Zlatúšikovia máj 2005

bábätká narodené v roku 2005
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúš

Odoslaťod dada* »

Ahojte. Tak to tu chcem trocha ozivit po skoro tyzdni. Mame sa fajn cez tyzden bol v skolke fotograf vraj mal platno s pozadim vlaku a deti fotil sediacich na kufri tak som zvedava jak sa bude na fotkach Ela tvarit.
Inak ja som od stredy nejako chora bolelo ma hrdlo, silna nadcha no a zacali sople aj Ele a dnes rano neviem ci viroza alebo z chuti zjedla tatove chlebiky na vajci ale dostala strasne krce a grcala niekolko krat po sebe jasne ze mala vacsi strach z toho ze pojdeme doktorke ako z toho ze ju boli cele brucho ten strach z doktorov jej zostal a to sme dlllllho u ziadneho neboli a skor ich nevidime ako vidime. Teraz je uz ok dokonca odomna pytala cokoladu. Na buduci tyzden mam dovolenku a budeme sa kurirovat.
Pripajam par fotecek princeznej a nasej hviezdicky!
dada*
začiatočník
 
Príspevky: 423

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod dada* »

Juuuj Gabika hroza co ste si museli zazit vdaka Bohu uz ste doma vsetci po kope. Nechapem to z nicoho nic mal taky stav???
Aj my sme boli v nemocke zaciatkom mesiaca mala dostala hnacky par krat grcala tak sme skoncili na infekcnom bolo to hroze nevedeli ju napichnut na infuzku vzali mi ju pichali a pichali chuda bola zabalena v plachte a na nej tri sestricky zvalene a vsetky velkosti ihiel vyskusali infuzka sa podarila mali sme 10vpichov na jednej ruke na druhej 4! Ale krv jej nevedeli zobrat potom som povedala ze chcem byt s nou a ja sa postaram aby chuda nebola v takom krci a podarilo sa . Este k tomu mala hlieny a kasel stupla jej teplota. Ale vsetky testy mala negativne krv, moc, stolica vytery. Nastastie nas o dva dni pustili potom sme boli este tyzde doma a do skolky no ale sople a kasel sa vratili tak sa opat kurirujeme.
A baby neviem ako vam deticky piju ale tekutinu su velmi dolezite bolo mi povedane ze by sme mali vypit 100ml na 1kg vahy takze sa nalievame a Ela poslucha staci ked si spomenie na tu nemocnicu!
Uz sa nevieme dockat slniecka a tepla co poviete.
GABIKA neznie to ako klise je to tak ako si napisala!!!! DRZTE SA!
dada*
začiatočník
 
Príspevky: 423

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod maj.ka »

Naozaj to nie je klišé - zdravie je naozaj najdôležitejšie. Gabika, nech je táto nepríjemná skúsenosť pre vás iba zlou spomienkou, hlavne, aby Oli nemal žiadne následky.

My sme dnes boli v divadielku. V Pezinku je vždy raz do mesiaca detské divadelné predstavenie, chodievame každý mesiac. Dnes bolo divadlo PIKI (to sú Ela a Hop) a hrou Čim, čim od Márie Ďuríčkovej, boli výborní. V utorok máme v škôlke otvorenú hodinu. Najprv bude ukážka angličtiny a potom ukážka práce v triede. Sofia sa už dva týždne nevie dočkať, kedy bude angličtina s rodičmi :)
maj.ka
začiatočník
 
Príspevky: 257

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod akinom »

Ahojte maminy deti narodenych v maji 2005, chcela by som sa opytat, pozna vase diete cisla, prip. pismena? my zijeme v UK a tu to od deti vyzaduju uz od 2 rokoch, tak by ma zaujimalo ako by to zvadali druhe slovenske deti.
akinom
 
Príspevky: 19

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúš

Odoslaťod dada* »

Ahojte!!!
Inak tiez si myslim ze tu na deti netlacime a uz vobec nie v 2-3rokoch. Ja som ucitelka a presne viem asi co by mali deticky ovladat a mala dlho napriklad nekreslila absolutne ziadne hlavonozce nic tak som to nechala tak a zrazu som si vsimla ze kresli pekne postavy nie len hlavu z nohami a rukami to sme preskocili a vie nakreslit peknu postavicku. Tiez pismenka niektore deti to baví je to pre ne zaujimave tak sa ich naucia a ine zase o to ani nezakopnu tak naco im to nasilu vtlkat. Ela sa vie napriklad podpisat ale nechce to ked jej poviem podpis sa povie ze nie tak ju necham tak.
Inak sa mame fajn boli sme na svadbe a Ela bola druzicka velmi si to uzivala bola s nou velka sranda vsetci svadobcania sa dobre bavili hlavne na jej tipoch o blondinach a pod...
Pripajam druzickovske foto a suuuuups sa pripojit nieco popisat o chvilu mame prvych 4rocnych!!! :lol:
dada*
začiatočník
 
Príspevky: 423

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúš

Odoslaťod jana v. »

asi pred tyzdnom som konecne "zakopla" aj o tuto diskusiu a ze nieco napisem, ale teraz skor na otazku a zvysok podla casu. a samozrejme aj docitam.
pokial som to tak odpozorovala (aspon u tych deti, co mam moznost), tak ked isli do skoly rozoznavali pismena, aj vedeli, na co sluzia (ze sa nimi daju pisat slova), vedeli sa podpisat, pripadne napisat este 2-3 slova (napr. mama,..), niektore slova precitat a poznali cislice. synovec (6r. v januari) momentalne vie aj pomalicky slova precitat (nie vzdy uspesne). cisla tiez pozna, a jednoduche veci vie zratat (asi do desat).

Petka pozna svoje meno, ak je napisane velkymi pismenami, ale skor to chape ako obrazok - ma ho na kazdej flaske, co nosi do skolky, ale ak jej podpisujem flasku, tak niekedy prejavi snahu napisat "krizik" - velke T (nie (Ť)) a naozaj to skor ako krizik vyzera. vie co su cisla, ale nepozna ich, resp. tak na 50% spozna cislo, ked poviem, ze dnes je "nas" trolejbus 6 (3,7). ale zase ani som to s nou este netrenovala, ked som naznacila, ze ideme pisat, tak ze nie. nevidim dovod, preco ju do toho nutit, neviem ako ine deti, ale povazujem ju za velmi sikovnu (snad to nie je len moja domyslavost :lol: ), takze ked to bude chciet, nauci sa velmi rychlo.
naratat vie do 13 bez pomylenia, dalej ako kedy, ale tiez zvlast netrenujeme. ak ju totiz opravim, postavi si hlavu, ze ja to vravim zle. (je naozaj, naozaj velmi tvrdohlava). nescitava, okrem jedna a jedna su dve :D . zato Janko uz narata do desat, naucil sa aj vdaka Petke.
dada, ked vravis, ozaj kresli skor hlavonozce :lol: , vyborny a vystizny termin.
rozoznava vsetky farby (teda skoro uplne, niektore mame problem pomenovat aj my dospeli, nie to ona), ale "vdaka" nej Janko este ani zakladne bez chyby. pri petke som zacala jednoducho - toto je cervena a toto nie, cervene mal auto jej oblubeny aupair - kamart jojo. dlho aj volala farby "čevená - nečevená. ale ked som janka ucila ze toto je cervena a tot nie, tak sa pomiesala do toho aj ona a hned vymenovavala aj ostatne, tak z toho vela uzitku nebolo.
po vytvarnej stranke deti ja rozvijat nemozem (na vysvedcku som mavala jednotku, ale ucitelka mi ju "zaokruhlila" z dvojek a trojek - co uz, ked uz ostatne boli jednotky). hudobna detto. preslaveny vyrok mojej cca 2 rocnej dcery, ked som jej vecer pri uspavani spievala, lebo muz jej spievaval- "mama, ty ňepévaj, pošli ocka!". aj jej sluch odhalil, ze ja sluch nemam... a pred mesiacom mi tiez raz povedala, aby som nespievala, ked to neviem...
zato ma velmi dobru slovnu zasobu a velmi pekne, cisto rozprava, dokonca aj vacsinu r.
a slovnu zasobu prebera aj Janko - napr. najnovsie zacne vykrikovat "ťiko (=ticho), ťiko." a ked sme podla neho uz ticho, tak "do pčic (do prčíc), do pdele, do kelu". ked si nevsimam, skonci skor :?

