Zlatúšikovia máj 2005

bábätká narodené v roku 2005
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúš

Odoslaťod maj.ka »

Aj my už máme po karnevale. Karneval začal o 16.30 a ja som o 16.00 odchádzala z BB :( Takže som tam dorazila až o pol siedmej :( Ale ostatní členovia rodiny (manžel, Filip, babka, moja sestra) tam boli. Ďalšou nepríjemnosťou bolo, že bol výpadok elektriny a asi 10 minút bola tma. Ľudia vytiahli mobili a s nimi sme si svietili, ale nebolo to veľmi príjemné, Sofia sa aj bála. Ale nakoniec zapli prúd a zatancovali sme si spolu. Teraz v nedeľu je aj v Pezinku mestský karneval, asi sa dohodneme so susedkou a pôjdeme aj tam.

Aj Filip mal dnes karneval v škole a bol nadšený. Minulý rok ani nebol a teraz sa mu veľmi páčilo. Mali ho cez vyučovanie a s kamarátmi a veľký zážitok mal z tancovania :D

Hromka vydržať s dvoma deťmi doma dva týždne to je heroický výkon :) Mne stačí, keď musíme byť doma dva-tri dni. Našťastie nebývajú chorí a už dávno sme to nemuseli absolvovať.

Co sa týka vzdoru, tak tiež máme "svoje" dni. Ale našťastie viac je tých dobrých dní :D Sofia si niekedy svoje požiadavky vynucuje plačom, ale sme jej vysvetlili, že plačom nič nedosiahne. Niekedy je však ťažké nestratiť nervy po 15 minútach plaču :twisted:
Prílohy
Picture 004m.jpg
(88.31 KiB) Stiahnutá 1590 krát
maj.ka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod dada* »

Ahojte aj my mame po karnevala Ela bola baletka ale chcela aj kridla a palicku tak nakoniec bola motylia vila :wink: fotku nemam my sme mali karneval bez rodicov ale ucitelka nas pochvalila ze vacsinou boli princezne. A este ze Ela ma fajn postavicku ze v tom drese vyzerala ako naozajstna baletka ze po kom :lol: Urobila som jej dva drdolky na hlavu a z tych kridel som odstrihla par stuziek a dala som jej na drdolky kvoli ucesu musela chuda stavat o 6tej pred mojich odchodom lebo tata by to nezvladol ale lakovali spolu nechty lebo som slubila ze na karneval nalakujeme ruzovy lakom. Skoda ze som ju nepofotila ale snad budu fotky zo skolky :wink:
Teraz ma napadlo ze ju mozem odfotit sak je v tom navlecena odkedy sme dosli zo skolky ci sa nevybyju baterky vo fotaku :evil:
dada*
začiatočník

Odoslaťod dada* »

Ahojte.
Tak mi ten vybity fotak jednu fotecku vcera urobil tak ju pripajam :lol:
dada*
začiatočník

Odoslaťod majina BA »

ale vily mate :wink: nas samko by tak mohol ist za upira alebo tak cosi vystizne :wink: :lol: :lol: :lol:
ako su na tom vase detule s vyslovnostou??? samko prave zacina hovorit R, ale je to take kadejake este, raz ano, raz nie, L nevie vobec, namiesto toho hovori U-UO taky zadny zvuk...................

a baby, ucite prckov aj druhy jazyk??? ja nad tym stale rozmyslam, ale zatial sme nezacali, ak neratam to minimum v predoslej skolke............. :wink:
majina BA

v strese, ale stastna

expert

Mood: Happy

Odoslaťod maj.ka »

S výslovnosťou nemáme žiadny problém , niekedy máme problém, aby bola chvíľu ticho :) Ja neviem čisto povedať R, tak sme ho obe deti učili (teda manžel) vyslovovať dosť skoro. Naši sú obaja zhovorčiví a s výslovnosťou sme nikdy problém nemali.

Sofia chodí v škôlke na angličtinu. Pozná farby, zvieratá, ďakujem, prosím. Keď chodil Filip v škôlke na angličtinu, myslela som si, že veľa z nej nevie, ale nakoniec v škole celý prvý ročník používal to, čo sa naučil v škôlke. Podľa mňa je dobré, keď už v škôlke začnú s cudzím jazykom, aspoň zistia, že sú aj iné jazyky a dostanú úplné základy, nad ktorými už v škole nerozmýšľajú.
maj.ka
začiatočník

Odoslaťod maj.ka »

Aj Sofia sa rada hrá na rozprávanie po česky :) Jej to ani veľmi nejde, ale smeje sa na tom, ako ja rozprávam.

V tejto zime sa Sofii výrazne zhoršil ekzém, už jej krémujem celé telo a kúpila som aj olej do kúpeľa. Najviac tohto má na zadku, pod kolenami, na lakťoch - klasické miesta :(

A začala sa s noci pocikávať, väčšinou jej iba cvrkne, ale dosť často (viackrát za týždeň) :( . Najprv som myslela, že je prechladnutá, ale už to trvá viac týždňov a iné príznaky prechladnutia nemá. Nemáte s tým skúsenosti?
maj.ka
začiatočník

Re: Zlatúšikovia máj 2005Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod Erin »

ahojte,
aj u nas je '"zima" , tento rok nejako moc casto k nam chodi studeny front zo severu kontinentu. Vobec sa mi to nepaci :cry: Muz doniesol z prace nejaky virus tak sme to vsetci pochytali, smrkame a kasleme. Na buduci tyzden chcem prihlasit zase Kiki na plavanie tak snad uz bude OK.
"R" vieme vyslovovat, my sme mali skor problem s "ch" slovo mucha vyslovovala ako muha ale to este pred rokom.....teraz uz to vie :lol: v anglictine sa ch nepouziva tak ho nevedela.
S pocikavanim skusenosti nemame, vzdy sa pred spanim vycika a vydrzi aj 12 hodin potom necikat.
Zacala som robit jarne upratovanie co spociva v triedeni veci a hraciek a vsetko hadzem do vriec a pojde to na charitu. Kiki mi tam objavila take prasa co krochka a chodi ale uz je ciastocne pokazene ............ona si normalne pamatala, ze ho pustala na okne a ono stale padalo dole az sa pokazilo!!! A to mala nejakych 14 mesiacov lebo som jej ho kupila v Londyne na letisku ked sme leteli naspat zo SR do Miami. Normalne som nechapala ako si mohla taku sprostost zapamatat!! Tiez vas deti zaskocia nejakymi spomienkami?? Je to velmi mile. :wink:
Erin
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2005

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.