ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracie

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracie

Odoslaťod Klaa »

No Miriam, zdá sa že ja som totál amatér, bo také tie názvy mi nič nehovoria. Vlani sme si "poriešili" konečne predzáhradku, a to sme boli v predajni, a asi takým štílom... toto je pekné...môžbyť, toto nebude vyskoké...bereme... ale čo sa ako volá... :oops: netuším... :lol:
No a pozemok je veľký a nie je rovný, čo nám dosť vadilo, ide trošku z kopca, ale teraz muž dostal nápad, s tým potôčikom, tak by to mohlo byť zaujímavé, inak už dreviny nechceme, bo vlastne ich ani nieje kam dať... :roll: No a skalky sa mi páčia, tak možno ešte čosi také... :lol:
Aááále aspoň sa popri vás čosi naučím. :wink:
Klaa
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod freya »

Margo píše:Miriam, ak netrvas na formalnom zivom plote (strihanom), relativne rychlo ti vyrastie neformalny zivy plot, len treba ratat, ze jeho sirka moze byt aj trojmetrova. Velmi pekna je kombinacia zlateho dazda, orgovanu, bazy, sipovych ruzi, resp. vajgelie, drienu, trojpuku... problem je, ze su opadave, takze v zime budu trosku presvitat. riesenie je aj pevny plot, ktory nechas obrast brectanom, pavinicom.... pavinic je sice opadavy, ale je rychly, za dva roky mas obrasteny cely plot. brectan bude dorastat pomalsie, ale kym narastie, mas ten pavinic.

este doplnim - do neformalneho ziveho plota je fajn aj dulovec japonsky. krasne kvitne, rychlo rastie, ale picha.
aj kalina je pekna :D

a na pletivovy plot som nimule videla vkusne riesenie: potiahnut rakosom, nechat v nom medzery a do medzier vysadit tahave rastliny. ako sa budu rozrastat, mozes postupne rakos redukovat. ak chces nieco kvitnuce, pekne su klematisy, zemolez alebo opletka, ta posledna rastie velmi rychlo. klematis vraj existuje aj neopadavy, len ho v nasich zahradnictvach este nestretli :D , zemolez neopadava :D

ja sa chystam prave na toto posledne riesenie, aj ked rakos nemam velmi rada, ale docasne ho vydrzim :D
freya
pokročilý

Odoslaťod Margo »

ano, dulovec je super. ale nedala som ho na zoznam kvoli detom a kocurovi :lol: este sme zabudli na vavrinovec. ten je mrazuvzdorny, vzdyzeleny, da sa aj strihat, aj nechat na volno.
Margo
expert

Odoslaťod Miriam z NR »

baby pomooooooooooooooooooooc :cry:
vy sa tu tak vyjadrujete, ze pre mna to je spanielska dedina :shock: ja som TOTALNY zaciatocnik.....
no nic to, idem googlit nech sa viem trosku vyjadrit k tomu co pisete :oops: :oops: :oops:
Miriam z NR
expert

Odoslaťod freya »

Margo píše:ano, dulovec je super. ale nedala som ho na zoznam kvoli detom a kocurovi :lol: este sme zabudli na vavrinovec. ten je mrazuvzdorny, vzdyzeleny, da sa aj strihat, aj nechat na volno.

preco dulovec vadi kocurovi :shock: ?

vazne, je jedovaty? lebo nas kocur sa nestazuje :?
freya
pokročilý

Odoslaťod Margo »

Ne viem ci je jedovaty, ale ma strasne dlhe ostne :lol: nechcem, aby sa moji milacikovia popichali. Na ruzi sa nepopichaju, ta bude na podpere.

Miriam, idealne je ak sa ti nieco zapaci pisat si latinske nazvy (aj odrodove), podla toho to zozenies ci uz v nasom, ceskom, rakuskom aj madarskom obchode.
Pre zaciatok, kupuj si Nasu krásnu zahradu (cesky casak) a Zahradkara. Tam najdes vela peknych veci a vela napadov.
Margo
expert

Odoslaťod Miriam z NR »

freya píše:[ lebo nas kocur sa nestazuje :?

:)
Miriam z NR
expert

Odoslaťod Miriam z NR »

Kirkusa, prave som si dopozerala ten sieberz.sk, no isla som si oci vyocit.......krasne!!! perfektna stranka, uz som ju supla medzi oblubene :)

zaujal ma ten cyprustek modro-zlty, ten dvojfarebny zivy plot...to som este nikdy nevidela. Len okolo celeho pozemku by to bolo hrozne drahe. 4ks za 427,- a sadi sa to kazdych 35 cm :?

mozno to dat len na jednu stranu, lenze ja by som to nevedela skombinovat s niecim inym :roll:

napriklad, neviete ci by som mohla ten zivy plot sadit tak ze do medzier napriklad medzi vtaci zob nasukat nieco zivsie?
Miriam z NR
expert

Odoslaťod freya »

Margo píše:Na ruzi sa nepopichaju, ta bude na podpere.

certa nepopichaju :evil: , moj syn si do nej minuly rok sadol :roll: a tiez bola vyviazana k pergole :roll:

inac, Margo, az teraz som si stihla poriadne precitat opis zahrady aku planujete a znie to super :D
ja tu zapasim s kombinaciou juzneho svahu, takze upek cez den a mrazovej doliny vecer a v noci :? takze mame take teplotne rozdiely medzi dnom a nocou, ze to budem asi riesit metodou pokus-omyl a uvidim, co prezije. uz som napr. zistila, ze to tu nezvladaju surfinie, rododendrony a muskaty :(
freya
pokročilý

Odoslaťod Miriam z NR »

Kirkusa, ten zazracny zivy plot co si sem dala link, ma strasne dobre hodnotenia, ako vyborne zadrzuje prach, hluk, nenachadzaju sa v nom pavuky :lol: to je pre mna velke plus, nealergizuje, nenarocny na udrzbu, proste same pozitiva....akurat vyzorovo ma nejako nenadchol....
Miriam z NR
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.