ako zlikvidovat

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ako zlikvidovat

Odoslaťod slniecko »

Toto je velmi prijemny a podnetny sposob likvidacie maty

[ img ]

mozem pridat aj recept :yes:
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ako zlikvidovat

Odoslaťod SilvaK »

Gemini, mne pomohlo celú mätu vyrýľovať úplne aj odnožmi a všetkými koreňmi zo záhrady, potom som časť zasadila do veľkého vedra s dierkami naspodu a ten som zasadila celý do zeme, takže už sa ťažšie rozrastá, ak náhodou niečo mimo prerastie, tak ľahšie zlikvidujem.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ako zlikvidovat

Odoslaťod najjanka »

Ja som to urobila tak, ako silvia, akurát som jej nenechala zospodu ani tie dierky v kvetináči (mám v zemi veľký kvetináč). Bála som sa, že si pustia poplazy cez prípadné otvory.
Každý rok ju potom na jar vykopem zo zeme aj s kvetináčom, vysypem z kvetináča, rýľom zosekám korene na 1/2, doplním substrát na dno a naspäť zakopem.
Darí sa jej výborne a likvidujeme ju prevažne tak, ako na obrázku od slniečka.
najjanka
expert
 
Príspevky: 1349

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ako zlikvidovat

Odoslaťod alenka76 »

a mne sa prave na mätu dali vosky-nemozem sa ich zbavit :G ...neviete ako na ne?
alenka76

expert
 
Príspevky: 5477
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ako zlikvidovat

Odoslaťod SilvaK »

Ja stále bojujem s voškami, na okrasných to riešim postrekmi (nie veľmi účinne), na jahodách umývam silným prúdom vody a vymývam aj mraveniská, keďže zvyčajne si vošky na rastliny nanosia práve mravce. Ja ich mám takto na jahodách každý rok a keďže to nechcem riešiť chemikáliami a postrekom, doslova bojujeme o každú jahôdku s mravcami, len čo očervenie, už ju vyhrýzajú. A vošky zase cicajú listy. Tak tam každý druhý deň nabieham a vystriekavam. :?!?:

Na vošky ešte lienky, ale niekedy ich neviem zohnať. Ešte sa radí postriekať vodou rastlinu za silného slnka, oni sa potom spolu s vodou vyslovene usušia, ale toto sa zvyčajne nepáči ani rastlinke, ale mäta je dosť odolná, tak skús.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ako zlikvidovat

Odoslaťod alenka76 »

dakujem-skusim,hned zajtra.(slnko riadne pecie)
A dali sa nam aj na jeden ihl.strom :scared: teda ale tolko vosiek som este nevidela :scared:
Tam vsak nic naozaj nic nezabera.Vcera som ku kmenu okolo naliala trocha spiritusu-ale nezabralo :G
alenka76

expert
 
Príspevky: 5477
Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.