Marec 2005

bábätká narodené v roku 2005
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Marec 2005

Odoslaťod lulina »

Ahojte babulky,
ja posledné dni, vlastne už sú to už aj týždne), chodievam po pohovoroch. Matej ide od septembra do škôlky, tak som sa začala obzerať po dákej robote. Niečo sa mi už aj rysuje, tak skúsim sa ísť opýtať do škôlky, či by mi ho nezobrali už od 15. augusta, kedy začína prevádzka, než je už v septembri ako-tak zabehnutý. Ale mám trochu strach zo škôlky. Najprv som myslela, že problémom budú plienky, ale to sa nám podarilo odstrániť, plienky má už len na noc. Trochu horšie je to s kakaním, máva s ním problémy a tak sa častokrát schová do kútika a tam si tlačí a nič nepovie. Ale aj to sa mi zdá, že sa na lepšie obracia, lebo posledné tri dni sa pekne vypýtal na záchod a tam sa vykakal. Ďalším problémom bolo, že Matej takmer vôbec nerozpráva. Aj s ním chodievam k logopedičke, nezistili mu našťastie žiadnu poruchu či vadu, len je v tomto trochu oneskorený. Tak snáď sa bude vedieť nejak v škôlke dohodnúť. Z čoho mám však najväčšie obavy, ako to príjme, že ho tam nechám sama a odídem. Stal sa z neho strašný mamin maznák. Aj keď k nemu v noci napríklad príde manžel, tak kričí "tata nie", posiela ho preč a musím prísť ja. Aj ako chodievam na pohovory, tak som ho nechávala s mojim otcom a to mal aj hodinový záchvat, že som odišla bez neho. Raz ho otec nevedel vôbec ukľudniť a keď som sa po troch hodinách vrátila domov, byt bol totálne hore nohami. Všetko porozhadzované, porozlievané, proste bordel. Matej sa nevedel ukľudniť, všetko rozhadzoval a otec nevedel čo s ním, tak ho nechal. A ja som potom pol dňa upratovala. No ale veď uvidíme, ako to bude v tej škôlke, snáď ma prekvapí a bude to dobré...
lulina
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Eva Milo »

bbb
Naposledy upravil Eva Milo dňa , celkovo upravené 1 krát.
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod Eva Milo »

nnnn
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod lulina »

Čaute babuľky,
pridám sa aj ja s pár novinkami.
Rybička, u nás máte tiež obdobie vzdoru a je to dosť tragické. My s Matejom bojujeme skoro stále - pri vstávaní, obliekaní, umývaní, jedení, cestovaní, spaní. Takmer celý deň. A najkritickejšie sú večere a noci. Nechce ísť do postele a keď ho tam nakoniec nejak dostaneme a horko-tažko zaspí, tak sa niekoľkokrát do noci budí so strašným revom, nedá sa nijak utíšiť a len vymýšľa, že by sa hral, alebo išiel behať po byte. Je to fakt hrôza. Ale aspoň cez deň si "oddýchnem", začala som teraz totiž od septembra pracovať, takže som utiekla z domu a trošku zmením počas dňa prostredie. Už som bola na tom fakt dosť psychicky zle, začínala som to doma nezvládať, takže mi tá práca prišla akurát vhod. Mala som obavy, ako bude Matej zvládať škôlku, ale našťastie to nie je nič zlé. Náš Matej nerozpráva (iba vydáva zvuky a pár slabík), tak som sa bála, že keď mu deti nebudú rozumieť, bude z neho outsider. Ale stal sa opak a Maťko sa nám pekne rozrozprával, teda začal skúšať rozprávať. Tiež som mala obavy z pocikávania, síce už doma spával cez deň bez plienky, ale občas sa nehoda stala. Ale aj toto je v pohode, dvakrát sa síce v škôlke pocikal, ale to je viacmenej v poriadku, lebo myslím, že to je skôr psychického rázu. S čím máme zatiaľ totiž problémy, je ranný plač. Nie je to síce nič tragické, Maťko vlastne len tak pofňukáva, ale ešte nie je celkom zmierený so škôlkou. Aj mi učiteľka hovorila, že prestane rýchlo plakať, ale počas dňa si na mňa niekedy spomenie a zasa spustí plač. Má našťastie dobré učiteľky, ktoré ho vtedy potuľkajú a zas je dobre. On je taký tulinkáčik a maznáčik.
Som veľmi rada, že zas chodím do práce a že je Maťkovi v škôlke vpodstate dobre, tak dúfam, že sa to bude do budúcnosti len zlepšovať.
lulina
začiatočník

Odoslaťod Eva Milo »

Ahojte maminy,
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod Jul »

Ahojte,
ako vidim sme na tom skoro vsetky rovnako...nasa Nina je jedno vrtosive dieta, ktore len vymysla a ked nema co chce, tak place o dusu, nasledne sa chce tulit a mojkat. Neviem ako mam k tomu pristupovat, vacsinou jej poviem, ze ked bude robit toto a toto s vysvetlenim, ze sa to nema, tak sa na nu budem hnevat a pod. Nepocuva, robi naschvaly, no proste som z toho unavena a aj nestastna, ze si s nou neviem dat rady.
A o zaspavani ani nehovorim. Momentalne prechadza obdobim, kedy cely den bez spanku este nevydrzi, ale ked spi, tak ide velmi neskoro v noci spat. cez tyzden je to horor, lebo v jasliach spinka, vecer zaspava okolo 22.00, je to vecny boj dostat ju do postele. Cez vikendy je to o nieco lepsie, nedam ju cez den spat a zalomi medzi 20-21.00. V noci tiez vymysla, mece sa po celej posteli, obcas dostanem aj ja :roll:. Casto sa v noci budi, s krikom a place o dusu, niekedy sa jej nieco sniva, ale stava sa aj to, ze je hore a place a zacne ma buchat. Snazim sa pritulit si ju, no nechce a jeduje sa.......netusim preco to robi, lebo taketo maniere ma aj cez den. mozno to odkukala od deti z jasli, ale vysvetlovanie, ze ma to boli a ze sa to nesmie, nezabera. no poradte...uz zvazujem, ze s nou pojdeme k psychologovi, nech mi povie na com je ona a na com mi.... :evil:
Drzim Vam palce, nech to vsetko zvladnete ... :)
Jul
začiatočník

Odoslaťod Eva Milo »

mmm
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod Eva/ redakcia »

Pre všetkych zaujemcov o spristupnenie starobylého archívu vašich príspevkov fóra
" Babetka podla kalendara z mesiacov november 2007 a staršie" ,
mám dobrú správu.
Nájdete ho na titulke fóra , v šuflíčku " Babetka podla kalendara" - link archív.
Môže byť?
Eva/ redakcia

strašne dobrý obed bol dnes. To vlastne vzdy, ked ho nemusim varit ja...

Site Admin

Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2005

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.