jahody na balkone

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: jahody na balkone

Odoslaťod para »

Monika ja viem ze kvety po 2 tyzdnoch hnojit. V Starkl pisu ze popinave jahody hnojit1x tyzdenne pocas obdobia rastu tekutym hnojivom.
a polievat stale, nesmu preschnut to plati aj v zime.
para

spomienky na detstvo

expert
 
Príspevky: 13470

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod maria@redakcia »

Ja mám tiež zo starkla - jednu na balkone, dve v záhrade. Uvidíme, čo z nich bude, mám ich zatiaľ len týždeň, ale vyzerajú, že žijú. :-), tiež si tu piplem v kvetináčoch hlávkový šalát, som zvedavá, či sa mu bude na balkone páčiť. Paradajky musia počkať, strašne tu fučí a je zima.
maria@redakcia
začiatočník
 
Príspevky: 164

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod palinka »

kamoska ta pestuje roky na balkone paradajky,aj papriku, normane plantaz vacsia ako u mojej mamy v zahrade :D
asi fakt pohnojim, nech rastu, ale nedozreju, lebo syn chodi tie moje male zelene jahody kazdy den otrhavat a nepomaha ani niekolkonasobne upozornenie :drop:
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert
 
Príspevky: 1665

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod maria@redakcia »

Mňam, aj ja by som si už dala... ale tá moja len pekne, pomaly, decentne...
tak uvidím.
maria@redakcia
začiatočník
 
Príspevky: 164

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod esme »

ahojte kočky,
pridám sa k vám, pestovateľkám :D aspoň teda dúfam. dnes som si objednala zo starkla jahody a čierne ríbezle na kmienku, budem to pestovať na balkóne - lodžii na južnej strane, na Liptove. takže dúfam, 1. že ešte nemajú tovar vypredaný a 2. že sa mi bude dariť :D. mám trojročnú dcérku, tá mala alergickú reakciu na kompótové jahody, ale na čerstvé zo záhrady nie, takže verím, že jej budem mať čo ponúknuť v lete.
esme
 
Príspevky: 98

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod aanka »

esme, teraz reagujem na tvoju zmienku o alergii dcérky. Si si istá, že je to alergia na jahody? Nejako sa mi nezdá, že by na surové nemala a na zavarené áno. Nebude to alergia na nejaký konzervant v kompóte?
aanka
pokročilý
 
Príspevky: 901

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod esme »

aanka, áno, určite to boli konzervačné látky ( len náhodou to bol práve jahodový kompót, pri ktorom sme to zistili ).. my sme totiž dosť taká bio rodinka ak to môžem tak nazvať, ja si sama ovocie zaváram, pochádzam z Horehronia z rodinného domu, čiže na záhrade máme nepostrekované ovocie.. takže keď jej chúďaťu dali v škôlke nejaký puding s kompótom tak hneď mala fľaky oranžové na tvári a krku. asi po troch hodinách to zmizlo, nič tragické. s pudingom problémy nemá, takže mi je podozrivý ten kompót, samozrejme už som to netestovala :lol: :lol: a nekupovala som ho, len aby som zistila, či to bolo z toho :lol: . ale normálne jahôdky zo záhrady sú v pohode, žiadne reakcie, chuť prirodzená.. no nechceme to všetky pre naše deti? takže dúfam, že nám vyjde pekné slnečné leto tu na Liptove, aby sme mali na tých malých balkónikoch čo najbohatšiu úrodu.
esme
 
Príspevky: 98

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod aanka »

esme, aj ja som z Liptova :wink: Tiež dúfam, mama naobjednávala zo starkla jahody (3 druhy) do záhrady, máme aj čučoriedky, uvidím, ako budú rodiť. Tiež si kompóty zaváram sama, jahody ale niekedy dokupujem napríklad v Poľsku, robím z nich džemy alebo zaváram.
aanka
pokročilý
 
Príspevky: 901

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod maria@redakcia »

Jahody nezaváram, totiž, u nás ich jednorázovo konzervujú deti.. darí sa im vyholiť nielen moje, ale aj švagrinine záhony. Aspoň nemám strach, že sa pokazia. Inak: ako ich zavariť, aby ostali pekne červené, pevné, nerozvarené a nepokazili sa?
maria@redakcia
začiatočník
 
Príspevky: 164

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: jahody na balkone

Odoslaťod esme »

Dámy pestovateľky :D
čo teraz? ako prezimovať balkónové jahôdky? informácie na internete sa rôznia.. niekto píše, že stačí obaliť kvetináč novinami a jahody prezimujú na balkóne.. niekto zasa, že suché, chladné miesto..
my veľa priestoru nemáme, takže ma zaujíma, či prezimujú v klasickej panelákovej tmavej pivnici? máte skúsenosti? a čo s nimi treba robiť pred zazimovaním. asi obmedziť zálievku ale čo s listami? či nechať tak?
esme
 
Príspevky: 98

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron