odolne izbove kvety

Ako začať, ako na ne, prečo majú problém, čo kam..
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

odolne izbove kvety

Odoslaťod katinka »

poprosim o radu skusene pestovatelky :) chcela by som detom dat do izby nejake kvety, teda rastliny, aby mali trosku veselsie a prijemnejsiu atmosferu. je to ale spalna, tak by to mali byt nejake kvety, co neprodukuju nic zle. nemali by byt prilis narocne na polievanie a tiez by mali byt relativne odolne voci napr. prievanu, lebo jedine miesto kde ich dat je na komodu, ktora je niekde medzi dverami a oknom, takze ked sa vetra, moze na ne tahat. viete mi prosim poradit?
katinka
expert
 
Príspevky: 2216

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod SilvaK »

Lopatkovec - u nás sa veľmi osvedčil a z jednej rastlinky som za tie roky namnožila už minimálne 60, a minimálne toľko išlo aj do kompostu. Podľa mňa totálne nenáročná rastlina, funguje aj ako detektor, kedy treba polievať kvety - keď spustí listy nižšie, zalejem a zase sa zdvihnú.

http://www.nm-bydleni.cz/clanek.php?id_clanky=36
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod Malvinka »

Pripadam si ako úplná neschopacka, ale mne prave táto rastlina - lopatkovec - nejako neprosperuje. Niektoré listy ma žlté, akoby uschle. ZAJTRA skúsim prihodiť fotku. Kúpila som tu rastlinku v júni, je to maly črepník, Ale presadzat sa vraj ma az na jar..
Malvinka

:)

expert
 
Príspevky: 4476

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod SilvaK »

Malvinka, oni bývajú v tých malých kvetináčoch často veľmi veľa rastlín pokope. Je treba ich presadiť, alebo len rozdeliť aspoň do dvoch črepníkov. A skontroluj, či si nich nepreliala, to neobľubujú.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod Malvinka »

Silvi, dik :flower: No veru mozno som ju aj preliala :$ lebo ten substrat je uz dlho mokry.. skúsim este presadiť s tým oddelením, snad sa da zachrániť :?:
Malvinka

:)

expert
 
Príspevky: 4476

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod SilvaK »

BarCha, áno aj to je super kvet a vyzerá veľmi efektne, keď sa dá do vysokého štíhleho črepníka. :yes:
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod SilvaK »

To je fakt, ja ho už mám asi štyri roky, nové listy síce pribúdajú, ale žeby rástol do výšky - :no: . Dorastú vždy len do takej výšky, ako bola pôvodná rastlina.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: odolne izbove kvety

Odoslaťod Malvinka »

Fiha, ten zamiokulkus si asi kupim, ked ho budu mat :)
Dnes som presadila ten lopatkovec s tym, ze som ho rozdelila, no ale teda neviem, ci som to urobila dobre - som to este nikdy predtym nedelila :oops: ani nepresadzala izbovy kvet, ja vzdy len balkonove, o izbove sa staral doteraz muz, ale ja chcem byt sebestacna aj v tejto oblasti :wink:
Malvinka

:)

expert
 
Príspevky: 4476

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Záhrada a izbové kvety

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron