vianočný kaktus

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

vianočný kaktus

Odoslaťod Katka3 »

Ahojte,
konecne sa mi podarilo prebrat k zivotu vianocny kaktus - viete mi niekto poradit ako ho prinutim ab y mi aj zakvitol?
Toto leto som ho pokusne dala cez leto na balkon a asi sa mu aj paci lebo povyhanal tolko novych listkov a cely sa tak rozziaril, ze by bola skoda aby konecne aj nezakvitol.
Neviem ci ho treba predtym prihnojovat, a cim a pod. Ako sa starate o vas vianocny kaktus?
Katka3
začiatočník
 
Príspevky: 155

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod SilvaK »

Priznávam, že sa nestarám takmer vôbec, keď si spomeniem (3-4x do roka) ho pohnojím hnojivom na kaktusy a sukulenty a kvitne. Ale má to trochu posunuté, kvitne zvyčajne cca 2-3 týždne pred Vianocami. Vianočné kaktusy neznášajú prekladanie na iné miesto. Ja ho mám na okne v kúpeľni. Keď zakvitol a preložila som ho inam, aby ho bolo vidieť, tak kvety opadli, potom som sa dočítala, že to neznášajú.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod nyrak »

Ahoj Katka,tiez mam vianocny kaktus,ked som ho zdedila krasne zakvitol cez zimu vnutri a dalsi rok nic.Potom som sa docitala ze musi ostat na jesen dlho vonku - v zahrade na balkone....aby pocitil zimu ,potom ked mrzne by sa mal dat niekam na chladnejsie miesto a v novembri -decembri az do izby.Kvitne vraj vzdy ked prejde tym obdobim chladu.Tento rok som ho nechala riadne vyzimit vonku a on kvitol na vianoce nadherne a cuduj sa svete teraz po 3 mesiacoch zase zacina kvitnut.Pogugli na zahrdanickych strankach,tam je presne popis co s nim robit.Ale ta zima nanho funguje.
nyrak

začiatočník
 
Príspevky: 239

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod Kalea »

Ahojte!
Môj vianočný kaktus mi kvitne aj trikrát za rok. Naozaj však neviem, čím to je. Minulý rok mi kvitol v októbri (on si takto robí v predstihu Vianoce skoro každý rok), potom v decembri a teraz kvitol opäť na začiatku marca. Ja ho von vôbec nedávam, celý rok ho mám vo vnútri, stále na tom istom mieste, polievam ho pravidelne raz do týždňa, občas prihnojím (asi raz do mesiaca), hoci napríklad teraz doma ani nemám hnojivo na kaktus, hnojila som ho hnojivom na zelené rastliny. Predpokladám, že najbližšie bude kvitnúť opäť niekedy v októbri. Pripájam fotografiu spred mesiaca.
Prílohy
IMG_6454.JPG
(73.86 KiB) Stiahnutá 7487 krát
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod Elvirka »

Moje vianocne-velkonocne (aj tak ich teraz na jar predavali) :lol: kvitnu cca 3-4x do roka, nic zvlastne s nimi nerobim. Ale je pravda, ze asi najlepsie im je na parapete pod oknom, od aprila do septembra prihnojujem hnojivom na kaktusy, mavam ich aj vonku (teraz este nie) a to je asi vsetko. Mojej mame tiez akosi nekvitnu, tak neviem, cim to bude.
Prílohy
P1010331.JPG
(43.1 KiB) Stiahnutá 7445 krát
Elvirka
pokročilý
 
Príspevky: 768

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod alenka76 »

Tak ja som dnes dostala radu,ze ich treba mat na slnecnej strane-nie priame slnko,a zalievat-a zalievat.
Idem skusit prebrat moj k zivotu.....
alenka76

expert
 
Príspevky: 5477
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod tereza »

alenka ani moj o kvitnuti uz 3 roky ani pocut :no:
skusim mu teda dat poslednu sancu podla vasich rad...prelozim na slnecnu stranu a na jesen ho necham vyzimit, mozno sa spmata :lool:
tereza

zivot je krasny :o))

expert
 
Príspevky: 1998

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod alenka76 »

Takze,bez hnojenia ,len zalievala a zalievala "voala"

[ img ]
alenka76

expert
 
Príspevky: 5477
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vianočný kaktus

Odoslaťod SilvaK »

Alenka, super, krásny je.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron