovanie tuje na balkone

Odoslaťod AdriCa »

Dakujem ti , bublinkova folia by ma nenapadla. Takze mam dost moznosti, urcite si nejaku vyberem a mozno aj dve, ostrazitosti nikdy nieje dost. Podlozit to mozem aj doskami, ale ten polystyren sa mi viac pozdava.
Este raz vdaka. Ja som v prezi :flo: movani zaciatocnicka
AdriCa
pokročilý
 
Príspevky: 872
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prezimovanie tuje na balkone

Odoslaťod tereza »

Ja mam tiez tuju na balkone uz niekolko rokov, okruhlu, pomaly rastucu a neobalujem crepnik do nicoho, iba ju vzdy ked zacina mrznut trochu oblozim vetvickami - cecinou, aby nevymrzol koren. Ale je pravda ze my mame balkon v rohu, akoby zasunuty za murom vedlajsieho cinziaku takze tam nefuci a je to trosku chranene.
A nezabudnut polievat :yes: ja som tak jednu skantrila lebo som si myslela ze pri polievani skor zmrzne... a ona chudera vyschla :rol8:
tereza

zivot je krasny :o))

expert
 
Príspevky: 1998

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prezimovanie tuje na balkone

Odoslaťod AdriCa »

Zalezi trocha aj asi na materialy kvetinaca , alebo nie? Ja ju mam v takom dvojitom plastovom. Balkon na 9 poschodi, ale dost tam pofukuje. Takze nezabudnut polievat. :4:
AdriCa
pokročilý
 
Príspevky: 872
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prezimovanie tuje na balkone

Odoslaťod tereza »

Je to mozne, ja ma hlineny, dost hruby :whist:
tereza

zivot je krasny :o))

expert
 
Príspevky: 1998

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron