Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nutne?

Rehabilitácie, cvičenia, topánočky, vrodené chyby, už chodí/ešte nechodí...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nu

Odoslaťod Jančika »

Katinka, ja si nemyslím, že neurológ nemá pravdu, len ak si nie je Alila istá a nemá dobré referencie o ňom, je lepšie mať názor aj druhého lekára. Možno to potvrdí alebo vyvráti. Ja mám s vojtovkou len dobré skúsenosti, hoci v BB sa mi nepáčil prístup sestričiek tak sme šli do Dunajskej Lužnej cvičiť.
Alila, stránky na nete som nikdy nehľadala, ale pozriem sa, ja mam švagra fyzioterapeuta a ten mi veľa pomohol a vysvetlil. Okrem toho od nášho cvičenia ubehlo už 5 rokov. Ale ako som písala ja aj Katinka čím skôr začneš, tým je to lepšie. Daj vediet ako ste dopadli.
Jančika
 
Príspevky: 13

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nu

Odoslaťod Alila »

Zdravim Vas vsetky co ste mi poslali prispevky na temu "odmietla som radu neurologa" dnes sme boli u dalsieho aj u rehabilitacnej sestry, aj na rehabilitacii a maly nezdviha hlavicku ako by mal ma 4 mes... ma zovrete pasticky..tak nam odporucili vojtovku..prosim Vas ,kotre s tym mate skusenosti.. napiste mi o tom ako casto sa to ma cvicit, kde sa dostanem k blizsim informaciam (knihy, stranky na nete) a v com spociva podstata tych cvikov? dakujem alila
Alila
 
Príspevky: 11

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nu

Odoslaťod Slavka B. »

Syn sa narodil bez problemov. Pediater s neurologom mu diagnostikovali zvyseny tonus a nedviha hlavicku. Chodime cvicit do Detskeho rehabilitacne ho zdravotneho strediska (Petrzalka, BA). Cvicime uvolnovacie cviky a mame magneticku vodoliecbu na uvlnenie stuhnuteho krcneho svalstva. Ondrikovi sa to prilis nepaci, ale dufam ze mu to pomoze. Chodia tam cvicit aj vacsie deti.
Asi je lepsie podchytit problem na zaciatku a cvicit hned.
Slavka B.
expert
 
Príspevky: 1853

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nu

Odoslaťod Svetla »

:wink:
Naposledy upravil Svetla dňa , celkovo upravené 1 krát.
Svetla
začiatočník
 
Príspevky: 398

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nu

Odoslaťod Svetla »

:wink:
Naposledy upravil Svetla dňa , celkovo upravené 1 krát.
Svetla
začiatočník
 
Príspevky: 398

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nu

Odoslaťod Iwa »

Nas maly nedvihal hlavicku ani ked mal 5 mes. Tiez nas poslala detska lekarka k neurologicke. U neurologicky bol sledovany uz od narodenia, lebo sa narodil v 33 tt. Neurologicka nam povedala, aby sme ho skusali potiahnut za rucicky len tak 1-2 cm od podlozky a chvilku podrzat a ze ked sa to nezlepsi do mesiaca, tak mame prist. Syn sa fakt naucil drzat hlavicku asi tak za dva tyzdne. Inac ziadne cvicenie alebo rehabilitaciu sme nemuseli absolvovat. Urcite sa skus opytat na nazor aj ineho neurologa.
Iwa
expert
 
Príspevky: 1000

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Odmietla som radu neurologa -cvicenie 3mes.dietata je nu

Odoslaťod Alila »

Ahojte vsetky ktore sledujete tieto temy, dlho som sa neozvala, lebo som sa venovala prevazne malemu, ak ste citali moj pribeh tak sme sa dostali dalej, a to tak ze Vojtvoku sme zacali predsa len cvicit, boli sme uz aj u inej neurologicky ktora je toho isteho nazoru(sice nam to povedala jemnejsim sposobom) takze chodime pravidelne 3x do tyzdna cvicit.. aj plavat, v podstate kazdy den ho kupem vo vani napustim vela vody a plavame..maly robi pokroky dokonca nas neurolog aj pochvalil, uz nema upäte pästicky, sedi, aj sa pretaca (momentalne ma 7 mesiacov ideme na 8mes) som spokojna ze som to vydrzala a nehodila do žita celu Vojtovku...
Alila
 
Príspevky: 11

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ortopéd

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.