ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracie

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracie

Odoslaťod silvia. » Ut 21.Okt. 2008 16:58

Cauko, vidim, ze tu nik neprispieva, tak skusim hodit este jednu otazku, hoc mi na tuje este nik neodpovedal.....pouzivate v zahradach vysavac na listie :?: , alebo ostat pri hrabani :?:
silvia.
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 11:20

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Dimka » So 01.Nov. 2008 16:56

Aj ja mam jednu otazku. Je brectan jedovaty? Myslim ten co neopadava a ma take cierne bobulky. Chcem do zahradky na obrastenie plotu ale neviem ci ku detom take nieco mozem dat, nech mi to neozobu. :?
Dimka
pokročilý

Založený: Ut 17.Jan. 2006 12:47

Odoslaťod Margo » Ne 02.Nov. 2008 0:58

Silvi, hrabeme. ale uz som nad vysavacom uvazovala :-)

Milla, brectan je jedovaty- ale este som nepocula o pripade, ze by ho deti ozobali :lol:
Margo
expert

Založený: Ut 28.Feb. 2006 20:26

Re: ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracieRe

Odoslaťod Táňa » Pi 16.Jan. 2009 16:14

silvia. píše:Cauko, vidim, ze tu nik neprispieva, tak skusim hodit este jednu otazku, hoc mi na tuje este nik neodpovedal.....pouzivate v zahradach vysavac na listie :?: , alebo ostat pri hrabani :?:

Vysávač používame a je to super vec, ja sa s ním vždy rada pohrám :) a aj lístie je v inej forme - úplne rozomleté, v komposte sa rýchlejšie rozloží...
Táňa

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:09

Odoslaťod mamina » Po 06.Apr. 2009 22:03

Baby, ahojte :D
Našla som túto tému a pokúsim sa ju oživiť :D :D

Prišla jar a mna začína lákať záhrada :D Kedže bývame v rodinnom dome od marca - záhrada sa záhradou ešte nazvať nedá. Je tam neporiadok, stavebný odpad atd. To chceme odpratať behom týždna-dvoch. Ideme robiť drenáž, navoziť zem - vyrovnať ju.
Finančne sme na tom už poslabšie - domček nás vycucal, takže tento rok sme si stanovili nejaké také plány ako zasiať trávu- aj to asi nie všade, ale len na určitých miestach, vysadiť ovocné stromy a živý plot aspon z dvoch strán.
Nachádzame sa čiastočne v podhorskom prostredí, nad nami je lúka a nad nou ihličnatý les - susedia majú vačšinou ako živý plot vysadené smreky.
Záhrada je orientovaná na východo-juh až západ. Zem je tiež dosť kamenistá :?

Zatiaľ je mojim veľkým poradcom práve Margo - moja zlatá ochotná -veľmi pekne dakujem :D Ale som začiatočník a tak každé info, každá rada, nápad, fotka pomôžu :wink:

Tie fotky čo som tu vyššie videla sú nádherné :shock: :D

Najbližšie ideme riešiť ovocné stromy a čo medzi to. Teda bude strom, potom by mal byť živý plot, ktorý by mal viac-menej ozaj nepriehladne oddeliť náš pozemok...neviem sa však rozhodnúť čo tam dať
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 21:47

Odoslaťod Táňa » St 08.Apr. 2009 13:10

mamina píše:Baby, ahojte :D
Našla som túto tému a pokúsim sa ju oživiť :D :D

Prišla jar a mna začína lákať záhrada :D Kedže bývame v rodinnom dome od marca - záhrada sa záhradou ešte nazvať nedá. Je tam neporiadok, stavebný odpad atd. To chceme odpratať behom týždna-dvoch. Ideme robiť drenáž, navoziť zem - vyrovnať ju.
Finančne sme na tom už poslabšie - domček nás vycucal, takže tento rok sme si stanovili nejaké také plány ako zasiať trávu- aj to asi nie všade, ale len na určitých miestach, vysadiť ovocné stromy a živý plot aspon z dvoch strán.
Nachádzame sa čiastočne v podhorskom prostredí, nad nami je lúka a nad nou ihličnatý les - susedia majú vačšinou ako živý plot vysadené smreky.
Záhrada je orientovaná na východo-juh až západ. Zem je tiež dosť kamenistá :?

Zatiaľ je mojim veľkým poradcom práve Margo - moja zlatá ochotná -veľmi pekne dakujem :D Ale som začiatočník a tak každé info, každá rada, nápad, fotka pomôžu :wink:

Tie fotky čo som tu vyššie videla sú nádherné :shock: :D

Najbližšie ideme riešiť ovocné stromy a čo medzi to. Teda bude strom, potom by mal byť živý plot, ktorý by mal viac-menej ozaj nepriehladne oddeliť náš pozemok...neviem sa však rozhodnúť čo tam dať

Pridám sa, tento rok by som aj ja chcela "vytvoriť" živý plot z dvoch strán za domom. Keďže pred domom máme plot z tují, za domom chcem niečo iné... ale netuším čím začať a tak....
Táňa

expert

Odoslaťod mamina » St 08.Apr. 2009 13:52

Ja uvažujem nad tým, že do tej časti, kde chcem náš pozemok čo najviac oddeliť od vedľajšieho dám nejaké 3-4 ovocné stromy a medzi to vtáčí zob, ktorý vie vytvoriť ozaj nepriehľadnú stenu
mamina

expert

Odoslaťod Táňa » St 08.Apr. 2009 14:42

Mamina, vtačí zob nie je veľmi náročný na "údržbu"?
Pôvodne som chcela z jednej strany ríbezľové a egrešové kríky, aby sme z nich mali aj úžitok a urobili by aj živý plot, ale nejako sa im nedarilo a väčšina z nich vyhynula. Tak neviem, či to vôbec obnovovať....
Z druhej strany máme maliny, ktoré sú ale dosť nízke, no počas vegetácie urobia celkom dobrý plot, lenže kopa miesta je od nich k psej búde, tam som dala trstinu, pred ňu som v jeseni nasadila brečtan, ale asi sa neprijal, teda pes mu nedovolil. :D A od búdy je ešte "voľný" plot do konca záhrady.

Rozmýšľala som aj nad nepriehľadnou zelenou "sieťou - fóliou", či ako sa to volá, kým tam niečo neposadím a nedorastie.
Táňa

expert

Odoslaťod mamina » St 08.Apr. 2009 14:47

Tá folia je inak dobrý nápad - my potrebujeme hlavne jednu stranu čím skôr oddeliť :roll:
Kde to dostať?
mamina

expert

Odoslaťod Táňa » St 08.Apr. 2009 15:15

mamina píše:Tá folia je inak dobrý nápad - my potrebujeme hlavne jednu stranu čím skôr oddeliť :roll:
Kde to dostať?

Videla som v Baumax. ale netuším aká je to kvalita a nikde som zatiaľ nenatrafila na nejakú diskusiu. Idem ešte hľadať. Mali viac druhov, nestojí to korunu, nebola by som rada, keby sa rozpadla.
Táňa

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...