Marec 2005

bábätká narodené v roku 2005
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Marec 2005

Odoslaťod Majja »

Rybička a ako trampolína? Ešte ste sa nedolámali?
Majja

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Eva Milo »

xxxx
Naposledy upravil Eva Milo dňa , celkovo upravené 1 krát.
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod Majja »

Rybičkinej TERKE /dodatočne :oops: / a Elkatelkinej SIMONKE prajeme všetko najlepšie k narodeninám, veľa zdravíčka, šťastíčka, lásky a dobrých kamarátov. Maja a Radka
Majja

Odoslaťod lulina »

Čaute babulky,

to sa nám ale urobilo krásne počasie, čo? Matej sa ide z toho zblázniť. :lol: U nás v Senci máme urobené nové námestie, ktoré sa stalo miestom stretávania mamičiek a detičiek. Dnes sme tam zašli aj my a bolo tam veru kopec deciek. Matej sa tam jašil, bláznil, jazdil na motorke (odrážadlo), kolenačky chodil po tráve a hral sa na havina. Bolo to super, slniečko pekne svietilo a hrialo. Dúfam, že nám takéto počasie vydrží čo najdlhšie.

Od minulého štvrtka sme začali "šerblíkovať". Vždy som raz za čas vytiahla šerbel a skúšobne som Mateja naň posadila. Málokedy vydržal viac ako pár sekúnd. No vo štvrtok poctivo sedel a dokonca sa aj vyčúral. Tak sme teda doma bez plienky. Samozrejme, že občas pustí aj do gatí, ale väčšinou to stihneme do nočníka. Ešte sa sám nevypýta (aj keď dnes dvakrát oznámil dopredu, že bude cikať), tak ho pravidelne posadzujem a vyciká sa. Ale už sme snáď na dobrej ceste.
Trénujeme aj preto, že Mateja som od septembra prihlásila do škôlky, tak máme dovtedy čo robiť. Ja to mám s rozhodovaním sa do akej škôlky a či vôbec do škôlky podstatne jednoduchšie ako napríklad Majja. Jednoduchšie v tom, že Matej je druhé dieťa, takže škôlku už máme vybratú (samozrejme tú istú čo do nej chodí Ema) a Ema tiež začínala v škôlke ako 2,5 ročná a zvládla to vynikajúco, takže myslím pozitívne aj ohľadom Mateja. Ema išla do škôlky tak "skoro" práve preto, že sme už čakali Mateja, tak som chcela, nech si na tú škôlku pekne zvykne a nech nemá potom moc zmien. Prvý týždeň som pravidelne revala, keď išla Ema do škôlky, ona plakala iba na druhý deň a aj to asi len 5 minút. Takže to zvládla vynikajúco a ja som už bola pokojná a spokojná. Síce sa u nás prejavili typické škôlkárske choroby prvých rokov (sople, kašle apod.), ale aj to malo svoju výhodu, aspoň sme prišli na to, že Ema má oslabenú imunitu a alergie. Takže aj to sa poriešilo. Preto šupneme aj Mateja do škôlky od septembra, do marca 2008 budem ešte doma (ak sa nenaskytne nejaká super pracovná príležitosť), takže budeme mať dosť času, ak by sa aj u Mateja prejavili dáke ochorenia, alebo býval spočiatku častejšie chorý (čo si myslím, že väčšina detí býva po nástupe do škôlky chorľavejšia). Nechcem sa potom stresovať tým, že dám ho do škôlky a hneď v ten mesiac nastúpim aj do roboty. Takže u nás je to tak...

Čo sa týka rozprávania, tak sme na to stále biedne. Ale vidno, že sa snaží, niečo posplietať. Napríklad dnes Maťko pridal do svojej slovnej zásoby slovo DYM. On je taký typický chalan, bavia ho stroje a autá a z vlakov je úplne hotový. Číta si knižky o vláčikoch a väčšinou ti vláčiky sú parné s veľkým oblakom pary (veď to poznáte). Pre neho to je samozrejme dym. A keď vidí hicijaký dym alebo paru, už vykrikuje ŠIŠI (používa väčšinou citoslovcia). Dnes sme stretli po ceste asfaltovací stroj, Matej tak naňho hľadí a hovorí ŠIŠI, ja na to, že to nie je vláčik, ale asfaltovací stroj. A ona ukázal na dym, čo sa z neho valil, zahlásil DYM a ŠIŠI a tým chcel povedať, že je tam dym, takže je to vláčik a bolo to vybavené. Nepresviedčala som ho o inom, len som sa vytešovala z nového slovíčka v repertoári.

No zatiaľ toľko. Prajeme pekné slnečné dni
lulina
začiatočník

Odoslaťod Jul »

Ahojte dievky,

ja viem, som hrozna ze som nepisala, ale nebolo casu citat Vas a nieto este pisat.
Vidim ze mate vsetky kopec noviniek.
My vlastne tak isto.....Nina si konecne po 2 mesiacoch na jasle zvykla, no bol to boj a da sa povedat ze aj trapenie a nervy, ale stalo to za to.
Zacali sme 2. januarovy tyzden, po tyzdni ochorela, bola doma tyzden, potom chodila 1,5 tyzdna, bola doma 3 tyzdne, potom chodila zase 1,5 tyzdna, bola doma tyzden s hnackami a teraz uz bola 2 tyzdne v kuse a tento posledny uz rano vobec neplakala.
Rano vstaneme, niekedy sa zobudi skoro, inokedy ju musim budit, zalezi od toho co v noci vyvadza, niekedy sa totizto v noci zobudi a aj hodinu sa prehadzuje, mrnci, chyta ma za tvar a pod a potom samozrejme rano dospava. Dost rychlo sa vieme vychystat, no ked vidi ze sa obliekam a chystam kocik, tak zacne plakat a chce cumel...co ma zakazane, lebo v jasliach ho nemozu mat /kvoli hygiene/, takze musim byt tvrda, co mi celkom v tomto pripade ide. Cestou do jasli uz ma lepsiu naladu /predtym mrncala a krutila hlavou ze nikam nejde, z coho som ja bola na prasky, no musela som sa tvarit ze je vsetko ok a ze tak to ma byt, aby videla, ze ja som ok...../, tam zo zaciatku plakala, raz sa mi tam kompletne povracala....., teraz uz je ok, vzdy jej precitam jedalny listok ze co bude papat, ona ukazuje ze kde sa papa, ze co je na nastenke a pod. Tam si zoberie plienocky do ruk a odchadza k ostatnym a uz ju chvalabohu nepocujem plakat za dverami....z coho som bola tiez na prasky a nebolo mi vsetko jedno, aj som si poplakala cestou do roboty. V praci som bola ako na ihlach, len som rozmyslala co robia a tak. No sranda je, ze napr. tam ju ulozia do postielky a ona proste spi....mate vidiet co robi doma ked ma ist spat,,....najnovsie /od tych hnaciek/ sa naucila zase zaspavat na rukach, co je fakt hruza, no nevieme si pomoct, ona je totizto ten typ, ze ked place, tak vracia.....takze neviem neviem co bude, ale posledne 2 vecere to bolo uz lepsie, len jej stale musim citat knizky, potom sa zoberie a ide do obyvacky a ked ju nepustim tak je schopna plakat tak, ze ju napina....no co robit? PORADTE.....
Najhorsie je momentalne to, ze ja som chora.......najprv som zacala trocha kaslat, 1 den som to vydrzala, potom som isla k lekarke, ta mi dala nejake cmulacie tabletky a Pamycon do nosa...., no nic moc, lebo ma to chytilo uplne, tak mi potom dala ATB...., a tak nasa Ninka je tento vikend 1x odo mna.....je u svokrovcov a ma sa vraj dobre....co mna tesi, len uz mi je smutno za nou. No treba to tak asi, lebo nechcem aby bola zase chora, sice to moze dostat teraz muz a potom ona, no modlim sa, aby to tak nebolo.

No hrozne som sa rozpisala, napiste zase, ja sa budem snazit prispievat,.....
:wink:

Ozaj a ako ste slavili /alebo budete slavit / narodeniny Vasich deticiek?
Dajte mi nejake tipy.....rada by som napr. urobila tortu, no ja vobec neviem piect, takze ju asi kupime...no neviem.

majte sa krasne,
JULIA
Jul
začiatočník

Odoslaťod lulina »

My sme mali dnes oslavu v McDonalde. Pôvodne to bola naplánovaná oslava pre Emu aj Mateja, ale nakoniec sme z toho Mateja vynechali, ešte je to malé trdlo, tak sme urobili oslavu len pre "veľkáčov". A zajtra máme rodinnú oslavu, to už je spojená pre oboch. Teraz idem urobiť dáku balónikovú výzdobu, tortu som objednala v cukrárni, zajtra spravím tiramisu a jednohubky z lístkového cesta. Na tú tortu som im kúpila marcipánového šaša, tak už vidím, ako sa bude Matej na ňom vytešovať.

Inak, včera sme boli v cirkuse. Pred predstavením sme išli pozrieť zvieratká. Boli tam také malé koníky (našej Eme asi tak po pás, ozaj maličké), jeden si kýchol akurát keď sme pri ňom stáli a náš Matej dostal z toho taký hysák, až som sa divila. Vrešťal ako zbesnený, ťahal ma za ruku a kričal VON. Ema chcela vidieť ešte aj iné zvieratká, tak som ho zobrala na ruky, ale reval ako blázon, tak sme to vzdali. No a to sme mali kúpené lístky do lóže. Tak som ich išla vymeniť, aby sme sedeli ďalej od manéže, veď ten by sa "posral", keby okolo neho cválal kôň. A dobre sme spravili, lebo mali aj obrovského hrocha a z toho mal úplný des a ten išiel úplne tesne okolo manéže. Normálne som bola udivená, že aký je ten Matej bojko. Doteraz sa ničoho nebál, ani zvierat, ani ľudí. No možno sa len naľakal toho nečakaného kýchnutia, ktovie... Lebo v ZOO nemal absolútne žiaden problém.
lulina
začiatočník

Odoslaťod Jul »

Lulina, ako vidim Matej je podobny v tomto ako nasa Nina, ta tiez vie prekvapit a urobi tak, ze nechapeme.
No my budeme oslavovat asi o 2 tyzdne, no vobec si to neviem predstavit. Do jasliciek jej dam nejake keksiky pre ostatne deti /bola som poucena/, doma bude tiez balonikova vyzdoba, teda tortu asi objednam a inak neviem.....
Jul
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2005

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.