Mravce v zahrade

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Mravce v zahrade

Odoslaťod EYES »

Ahojte...neviem ci mi tu bude vediet niekto poradit ale za opytanie nic nedam :roll:
Bola som dnes na zahrade a strasne vela mravcov sa tam namnozilo .....neviete ci je nejaky postrek alebo co cim ich znicim?mate nejaku skusenost?co dlhodobo pomohlo?
Vj ednej casti si dokonca urobili mravenisko :twisted: Dakujem
EYES
pokročilý
 
Príspevky: 685

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mravce v zahrade

Odoslaťod Ludkaaa »

my tiež máme veľa mravcov, že vraj pomáha vysadiť levandulu, tak to skúsim, uvidím,
Ludkaaa
pokročilý
 
Príspevky: 827

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mravce v zahrade

Odoslaťod SilvaK »

Ludkaaaaaa - to nepomáha, levandule mám kopec a mravcov tiež. :lol: Možno práve pri levanduli nie, ale meter od levandule už veselo budujú mraveniská.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mravce v zahrade

Odoslaťod najjanka »

V kazdom hobby markete (hornbach, Baumax...) v casti zahrada predavaju take prasky proti mravcom. My sme vlani tiez mali, blizko okapoveho chodnika a tak nam liezli do spalne.
Kupila som si ten prasok, nasypala tak, kde chodili a na druhy den uz tam mravce neboli a ani ich nenapadlo vratit sa tento rok spat.
Pripravok, co mam ja doma je od firmy Celaflor a vola sa Ameisen Mittel (kupovala som ho v rakuskom Obi, ale urcite podobne pripravky predavaju u nas).

Ak niekto hlada nieco prirodne a ekologicke, to zial neviem poradit. Pocula som o medovke, ale s pochybnym ucinkom.
najjanka
expert
 
Príspevky: 1349

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mravce v zahrade

Odoslaťod para »

najjanka praveze tento rok uz nepredavaju-vraj su v tom na SVK uz zakazane latky, aj mnoho hnojiv na travnik sa prestalo u nas predavat-takze ak chemiu tak OBI v Hhainburgu.
para

spomienky na detstvo

expert
 
Príspevky: 13470

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mravce v zahrade

Odoslaťod SuzyX »

ahojte, s mravcami sme si tiez uzili svoje, no nielen na zahrade, ale aj v dome... skusala som na ne vsetko mozne, od toho, co mi ponukala moja kuchyna - prasok do peciva, soda bikarbona, kvasnice, vanikla, ocot, pomarancove a citronove supky... az po rôzne chemicke pripravky. a viete co mi pomohlo? naucili sme sa s nimi zit :-) mozno sa vam to zda smiesne, ale tie "nase" mravce su uz take odolne, ze na ne neplati asi naozaj nic...
SuzyX
 
Príspevky: 5

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mravce v zahrade

Odoslaťod Ludkaaa »

tento rok som prišla na to čo na ne zaberá - prášok do pečiva, rozsypať a oni samé ujdú, to mi zatiaľ funguje, len tie pohľady susedov ked chodím po záhrade a sypem prášok do pečiva na zem :lol:
Ludkaaa
pokročilý
 
Príspevky: 827

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Mravce v zahrade

Odoslaťod Maira »

Ludkaaa píše:tento rok som prišla na to čo na ne zaberá - prášok do pečiva, rozsypať a oni samé ujdú, to mi zatiaľ funguje, len tie pohľady susedov ked chodím po záhrade a sypem prášok do pečiva na zem :lol:


Vďaka za nápad, na jar vyskúšam, ak sa medzitým neodsťahujú.Tiež sa im akosik u nás na záhrade ohromne zapáčilo... :mrgreen:
Maira
expert
 
Príspevky: 2220

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron