jul 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: jul 2006

Odoslaťod bet »

dievky, ktore mate skusenosti s cestovanim do zahranicia s babom (napr. Sis) - otazocka:

ako ste si vybavovali zapisanie dietata do pasu?

to urobia na pockanie alebo to trva cely mesiac, tak ako ked robia pas?
lebo buduci vikend chceme ist do Rakuska a ja odkedy som zmenila priezvisko, tak pas nemam; mangelovi by sme Timka zapisali, ak ovsem nevadi, ze mu za polroka vyprsi platnost pasu
bet
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod anika »

Ahojte, kto mi poradi ako oducat dieta od nosenia na rukach pri zaspavani? please... :(

Dnes som s Natalkou totiz bola u pediatricky a sestricka ma sprdla, ked som jej hovorila ze zaspava na rukach a nechce cez den spat v postielke, ze s tym treba cim skor prestat, lebo vraj si sama kopem jamu a potom to budem musiet robit do 2 rokov. Ze treba skusat vselico, iba ak by srasne plakalo babo, treba ho ucicikat trosku a potom znovu polozit do postielky a tak dokola. Lenze nasa Natalka vrieska uz hned ked ju niekam polozim a placu niet konca. A to som sa tak dusovala ze nenaucim svoje dieta na ruky, no clovek ani nevie ako do toho padne, ale jednoducho nevie zaspat bez toho ze by som ju zobrala na ruky, moze sa to vobec este nejako oducit? Nie je neskoro? Tak neviem ci som neurobila nejaku chybu vo vychove co sa toho tyka... Nikoleta skusena mamina porad, prip. aj ine z vas co to poznate...
Inak vazime 5230g a meriame 62 cm - vahu ma vraj ukazkovu, takze Mirenka myslim ze aj Tvoja Linda je na tom dobre... :)
Drzim palce vasim babetkam aby boli zdravucke, kedze ste niektore spominali ze mate pocit ze na ne nieco ide, my sme nachladeni cela rodina, Natalke lekarka predpisala kvapky fenystil a tiez na hrdielko calcium chloratum. Bet - dakujeme dufam ze sa skoro uzdravime (no a tym padom neviem co so svadbou v tuto sobotu - tak som sa na nu tesila - vydava sa moja naj kamoska z gympla :().

papa
anika
začiatočník

Odoslaťod mrlka »

bet aj ja momentalne zacinam riesit pas, neviem isto ale tusim zapisanie dietata vo veku do 2r. stoji 250sk na pockanie ale neviem isto ked bude cas poprezeram stranku www.obcan.sk
mrlka
pokročilý

Odoslaťod zvedava »

bet píše:dievky, ktore mate skusenosti s cestovanim do zahranicia s babom (napr. Sis) - otazocka:

ako ste si vybavovali zapisanie dietata do pasu?

to urobia na pockanie alebo to trva cely mesiac, tak ako ked robia pas?
lebo buduci vikend chceme ist do Rakuska a ja odkedy som zmenila priezvisko, tak pas nemam; mangelovi by sme Timka zapisali, ak ovsem nevadi, ze mu za polroka vyprsi platnost pasu

Je to na pockanie a potrebujes k tomu 100 Sk kolok. My sme uz nakupy s malou v SCS absolvovali zaciatkom septembra :D
zvedava
pokročilý

Odoslaťod zvedava »

Lucinda píše:pekný dník,júlovky...vy zrejme všetky stretkujete :shock: a ja som nervozna jak pes :oops: :oops: :oops: ideme na to očkovanie....a vôbec sa mi nechce...ináč tie soplíky ste nám asi niektorá poslala po sieti,lebo ráno sa maximko zobudil s kýchaním....tak snád nebudeme chorí :oops: :oops: :oops:
apropo,dakujeme za pochvaly medvedíka :wink: toť ešte detail s čiapočkou....gulička,kupovali sme ju na MMB... 8)

[ img ]

Drzim palce na ockovani! Mala mala vcera vecer zvysenu teplotu a bola umrncana, ale inak to zvladla vyborne. Tiez som bola z toho viac nervozna ako ona :D A kychame pravidelne, staci, ze si to haro mierne spoti a uz kycha. Sopliky nastastie este nie su, snad ani tak skoro nepridu....
zvedava
pokročilý

Odoslaťod Mirus76 »

Baby, mam na Vas otazocku. Radkovi sa pri nechtiku zapalilo to okolie, ma to cervene a napuchnute, vyzera to tak, ze je vnutri hnis. Co s tym? Bojim sa, aby si to nezaniesol do ocka, ked sa dotyka tvaricky. Skusala som na to kvapnut materske mliecko, ale to si hned zotrie. Stretla sa s tym niektora?
Anika s oducanim Ti nepomozem, nas zaspinkava na rukach cez den, vecer zaspinka sam. Raz robil drahoty a plakal, tak sme spravili tak, ze sme ho upokojili v postielke, dali cumlik isli prec, prisli sme najskor po 5min (srdce mi drasalo a rucicku na hodinkach som tlacila ocami dopredu), takto sme tam boli styrikrat a potom zaspinkal. Neviem ci je to spravna metoda, ale odvtedy ked ho polozim do postielky, pohladkam, zazelam dobru noc, tak zaspi sam. Cez den ho ale asi rozmaznavam, lebo zaspava na rukach :oops:
Mirus76
začiatočník

Odoslaťod Gulička »

Anika Kubko zaspáva na rukách ked je doma tato a to tak skoro nebude :cry: :cry: inak ja ho dám do postielky dole bruško a búcham ho po zadočku. popéri tom mu smievam :wink: ale to mi moc nejde. Niekde som čítala že dieťa patrí na ruky a je blbosť že by si nato zvyklo, že to len potrebuje cítit matku. Samo si určí kedy je dosť rúk. Ja by som to nechala na dieťati nech si samo určí čo mu najviac vyhovuje, ale neviem mám len jedno tak neviem možno je to zle
Gulička

Lúbim svoje deti najviac na svete

expert

Odoslaťod Gulička »

Baby ešte som sa chcela opýtať odpustili bs ste mužovi neveru keby sa vám priznal :?: :twisted: :twisted:
Gulička

Lúbim svoje deti najviac na svete

expert

Odoslaťod mrlka »

Gulička píše:Baby ešte som sa chcela opýtať odpustili bs ste mužovi neveru keby sa vám priznal :?: :twisted: :twisted:

uf no to je tazke zalezi od okolnosti,ci to bola jednorazovka alebo dlhodobe a ake su vyhliadky ohrozenia vztahu do buducna :roll:
mrlka
pokročilý

Odoslaťod zvedava »

Gulička píše:Baby ešte som sa chcela opýtať odpustili bs ste mužovi neveru keby sa vám priznal :?: :twisted: :twisted:

V sucasnej situacii, ked uz je dieta na svete, by som asi odpustila. Volakedy som na to mala radikalny nazor, ale clovek sa meni... To vsak neznamena, ze by som zabudla. A obavam sa, ze to vztah pokazi, lebo mu uz viac nebudes verit :? Najlepsie je o tom nevediet, a to som aj manzelovi povedala :oops: Dufam, ze sa take nieco vsak nikdy nestane :?
zvedava
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.