ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracie

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracie

Odoslaťod Táňa » Ut 26.Aug. 2008 14:18

Časť pred domom od cesty máme dobre vyriešenú, sú tam po oboch stranách tuje, už poriadne vysoké, len neviem, ako som rozmýšľala predtým, keď som tuje nedala aj dozadu..... teraz mi vadí, že tam nemáme súkromie...

Netuším, aký druh tují máme, no rastú dosť rýchlo, min. rok boli také ako na fotke, tento sú už do výšky asi 2 metre a poriadne husté. V jeseni sme ich zostrihali po vrch plota a veľmi zhustli. Lenže tento druh tují je v zime dosť škaredý.... :(

[ img ]
Táňa

expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 19:09

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Nojaadka » Ut 26.Aug. 2008 16:02

baby prodám sa aj ja. Najmä s otázkami :D Tiež som na tom podobne, ako mnohé z Vás - začiatočník bývajúci v strašom prerobenom dome...

Na začiatok by som sa rada opýtala Tuleňky - máš osobné skúsenosti s tvorením skalky? Ja mám totiž oproti kuchynskému oknu na prednom dvore taký kúsok zeme, nad ktorým sa týči obrovský starý ihličnan a je to v podstate takmer stále v tieni. Napadlo ma, aby to tam večne nebolo zarastené burinou, urobiť tam skalku s rastlinkami, čo nevyžadujú veľa slnka. Len nemám žiadnu predstavu, ako začať :( :oops: Vykopať zeminu do určitej hĺby, aby sme sa zbavili buriny a potom začať vrstviť novú zem a dokladať skalami a kameňmi? ja fakt nemám ani tucha :?

Vďaka za akýkoľvek nápad či radu.
Nora
Nojaadka

Tak sa zdá, že jar je tento rok celú zimu :-)

expert

Založený: Po 15.Máj. 2006 22:20

Odoslaťod Tuleňka » Po 01.Sep. 2008 19:51

Nasla som az po dlhsej dobe, ze to tu znivu trochu ozilo. Boli sme na dovolenke. 8)

Nojadka, osobne skusenosti so skalkou mam, okrem takych hrubych zemnych prac som si ju robila sama. Vacsina typickych skalniciek vyzaduje vela slnka, ale viem si predstavit velmi pekne romanticke zakutie pod takym starym stromom ako pises. Mne by sa napr. pacilo niekolko peknych kamenov a medzi to PAPRADE (ako pises - vykoe sa cast zeminy do ktorej sa zasadi kamen, zem musis nahradzat, iba ak je fakt nekvalitna)
Alebo na takych tienistym miestach pod stromami dobre rastu niektore podopokryvne rastiny, napr. veternice , zimozelen a opd. Mozem pozriet v nejakych casakoch a knizkach , co mam, tam je tych prikladov ovela viac.
Alebo aj hosty su velmi pekne do tiena - su ozdobne listom, existuje ich x druhov, ktore sa daju kombinovat
Tuleňka
pokročilý

Založený: St 22.Mar. 2006 10:06

Odoslaťod Tuleňka » Po 01.Sep. 2008 19:54

K tym hostam je pekna stranka http://www.hostazahrada.sk/ . Ja teda "zeriem " aj tie laliovky :D
Tuleňka
pokročilý

Re: ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracieRe

Odoslaťod m katka » So 04.Okt. 2008 13:05

ahoj miriam, necitala som vsetky komentare ale reagujem na tvoj prispevok. kupili sme stary domcek s velkou zahradou ktoru troska zveladujeme, v podstate len upravujeme to co je uz vysadene a tiez planujem aj nejake pestrejsie zahony trvaliek a drevin tak ti posielam zopar foto na inspiraciu snad ti to pomoze :)
Prílohy
100_6306.jpg
toto je u nas, tuje a na muriku psie vino
(54.25 KiB) Stiahnutá 11790 krát
100_4690.jpg
zase u svokrovcov, pri plote su orgovany, tamariska, breza a dole ruze a nejake letnicky
(71.89 KiB) Stiahnutá 11787 krát
100_4658.jpg
toto je zahrada svokrovcov po 5 rokoch od vysadenia. kvitne kalina, ibistek, na jesen sa farbi jarabina a javor, dole su floxy, lomikamene a vzadu kvitne pivonka
(77.46 KiB) Stiahnutá 11795 krát
m katka

Založený: St 01.Aug. 2007 15:32

Re: ZAHRADA - zive ploty, stromceky, kvetiny...-inspiracieRe

Odoslaťod m katka » So 04.Okt. 2008 13:17

a este nejake foto
Prílohy
100_6312.jpg
no a toto je buxus (kruspan), daju sa z toho robit super obruby na zahony ale aj zivy plot. velmi dobre sa tvaruje
(70.26 KiB) Stiahnutá 11749 krát
100_6311.jpg
mame aj smrecky, este neboli stryhane tak sa chcem do toho dneska pustit... v popredi tuje, zlta forma a mala borovica
(68.9 KiB) Stiahnutá 11752 krát
100_6308.jpg
mozes si nasadit aj brectan, rastie pomaly ale neopadava na zimu, ten je na pravo, v strede je drac a na lavo vajgela, ma krasne kvety
(87.8 KiB) Stiahnutá 11752 krát
m katka

Založený: St 01.Aug. 2007 15:32

Odoslaťod Tuleňka » So 04.Okt. 2008 13:58

Katka, to u tzch svokrovcov vyzera velmi pekne. Tak vela ydaru do tej vasej zahradky a pochval sa potom , ako ste ju zveladili :D
Tuleňka
pokročilý

Odoslaťod silvia. » Ut 07.Okt. 2008 22:50

Ahojte mozem sa pridat?
Na zaciatok sa mozem spytat Tulenky, ze ako sa volaju tie nadherne kvietky, co su v skalke-take ruzove ako tulipany,?
...a tie co mate smaragdove thuje, ako sa starate o ne teraz pred zimou? Dakujem :wink:
Som tiez len zaciatocnicka, rekonstruujeme dom a zahradu by som chcela celu prerobit, hlavne s rozumom a ucelne....
silvia.
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 11:20

Odoslaťod Tuleňka » St 08.Okt. 2008 8:29

Silvia, lamala som si hlavu, ze co za kvety to myslis. Uz mi to konecne docvaklo. Myslis na tej fotke, co som sem davala uz pomerne davno. To je poniklec.. Mam to v troch farbach, ale existuje viac. Inak je to nezmar, priam burina. Mne sa kazdy rok tak vysemeni, ze uz ani nemam komu rozdavat.
Len je dolezite ho zasadit k nejakemu kamenu, lebo najradsej ma korene pod kamenom.
Tuleňka
pokročilý

Odoslaťod silvia. » So 11.Okt. 2008 13:02

Tulenka, dakujem za odpoved :lol: Az sa hanbim, ze som Poniklec nespoznala :oops: :oops: :oops: Kebyze si bola z KE, tak by som si ho u Teba aj objednala :) :wink:
silvia.
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 11:20

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...