puklice na oleandroch

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: puklice na oleandroch

Odoslaťod SilvaK »

Žiaľ, puklíc sa len postrekom nezbavíš. Treba ich odstraňovať mechanicky, mne sa najviac osvedčil denaturovaný lieh, je to brutál. Z každého listu ich treba zotrieť. Čítala som aj o tom, že zamiešať jar, olej a vodu, vraj ich to udusí, ale to veľmi nepomohlo. A na oleandroch s veľa listami je to o nervy. Tento rok som to radikálne vyriešila - všetky napadnuté listy som jednoducho otrhala a zo stoniek som ich mechanicky odstránila. Keďže ich mám 7 veľkých kusov, nemala som už nervy na čistenie každého listu. Ale už som aj rozhodnutá po lete znížiť počet len na 3 kusy, z každej farby po jednom.
Tým, že sú veľké, v pivnici ich mám natlačené a po zime sú v dosť úbohom stave.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: puklice na oleandroch

Odoslaťod SilvaK »

SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: puklice na oleandroch

Odoslaťod nyrak »

Tak ja som celu zimu aj polievala aj postrekovala oleandre s Actara 25WG, predtym som ich vsak ostrihala aby som nemusela vela postrekovat. Na 90% zmizli ale stale tam nejake su, neviem vsak ci zive, tak to postupne odtranujem mechanicky.
Zial mam pocit, že napadli aj ine rastliny ...:-(

19.10.2012 Hlasim že oleandre prežili a cez leto sa spamatali a dorastli a su bez puklic, takže ACTARA zabrala. Na ostatnych rastlinach nie su puklice :-)
Naposledy upravil nyrak dňa , celkovo upravené 2 krát.
nyrak

začiatočník
 
Príspevky: 239

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: puklice na oleandroch

Odoslaťod SilvaK »

Aj ja som striekala s Actarou, niečo pomizlo, ale stále tam sú, takže naozaj to na jeseň zlikvidujem, aspoň väčšinu, aby sa mi to neprenášalo na ostatné.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: puklice na oleandroch

Odoslaťod rastlinky.sk »

Puklíc sa veľmi zle zbavuje na akejkoľvek rastline. V prvom rade treba rastlinu izolovať od ostatných, lebo sa veľmi rýchlo premiestnia aj na iné rastliny, z ktorých sa Vám to bude odstraňovať ešte ťažšie. Čo sa týka chémie, najlepšie je použiť dva rôzne prípravky určené na likvidáciu červcov izbových (puklíc) v jeden deň a o týždeň až 10 dní zopakovať znovu takýto dvojpostrek. Ak ide o menšiu rastlinu, najvhodnejší a najúčinnejší je manuálny boj, hoci ťažký. Použite čistý lieh alebo biely alkohol na vatu, dočistiť vatovými tyčinkami. Potom dobre vysprchovať rastlinu. Nevynechajte ani kmeň a nádobu. Po 2 dňoch opakujte. Na rastlinách, ktoré pestujete vonku alebo na terase môžete použiť aj jedlý olej ale rastliny nečistite na priamom slnku. Spálili by ste ich.
rastlinky.sk
 
Príspevky: 9

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron