odolne izbove kvety

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod SilvaK »

Potom daj vedieť, či pomohlo.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod katinka »

zamiokulkas mam, dokonca som aj zakorenila odlomeny vyhonok. sice korene vyhanal asi tri mesiace, ale nakoniec vyhnal.

nas lopatkovec tiez vyzera biedne. vzdy som mala krasny, ale tento je nejaky zubozeny. dnes som vsetky rastliny pohnojila, tak snad vydrzia.
katinka
expert
 
Príspevky: 2216

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod Malvinka »

SilvaK píše:Potom daj vedieť, či pomohlo.


No zatial sa drzia, akurat dneska sa mi jedna z oddelenych dvojiciek zdala taka povadnuta, ale velmi mudro som skontrolovala substrat a bol suchy, takze som zaliala :D
SOm vazne zvedava :!:
Inac dobre to robim, ked to zalievam zvrchu?? lebo som pocula, ze niektore kvetinky sa zalievaju zospoda..
Malvinka

:)

expert
 
Príspevky: 4476

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod SilvaK »

Neviem, ja zalievam zvrchu všetko okrem afrických fialiek. Ja si pestovanie rastlín maximálne zjednodušujem.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod jana v. »

Malvinka píše:...Inac dobre to robim, ked to zalievam zvrchu?? lebo som pocula, ze niektore kvetinky sa zalievaju zospoda..

ja zalievam tiez vsetko zvrchu, este aj tie africke fialky, odkedy ich mam vlozene v hlinenych kvetinacoch ozdobenych servitkovou technikou. a len ked sa mi podari nechat ich preschnut, tak ich z tych hlinenych vyberiem a zalejem aj do misky a tak necham zo 2 hodiny, nech sa dobre prevlhcia :-)

mne sa lopatkovcu nedari - ale mam ho teraz asi na zlom mieste, len uz nemam kde inde ho dat. este musim viac pospekulovat, ci sa predsalen nenajde miesto inde :-)

podla mna je nenarocna aj cinska ruza (zeby sa to volali ibistek?), staci dobre zalievat a ak ma slnecne miesto, tak ta moja, co ostala u otca kvitne niekolko x do roka.

este je nenarocny divy jano, ale neviem, ako sa vola naozaj. je to tahave a mava aj cisto zelene a panasovane listy.
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.