podlaha na terasu

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: podlaha na terasu

Odoslaťod hughgrant »

ak to chceš mať bez údržby, tak starý dobrý betón. nejaká zámkovka alebo terasové platne.
mne drevo v záhrade stačí na prístrešku, nejaké doplnky okolo domu a je to robota stále dokolečka to natieranie, škrábanie. a ešte k tomu cena, ak tam dáš kvalitný agát alebo tie spomínané drevoplastové dosky tak peňaženka zaplače
hughgrant
 
Príspevky: 58

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: podlaha na terasu

Odoslaťod rastlinky.sk »

A terasa je krytá alebo otvorená? Ak je krytá, tak ošetrené drevo má dlhú životnosť, je príjemné, prispôsobivé, vhodné na behanie bosými nohami aj pre deti. Údržba raz za čas lakovať alebo natierať vhodnými nátermi. Betón, dlažba je chladná, tvrdá, ale na druhej strane rýchlo a ľahko ošetrovateľná a lacná forma. Dajú sa použiť aj agátové dosky, ktoré naukladáte na rám, sú aj lacnejšie štvorcové drevené dlažby.
rastlinky.sk
 
Príspevky: 9

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: podlaha na terasu

Odoslaťod PeterS »

Tak tak drevo vyzera super, ale ked sa spravi pekná dlažba, tak je to o dost jednoduchsie na udrzbu. O drevo sa treba naozaj starat, a pokial je to vonkajsia terasa tak to musis kazdu jar. My sme dali peknu dlazbu a sme velmi spokojny. Zakladom terasy je vzdy pekny a pohodlny záhradný nábytok aby si tam mohol oddychovat s celou rodinkou a kamosmi :wink:
PeterS
 
Príspevky: 16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: podlaha na terasu

Odoslaťod CherryAnn »

Ja si myslím, že ten drevoplast je ideálny kompromis. Lebo ako už bolo napísané, drevo je pohodlné a nie je studené ako dlažba (ani si tam deti tak ľahko nerozbijú kolená), ale je s ním starosť a dlažba je zase bezpracná, ale chladná a strašne tvrdá. Mali sme dlažbu pred chatkou v dome na dedine a raz som si tam tak rozbila nos, že koniec :lol: Mrkni sa napríklad na materiál Twinson, do istej diaľky ho nerozoznáš od dreva a na údržbu je strašne ľahký.
CherryAnn
 
Príspevky: 20

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: podlaha na terasu

Odoslaťod mamina »

My mame drevenu, cumaru drevo :D jedna cast je kryta, druha nekryta. Mame 4 roky, nic mu nie je len bledne a tak raz za rok treba naolejovat :wink: inak velmi prijemne na chodzu bosou nohou, decka sa na nej hraju, valaju. Ja som spokojna
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: podlaha na terasu

Odoslaťod petra047 »

Ja mám najradšej drevo :)
petra047
 
Príspevky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: podlaha na terasu

Odoslaťod jana v. »

mne sa s drevom spaja vzdy len robota raz za par rokov pri udrzbe. dalsia vec, ze nam sa tam drevo vobec nehodilo. a ako posledne rozhodlo to, ze ak to ma byt kvalitne drevo (lebo je ciastocne nekryta), tak to ma aj o dost vyssiu cenu a predsalen sme mali obmedzeny limit. preto sme my nic podobne nespekulovali, ale dali sme betonove dlazdice 40x40 tryskanej dlazby (konkretne Linea od Premacu, ale je vela inych vyrobcov..). naozaj sa na tom nesmyka (na rozdiel od vselijakej "mrazuvzdornej nesmyklavej", co maju susedia naokolo) a pritom je to prijemne aj na boso, nie ako vymyvana. my to mame na slnecnej strane, takze chladna urcite nie je, skor naopak, na jar a jesen, ked je slnko nizko, si posadaju deti (aj my medzi ne :-)) ako lastovicky na schodiky a hreju si zadky :lol: . farba sa mi po 3 rokoch nezda slabsia ako bola povodne (zelena) a udrzba je jednoducha - na pripadny mastny flak streknem odmastovac z lidla a terasu vystriekam hadicou. zatial ani rozslapnuty chlieb vo vajci nezanechal stopy.
tymto ta nechcem odradzat, iba som napisala preco sme sa my takto rozhodli a skusenost s tym.
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.