momentalne prezivame asi 2nasobne obdobie vzdoru. takze dakedy je to na nevydrzanie s nimi. Janko je este v takom elementarnom, ze hodim sa o zem, alebo zacnem hryzt a pod. Petka ta uz do toho zapoji aj trochu fantazie a to uz je taky iny vzdor s kustickom ziarlivosti na janka - predsalen, od nej ziadam dost casto, aby sa obliekla sama, jemu pomaham, alebo mu veci "nastavim" aby sa obliekal sam a podobne. jednoducho je mensi a niektore veci este mu treba pomahat.
Prílohy
20090228_03.jpg
(94.22 KiB) Stiahnutá 2032 krát
20090321_18.jpg
(60.73 KiB) Stiahnutá 2038 krát
skolka01.jpg
jedna skolkarska
(61.54 KiB) Stiahnutá 2052 krát
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod jana v. »

dada, to som sa pobavila, ze vtipy. nasa vie zase rozvijat super vazne temy a musim podotknut, ze tie jej reci su aj dost logicke...
a krasavica je.
asi vsetky baby v tomto veku su paradnice. vsetky vo skolke chcu nosit sukne. petka musi mat len tociace. co na tom, ze ma tusim 5 inych, ktore uz asi neoblecie, lebo sa netocia vobec, alebo nie dostatocne :cry: .
ale aky je to rozdiel - petka mi natrha kyticku kvetov, janko zase pozna auta - ake ma ivka (vsetky felicie), ake ma dedo (nexie), ake ma miso (stara dodavka vw), nissan (ale jedine nas, ine nisany neexistuju; vlastne este jeden nisan existuje a je na velkom bilboarde na nakupnom centre :lol: ) a matusove auto (ale jedine toto; chlapcek z prveho poschodia, pricom on, o pol roka starsi, vravi na vsetky take, ze je ich)

v nemocnici som bola aj ja, ale s jankom a rovno na infekcnom. najskor mala kiahne petka, potom ich dostal on. petka mala len mierne zvysenu teplotu po 2 vecery a podstatne menej vyrazok, ale zase zopar dost hlboko zahnisanych, takze jej zostali stopy (aj 3 na tvari :cry: , ale jedna uz celkom fajn zmizla). janko nemal take hlboke, ale tomu som to potierala ako ked sa kremujeme, ziadne "bodkovanie".
stvrtok sa uz vysypal. v piatok vecer sa nam zdalo, ze nieco vdychol, a kedze sa nestandardne spraval (ale mohlo to byt prave tymi kiahnami a ze mu prudko zacala stupat teplota), tak sme isli na pohotovost. tam samozrejem sa nic nenaslo ani na rengeni, ale ze to moze byt vselico neviditelne rengenom, tak na pozorovanie. a kedze sme mali kiahne, tak rovno na infekcne. jemu tie teploty stupali kazdu noc nad 39,5, tak si nas tam podrzali 5 dni. zhodou okolnosti sa teploty drzali dovtedy, kym mal cievku v ruke. ked som sa pytala, na co ju este ma, ked pije dost a uz ziadne vysetrenie pod narkozou (bronchoskopiu mysleli, ci nebude treba robit) sa uz nebude robit, tak mu to vytiahli. vraj z labaku potvrdili, ze to bolo sterilne....
pisem aj preto, ze tu sme museli hlasit kolko vypije. a on sposoboval udiv sestriciek, ci naozaj az tolko, ked vypil viac ako 1,5 litra az do 2 l denne. mala som flasku, nalievala som mu najskor do nej, ako to inak odhadnem, ked mu mozem do pohara naliat len po troche? naposledy odmietol stat na vahu, ale pred 2 mes. mal 14,9kg. odhadujem, ze petka vypije rovnako (caj, dzus, mlieko, okrem stravy, polievok) - 16,6kg.
ale my sme tam sposobovali vseobecny udiv personalu. lebo strava co dostaval ako teple jedlo cele 4 dni, je podla mna tak do 1 roka - zemiakova kasa s pomletym masom bez chuti. kym som nepovedala, ze nech mu to zmenia, lebo aj tak jedol moje (a ja jeho :cry: ). on aj petka uz v jedenastich msiacoch dostavali jemne nakrajane maso. a to pomlete teraz nepovazoval za maso. teraz varim iba jedno jedlo - samozrejme, ze vyberam take, co zjedia aj deti a je dietne dochutene, ale je to normalne! jedlo! a zvlast on je velmi masovy. ako moj muz - on vravi, ze tekvica je vyborne jedlo, ale pre prasa, aby sme ho potom zabili a boli z neho rezne, ze ak jeme tekvicu, vlastne narusujeme potravinovy retazec :lol:
a tak sa stalo, ze privital raz sanitarku, ke dniesla obed, ze on chce klobasu. inak som musela vyzerat ako totalne nezodpovedna mama, ale co ja mozem za to, ze si na klobasu spomenul? nechcem tvrdit, ze ju nikdy nedostal, ale vzdy viac-menej na ochutnanie, ked uz sa nedalo. a zase si myslim, ze vo 2 rokoch uz obcas moze aj taketo "prehresky".
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod jana v. »

