Aké rastlinky do izby?

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod veroniqc31 »

ahojte, prosím vás moc nemám zatiaľ vzťah a čas na rastlinky, ale snažím sa to meniť. už mám pár rokov akurát fikus ale chcela by som mu zadovážiť kamarátov a ešte viac si skrášliť izbičku :)
poradíte mi prosím aké rastlinky, kvety by boli ideálne - aj z hľadiska mojej nie moc odbornej starostlivosti, aby mi chúďatká prežili a zároveň aby mi pekne izbu "čistili" a spríjemňovali :) aby som sa s nimi stíhala rozprávať :D :)
veroniqc31
 
Príspevky: 39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod Kalea »

Fialky. Tie bežné z obchodu nie sú náročné na starostlivosť. Raz do týždňa poleješ. Čínska ruža je tiež nenáročná. No a fikusy sú rôzne druhy, aj také s panašovanými listami, tým by sa mohlo tiež dariť, záleží aj od toho, aký máš priestor, koľko tam je svetla, aj podľa toho si vyberaj. Kaktusy sú síce tiež nenáročné, len v ideálnom prípade by potrebovali zimovať v chladnej miestnosti, čo im nedokáže zabezpečiť každý. Alebo potom rôzne druhy sukulentov, tie môžu zostať aj v zime v izbe.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod Kirkuša »

Mozno nie je odveci si zadovazit (net - su aj volne na stiahnutie, kniznica,knihkupectvo) knihy alebo clanky o energii izbovych rastlin. Vychadza to z Feng suej a kazdej izbovej rastline priradzuje typ energie - pocitu ktory potom ona vnasa do miestnosti. Nie kazda rastlina je vhodna do kazdeho priestoru a zalezi aj co chceme pomoct navodit, ci pocit skludnenia, alebo naopak aktivity a isteho nabudenia...Niektore su viac vhodne pre deti, ine pre doslych...Su rastliny ktore viac ako ine pohlcuju skodlive ziarenia elektrosmogu z pocitacov nap.
Potom ked je prvy nastrel treba si urobit dalsie sito a zistit ake su svetelne podmienky v miestnosti kde ich chceme umiestnit, do tiena a polotiena je ich vhodnych radovo menej. Zase uplne ostre slnko moze mnohym vadit tiez. A tiez teplota, vlhkost a druh pody, ci menaju specialne naroky.
Celkovo nie je dobre z energetickeho hladiska davat napr. rastliny do spalne.
My uz skoro nic doma nemame, zahrada ma nakolko zamestnava ze zostali uz len nejakych par tucnolistov (aj z okruhlymi listami aj s tymi spiralkovymi) a bambusy stastia. Boli ale doby ked sme toho mali viac.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod veroniqc31 »

dakujem vam velmi pekne za rady. aj ked v izbe aj spávam, chcem ju mať čo najzelenejšiu :)
veroniqc31
 
Príspevky: 39

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod lolaaa »

ahoj, ja mam kaktusy a fialky...ale tiez by som chcela aj ine druhy :)
lolaaa
 
Príspevky: 28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod suzie.giglio »

Nenarocne je napriklad aj kalanchoe...
suzie.giglio
 
Príspevky: 11
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod luciy »

Ja mam v izbe iba orchidee. Podla mna su to najkrajsie rastilinky. Sice drahsie a narocnejsie na starostlivost ale co uz, ked mne sa jedine tieto pacia
luciy
začiatočník
 
Príspevky: 197
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aké rastlinky do izby?

Odoslaťod bibusenka »

Nad tymi kalanchoe som uvazovala ja ja
bibusenka
začiatočník
 
Príspevky: 129

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron