Marec 2005

bábätká narodené v roku 2005
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Marec 2005

Odoslaťod Jul »

ahojte babulky,

nuz ako vidim, neskoro som "prisla", lebo moja Ninka ma uz vyse 18 mesiacov /30.3.2005/ a az teraz som sa dopracovala k pisaniu a citaniu.
Ako vidim, nie sme sami s problemami typu - pomaly nervove zrutenie, plac, mami mami a pod....
Nasa Ninka je s opatrovatelkou /ja od sept. pracujem/ o to je to da sa povedat horsie s jej naladami. Najhorsie je to pri obliekani, prebalovani a pod. Ked sme opatrovatelku trenovali, tak za mnou plakavala, teraz place uz aj za nou....., no ale zda sa mi, ze to nie je iba tym ze je s opatrovatelkou, pretoze do tohto obdobia by sa zrejme dostala tak ci tak.
Papame uz skoro vsetko, snazime sa nesolit a nekorenit, na nocnik trenujeme, ale v poslednom case to nevychadza, ale nevyzera byt z toho vystresovana, takze budeme pokracovat, uvidime co to da.
Da sa povedat ze skoro vacsinu dna Nina travi vonku, neviem sice co budeme robit v ukrutnych mrazoch..... :? , bude si musiet zvyknut, lenze vo vnutri len vymysla, takze len za nou beham: Nina toto nemozes, Nina toto radsej nechytaj....snazim sa ju zabavit hrackami, knihami..., ale to ju uz nebavi. Neviete poradit ako sa da zabavit "uspesne" dieta v tomto veku? Vonku chce ist zasadne opacnym smerom, akym potrebujem ist ja... :roll:
Kedze chodim uz do prace, tak si uzivame spolocne chvile az vo vecernych hodinach, ale o to intenzivnejsie a vzdy sa tesim na vikend - uz aby bol tu. :D
Jul
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Jul »

ahojte baby,

no naozaj sa asi nase deti dohodli, aj s tym spankom...., dnes v noci som spala 3 hodiny.
Vcera som najprv po robote isla s Ninou troska von, potom bezne vecerne ritualy - uvarit krupcicovu kasu, okupat ju, napapat, dat mliecko a pomaly ist spinkat - a este som si stihla osupat zemiaky, lebo som sa chystala aj varit. Zaspala bez nejakych vacsich problemov o 21.30, ja som teda varila, zaspala som o 23.30 a Nina uz o 3 rano otvorila oci, najprv len tak cca 1 hodinu lezala, prevalovala sa, krutila, sem-tam si na 1-2 minutky zdriemla, potom sa to ale zacalo stupnovat, mrncala a k zaveru uz aj zufalo plakala, chcela odist z izby, co som jej nedovolila. Nakoniec zaspala tesne pred siestou - to ja mam budika - takze som rovno vstala, dala som si kavu smrtaka /teraz si dam v robote dalsieho/...., ked som o 7.00 odchadzala, spinkala, som ale zvedava co bude cez den, snad to dospinka a opatrovatelka nebude mat o zabavu postarane, i ked to s nou lahke nema urcite.

Tak ma napadlo - co davate Vasim drobcom na veceru papkat? My uz hrozne dlho veceriame tu krupicu /mozno aj 1/2 roka/, mne by uz liezla krkom, mala sa tak netvari
:? , takze neviem. Staci podla Vas jedno varene a teple jedlo za den, alebo to nejako inak kombinujete? Niekedy mame dni, ze to co je navarene poriadne ani nechce /nastastie opatr. ma tiez vacsinou doma navarene/, takze papa jedno cez druhe, zo vsetkeho chce ochutnat.....zufalo jej chutia kysle uhorky, ale radsej jej ich nedavam, lebo manzel z nich mal ekzemy...., a co Vy?
Co Vase ratolesti oblubuju?
pa
Jul
začiatočník

Odoslaťod Jul »

ahojte,
po vcerajsom urputnom dni bola tato noc uplne opacna ako ta minula -Nina spala celu noc, zobudila sa iba 1x na to, ze sa nevie otocit. Inak ake s tym mate skusenosti? Moja mala spi s nami v posteli od 7 mesiacov, lebo sa obuchavala o tycky v postielke a uz potom nevedela znova zaspat, a ja som fakt nevladala ju kazdu hodinu znova a znova uspavat na rukach. Teraz na nasej posteli tiez putuje, zasadne nechce byt zakryta - ja ani neviem co jej mam na noc obliect, davam jej vzdy teple pyzamo /niekedy to ani nie je pyzamo, alebo napr. teplaky a pod./ - mame dost chladny byt, mozeme si sice kurit sami, ale chcem ju naucit na paplon, zatial sa mi vsak nedari. :shock:
Ano, krupicu som mala /podla lekarky/ varit najpv vo vode, potom pridat nutrilon, ale od cca 1 roku uz varim tiez z plnot.mlieka, no lenze ja to potom dojedam a tak aj vyzeram...
Elkatelka - mala cucka krupicu? Pije ju z flasky? Nasa papa /teda ju krmime/lyzickou-ja som ju to zacala ucit uz davno kvoli tomu ze sme mali na plane dat ju do jasli uz skor a tam by jej tak papat nedali.
S jedlom je to u nas podobne. Ja sa snazim jej dat pred dennym spanim jedno varene - to niekedy zje, niekedy chce len mlieko, no a potom ked sa zobudi a "stiahne sa jej zltok" /tak hovori moja mama, ze ked pokial sa preberie a prestane napr. mrncat a pod..../, tak dostane druhe varene, niekedy je to az 30-60 minut po zobudeni...
Och to varenie ze? No vcera som isla spat rovno s Ninou, nastastie tam zostali este zasoby a opatr. ma tiez vzdy nieco doma. inak ma strasne rada cestoviny, jej staci uplne bambino a detsky kecup, ma rada aj spenat, maso nie vzdy, kuracie je suche-omiela ho v ustach a nakoniec aj vypluje, hov. to iste....sladke veci jej moc nevarim, lebo zvykne chrumkat piskoty, alebo BeBe keksy-co nerada robim, ale niekedy je doslova nutne jej "zapchat" usta. Ale to nemyslim az tak vazne. Polievky tiez oblubuje, kuraciu so zeleninou a rezancami - to sa fakt trha, zeleninovu, hraskovu, sosovicovu, fazulovu....
Nasa ma cca 12 kg a asi tak 85 cm, dlho sme ju nemerali.
Vcera sme boli kuknut zimne topanky-je to katastrofa, pretoze vyber by aj bol /napr. Bata/, ale Nina ma vysoky nart a uz dost velku nohu /23-24/, tym padom sa jej nedali napr. cizmicky na zips vobec obut, resp. len s pancuskami /v zime treba urcite aj ponozky/, no a take na zavazovanie, ci suchy zips - vsetko velke, musim vypatrat kde u Batu maju tie nase velkosti....kde zvyknete zhanat topanocky?
:roll:
Pisete o laryngitide-takychto roznych chorob sa naozaj desim, Nina je hotova ked ma nadchu, alebo teplotu a ja tiez. Jej nastastie este nic nebolo okrem prechladnutia, snad nam to vydrzi.
Majte sa krasne, uzite si vikend s drobcami.
Jul
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2005

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.