ozaj, baby, a este mi napadlo, jeden super 3i byt v bb nechcete nahodou kupit? super viem, ze je (polohou i susedmi), lebo je to nas :lol: a naozaj by som sa odtialto neodstahovala najblizsich 20 rokov urcite, keby sme sa s muzom nezhodli, ze chceme dom a dali sme sa do stavania. a teraz sme 2-3 mesiace pred dokoncenim a dochadzaju nam peniaze a zaujemcovia o predaj, s ktorym sme ratali pri dokoncovani, nejako nechodia :cry: .

a len mi tak padli oci - ta krasavica je Ela, samozrejme, myslim, ze som to tam nenapisala az tak jasne :)
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod dada* »

janka som rada ze si popisala aspon budeme udrziavat nasu temu pri zivote ved by to bol hriech po tych 4 rokoch vzdat.
Vdaka za pochvalu paci sa mi tvoja Petka na fotke zo skolky pekne sa tvari Ela je sice fotogenicka ale fotky ma niekedy strasne :lol: absolutne sa nevie tvarit ked ju fotime sklbe jednym kutikom ona ma najlepsie fotky ked na nu len zvolame a cvakneme ked sa stajluje vznike z toho desna grimasa. Aj nas fotili v skolke fotograf postavil kulisu v pozadi vlak normalna stoja lapma z ktorej vysia muskaty a deti sedeli na velkom starom cestovnom kufre a pri nom stara petrolejka no velmi pekne urobene a nasa Ela sa ma zamrznuty vyraz tvare taky aj by sa usmiala aj nevie ci to bude dobre vyzerat a nakoniec je z toho uskrn. Tak jej teraz hovorime nech sa radsej neusmieva.
A vidim ze sa ti doma realizuju na stenu aku maminu maju ked im jednu stenu prepustila :wink: i ked kde tu ciarka u nej v izbe sa najde ale vacsinou sa jej len nejak podari aj to uteka do kupelne namacat uterak ked ju vidim bezat z kupelne s uterakom uz viem ze nieco "zachranuje" :twisted:
Boli sme jej dat robit pas chceme ist v lete do Svedska takze uz mozeme cestovat aj s malou :)
Inak s nemocnice aj ja mam mile prihody ked sme sa tam dostali s crevnou ani vam nebudem hovorit druhy den mala zvysenu teplotu ale len trocha a kedze som vedela ze nas nepustia domov tak som jej potajomky zrazala obtocenymi kapesnikmi o kotnikmi. A dobre som urobila lebo na druhy den jej nic nebolo a pustili nas domov a doma uplne ozila. Ja som mala pocit ze nam tam je snad vsetko a to sme mali brucha bolenie.
Verim ze sa tam tak skoro nevratime.
My teraz byvame rok v byte a ja uz tuzim po dobe je tu dobre ale dom so zahradkou je moj sen :lol: no naroky sa zvysuju spolu so snami.
Od zajtra sme doma Ela ma sople a mna boli hrdlo tak sa kurirujeme :twisted:
dada*
začiatočník
 
Príspevky: 423

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2005

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron