Zlatúšikovia máj 2005

bábätká narodené v roku 2005
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Zlatúšikovia máj 2005

Odoslaťod Erin »

Ahojte,

babule menila som uz 2 krat doktora tak sme dnes isli k tretiemu v poradi a zaroven nas mali aj ockovat.

Doktorka mi kazala "dnes" zahodit vsetky flasky co mam doma s tym, ze som to mala uz davno urobit (podla tabuliek v 12 mesiaci) :o No ja neviem mne sa to zda trochu drasticke. Mliecko papa len z flasiek inak pije s pohara so sosacikom alebo dospelackeho pohara. Chris samozrejme zacala plakat ked zbadala novu doktorku a jedine co ju dokaze v takychto situaciach ukludnit je jej decka a dudlik. Doktorka, ked to zbadala tak jej ten dudel zobrala a spravila do neho s noznickami dierku s tym, ze zajtra jej mam tu dierku zvacsit a cochvila sa toho dudla zbavi (no na to som teda zvedava - ale ja to ani neberiem ako velku tragediu lebo ten dudlik mava fakt minimalne).Nezabudla podotknut, ze tiez som to mala davno spravit ked mala 8 mesiacov.

Pytala sa ci jej cistim zuby..........jasne, ze ano. Dokonca si ich pyta cistit sama. Kupili sme jej schodiky k umyvadlu a sama si dokaze cistit zuby. To mi doktorka nechcela verit :shock: Samozrejme este jej ich ocistim aj ja ale vie to aj sama ved ich ma len 6.
Nato sa pytala, ze ci rozprava > Anetka ta potesim ani Chris nie je priebornicka v rozpravani.......ma svoju rec -usta sa jej nezastavia a sem tam nieco povie zrozumitelne ale zase sa vymykame tabulkam lebo, ze v 16.mesiacoch uz ma vediet 18 slov :twisted:
Miesano hovori aj po anglicky.

Nastastie mam kamaratku Nemku a jej syn zacal rozpravat az ked mal 2.5 roka. To ma ukludnuje. Predsa viacjazycne prostredie urobi svoje.

Pytala sa ci pije mlieko naco som jej povedala, ze ano lebo kebyze jej poviem, ze pije stale formulu tak ma tak asi zrovna namieste ukamenuje a na dalsie prednasky o mlieku som uz nemala chut.

Kedy ja uz konecne najdem normalneho doktora, ktory nie je lajdak alebo sa neriadi podla presnych tabuliek???? Dost ma to vytaca. :?

Takze otazka na Vas. Maju vase deticky este flasky na mliecko, dudliky a piju formulu??? Aby som si spravila objektivny obraz o tejto zalezitosti.
Naposledy upravil Erin dňa , celkovo upravené 3 krát.
Erin
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Erin »

Isabel to je super, ze je vsetko v poriadku.. dufam, ze ti to tak vydrzi aj nadalej. Ja stale zvazujem ci mat dalsie alebo nie ale uzivam momentalne antikon. takze minimalne do marca som rozhodnuta nic nemenit. Potom uvidim ako budem na tom. Hlavne co tu mam kamosky tak vsetci mali druhe tak okolo 2 rokov prveho. Neviem si to vsak vobec predstavit bez akejkovek inej pomoci. Staci ked si spomeniem ako to bolo prve 2 mesiace pri Chris a hned som proti.

Este jedna fotecka nasho noveho stoliku. :lol:
Erin
začiatočník

Odoslaťod dada* »

Ahojte :)
Zimnu vybavu uz samozrejme mame :)
erin co sa tyka dudla tak ja som jej ho dost skoro prestala davat cez den mava ho len na zaspanie. Vzdy ked sa zobudila a to bola este malinka dudel isiel von z pusy a teraz ked vidi svoju kamosku v kociku s dudlom tak si pyta DUDU!!! TAk sa jej spytam ides spinkat? A je pokoj.
Pijeme stale Sunar resp. je ho v kasiach lebo mlieko pit nechce tiez som zastanca sosacikov ja som ju od 9 mes. zacala ucit na sosacik a dudel na flasiach som zrusila.
Co sa tyka druheho uz som to tu spominala mne by sa zdal idealze eluska by tahala na tri roky a babatko by bolo na ceste alebo uz aj po ceste ;) v troch rokoch su uz deti uzasne samostatne a sebaobsluha funguje pokial je dieta vedene co moje chudatko je kedze som ucitelka 8) dokonca sa vie pekne vonku sama hrat ja som sice stale nalepena na okne alebo vykukam kazdu pol minutu ale ona ma pocit ze je vonku sama a tvari sa pritom velmi dolezito 8) U nas teraz frci pieskovisko a samozrejme jej babika a kocik. Nechapem jej materinskost lebo chyti babiku za nohy a hlavu jej trepe o pieskovisko! Alebo vyhodi babiku z kocika a vozi koci prazdny :twisted: no je to sranda ju pozorovat. Milujem ju kazdym dnom viac a viac!!!
Vdaka za obrazky ja tiez neoslavujem halowen ci ako sa tomu nadava ale mam rada tekvice v skolke sme si robili s detmi svetlonosov a jesennu vyzdobu a nejako mi to ostalo takze nastole mam kosik s tekvicou a gastanmi vyzdobene okna a znama veeeelku tekvicu lebo chcem urobit eluske svetlonosa na schody. A chcela som aj keramicku tekvicku ako svietnik ale su hrozne drahe!!!
dada*
začiatočník

Odoslaťod MonikaE. »

Erin, preboha, to co mate za doktorku :?: :twisted: :twisted: Ved tie nase deti zase nie su az take velke! Prave som niekde citala, ze flasa by sa mala odlozit v 1,5, najneskor v dvoch rokoch. Nina v pohode pije z flase mlieko - formulu a bude ho pit do 3 rokov tak, ako sa to u nas odporuca. Obycajne som ani neskusala a ani jej zbytocne zatazovat traviaci system nebudem.....
K cumliku sa neviem vyjadrit, lebo mys me ho nepouzivali takmer vobec.

Tak sa drze vsetky.
MonikaE.
expert

Odoslaťod Erin »

Skusim jej to mlieko dat s tou flaskou so sosacikom. To som zvedava ako to dopadne. Ale skor si myslim, ze doktorke islo skor o to aby na tej flaske nezaspavala a este pred spanim si umyla zuby. Len aby to nedopadlo ako so mou, ked som bola mala a mama mi zobrala flasu tak odvtedy som nikdy nepila mlieko :roll:
Kase nechce jest ziadne, ani slovenske ani americke. S tym ju neokabatim.
Aj Chris ma svoju babiku. Dostala od znamych a ta babika sa ma nakrmit a cika.......ja som jej to ani neukazovala a ona sama si raz sadla k babike a zacala ju krmit. Raz z flasky a potom s prazdnej misky s lyzickou (imaginarne krmenie) No tiez sa pritom dokaze tvarit, ze aka je ona uz velka mamina :lol:
Veru tiez vidim v parku deticky roznych vekovych kategorii a ti 3 rocni su uplni nezavisli jednotlivci. Preto uvazujem nad tym marcom aby sa nam narodilo zimne babo.......koli hurikanovej sezone ktora konci v novembri :wink:

pozrite si stranku www.openplay.sk mozno vas zaujme
Erin
začiatočník

Odoslaťod Erin »

Vidis Monika co doktor to iny nazor a co iny kontinent tak asi duplom. Tu mi kazali dat kravske mlieko uz ked mala 12 mesiacov a formulu uplne vypustit s jedalnicka. (ja som to nespravila ) Ale co sa ja cudujem ked je tu materska 10 tyzdnov a potom uz musia ist mamicky do prace takze deti su v jasliach alebo maju opatrovatelku. Akosi je to tu cele zrychlene. Do skoly chodia uz 5 rocni. Sak aj jazdit na aute mozu od 16 rokov.......ale pit alkohol od 21.
Erin
začiatočník

Odoslaťod Isabel »

erin, podla mna tiez ta tvoja doktorka je pekna drzana. lekar by ti predsa mal kvalifikovane poradit a nie nieco nakazovat pripadne ta za tvoj nazor odsudzovat. kravske mlieko je ovela tazsie stravitelne a detske formule obsahuju vela pridanych vitaminov a mineralov, to v kravskom neni. prave preto mienim davat sunar minimalne do dvoch a mozno aj do troch rokov. ako doplnok vyzivy to urcite nemoze uskodit. pravda je, ze do varenia uz pouzivam kravske ale vtedy sa predsa aspon prevari. kajka pije mliecko 2x denne, rano po zobudeni a pred obednym spanim, cize na mlieku na obed tiez zaspava. zubov ma tiez iba 6, cistime ich vecer pri kupani. podla mna to staci. caj pije z flase zo sosakom a ma este jednu s tou schovavacou slamkou ale mlieko chce iba z flase z dudlom. ked som skusala sosak, tak sa jej nabralo do ust vela, zakuckavala sa, stale si to z pusy vytahovala a vobec mi nezaspala. ja to zatial necham tak, moj brat pil do 6 rokov kakao iba z flase z dudlom a teraz je vcelku normalny, hehe.
podla toho co pises je chris sikovna, neviem co tej tvojej doktorke vadi, behat zacala ovela skor ako moja kajka, dokonca uz nechce byt ani v kociku. tak je zrejme viac pohybovo zalozena no a ta moja zase nebeha ako sarkan ale zase jej to viac melie. no a navyse mas pravdu, bilingvarne prostredie urcite urobi svoje. moj synovec sa tiez rozrozpraval po dvoch rokoch, ale teraz len tak ziram co mi ten rozpava, minule mi hovoril nazvy hub v hubarskom atlase. a to nevie citat, takze ich vie vsetky naspamat. dokonca som mu davala chytaky, ze toto je muchotravka a on mi vysvetlil preco to muchotravka byt nemoze, ze ta ma iny klobuk, prsten okolo stonky, dlhsiu bledsiu stonku a tak. no len som oci otvarala aky je sikovny. a teraz nikoho nezaujima ze v dvoch rokoch vedel akurat tak povedat mama a tata.
erin, to druhe si sprav tak ako ty chces, ja uz sa teraz pripravujem psychicky na to aky to bude zaberak. mas pravdu, tiez si predstavujem ako to bolo pri kajke, ale vsetky kamosky co uz maju dve ma ubezpecuju ze je to uplne ine. ze uz tolko nad vsetkym nerozmyslas a neriesis vsetko. proste fungujes lebo musis. moja mama mala medzi mnou a brachom iba rocny rozdiel a zvladla to. hovori ze je to dobre, ze aspon to mala rychlo za sebou, ze prve dva roky to bolo o hubu ale potom pohoda. starsi bracho je o 7 rokov starsi a tam vraj uz to bolo ine, uz sa s nami nevedel tak hrat, skor si z nas robil sluhov :roll: ale tri roky je tiez pohoda. ja by som len nechcela byt zase este o rok dlhsie na MD. no ved uvidime ako budem o 3/4 roka tu vypisovat ze ma beru do blazinca :oops: :lol:
kajku teraz najviac bavi citanie, cita vsetko, najviaz na zachode. kupujem jej uz adamka, je tam veeela detskych obrazkov a v kazdom sa nieco nove nauci, este pred par dnami hovorila na ovecku beee a uz teraz je to oe-ka. chce to citat dokola dokola a kym jej to nezoberiem tak ani zo zachoda nezlezie. a ked jej napriklad recitujem z knizky Moj macik tak vie uz basnicku na konci versa doplnit slovom, jasnacka ze nie vsade ale aj tak ma tesi ze vnima ten rym a vie kde ake slovo patri. ale napriklad az teraz v sobotu sa naucila odrazat na choditku nozickami. viac ju tiez bavi piesok.
dada s tym svetlonosom si ma inspirovala, pojdem kupit tekvicu a nieco urobime. potom nezabudni vyzdobu odfotit a pochvalit sa.
Prílohy
smyka sa.jpg
smyka sa zasadne po kolenach, po zadku to neni take vzruso
(77.84 KiB) Stiahnutá 4159 krát
na vlaciku.jpg
co myslite mam ho odviezt?
(97.66 KiB) Stiahnutá 4153 krát
Isabel
začiatočník

Odoslaťod Isabel »

ajojte, tak dnes som skusila rano po zobudeni dat kajke mlieko z flase zo sosakom, cajik predsa z toho pije normalne. polku flase stiahla za rekordnu minutu a pol (normalne jej trva cela flasa aj 10 min.) ale potom prestala pit, vytiahla si flasu z pusy a zacala hovorit ze je tam mliecko, ze vonku je vtacik a bla bla. potom si este par krat cucla ale nic moc. proste vysledok taky, ze vypila iba polovicu davky co obvykle. asi tym ze to pije tak rychlo jej zostane pocit plneho bruska alebo co :( tak teraz neviem ci to mam skusat dalej a dufat ze si zvykne a postupne aj z tejto zacne pit viac alebo sa vykaslat na to a radsej jej davat z flase s cumlikom len nech vypije 200ml ako doteraz. hm....
Isabel
začiatočník

Odoslaťod Erin »

Isabel, presne ten isty problem. Skusala som jej vcera rano davat to mlieko z flasky so sosakom a ona tiez vypila len polovicu a potom uz nechcela. Ale zase bola skor hladna a hned zjedla chlebik s cheesecream co inak nechce. Robila som si prieskum medzi mamickami na ihrisku :wink:>>>>pozerali na mna ako na cudnu, ze jej davam formulu. Kravske mlieko davali od 12 mesiacov vsetky okrem tych co kojili. Ze formula je ako hlavny chod a zasiti a dieta nema potrebu tolko jest. Povacsina ma 2 rocne deti s vahou cca 15 kg :shock:
Tak od vcera davam do flasky polovicnu davku formule a polovicnu davku kravskeho mlieka. Zatial nebadam nejaku zmenu. Prijala to OK. Ak to pojde takto pekne dalej tak nahradim formulu asi uplne kravskym mlieko od 18 mesiacov.
Isabel mas inak taky isty termin porodu ako som mala ja pri Chris 30.4. :lol:
Knizka Moj macik patri aj medzi nase oblubene.
Baby, urcite poznate Teletubbies, tak nas drobec sa ide za nimi zblaznit. Uz to trva par mesiacov.....dokonca som jej musela objednat knizky cez ebay lebo tie su uz neni dostat v knihkupectve a nechcela som aby stale len pozerala DVDcka . Mame snad vsetky diely co boli natocene :oops: Mne to sice pripada take stupidne lebo tie postavicky ani poriadne nerozpravaju ale co uz ked sa jej to paci.
Erin
začiatočník

Odoslaťod Isabel »

erin to o teletubbies som si myslela aj ja a myslim ze kazdy normalne mysliaci dospely clovek co nema deti. az svagrina mi hovorila ake je to dobre, ze tie postavicky dokola opakuju napr. cervena cervena cervena a ukazuju vsetko cervene a ze deti sa tak vlastne ucia. zevraj je to fakt na mozog ked to dlhsie pozeras (ja som to potesenie zatial nemala) ale vraj to tie deti aj nieco nauci. synovec bol tiez do nich uplne hotovy, este si pamatam ako som mu zhanala ruksak v tvare toho fialoveho. az na tom ruksaku som si vsimla ze ten fialovy je cernosko :)
no co uz, ziadna rozpravka neni idealna. ja som bola nadsena ako budem malej pustat krtka a kamoska ma dnes vyviedla z omylu, ze aj krtko sem tam robi pekne somariny, napriklad ukradnu melon a ked im za to chlapik nadava tak zacnu po nom strielat jadierka. no super vychovne, nie? :roll: ale inak sa mi zdaju tie krtkove pribehy fajn a su to len take desatminutovky tak to sa da. zatial som jej to pustila len raz ale ked isiel dalsi diel zacla vykrikovat adica adica (ten prvy bol ako krtko opravuje hadicu) tak musel ist znovu ten isty. a ked som zahlasila ze staci ze je koniec tak sa rozplakala. a este aj za pol hodinu ked nasla puzzle s krtkom tak placlivo zacla hovorit koneeec koneeec. tak sa jej to bojim pustit znovu ze zas bude cirkus :?
kamoska mi radila vecernicek, ze to dcere vysvetlila ze pozri aj dedusko ide spinkat tak aj my ideme spinkat. tak to by sa mozno dalo.
inak kajka vobec nepozerava telku, ja sa vacsinu casu zdrzujem v kuchyni a pracovni a ona je pri mne. do obyvacky moc nechodime, telku pozeram len ked spi a aj to nie casto.
A co vy ostatne, ako ste na tom s pozieracom casu? Pozeraju vase deturence? Neplacu ked uz nemozu? A vydrzia nieco sledovat?
Isabel
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2005

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.