Februarove babätka 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Februarove babätka 2006

Odoslaťod *nana* »

Ahojte žienky, nejako nám to tu utíchlo. Ako žijete? Čo máte nové? :?: :?: :?:

U nás všetko po starom, akurát, že drobec konečne spáva v detskej izbe s Monikou. Majú nové postele, tak je celý vytešený, že má veľkú postielku. So spaním to vyzerá tak, že predtým som prebehla len cez izbu k postielke, teraz bežim cez celý byt do detskej, lebo sa budí tak,či tak. :roll:
Boli sme na trojročnej prehliadke u Dr., malý sa predvádzal, kázala mu prejsť sa ako chodí, tak si skrčil nohy do X a začal šmochtať ako Mr.Bean. Doktorka hotová, že ako čudne si zakladá nôžky, darmo som jej vysvetlovala, že bežne takto nechodí. :roll: Ešte šťastie, že nás neposlala na odborné vyšetrenie, kázala sa nám len koncom leta znovu ukázať.
Doktorka nám odporučila kúpele, že malému by to prospelo na dýchacie cesty, tým,že mal opakované bronchitídy a laryngitídy. Tak uvidíme, ak nám to prejde, tak asi pôjdeme. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako to tam vydržime,lebo je to až na mesiac, ale dohodla som sa s mamou, že by sme sa vystriedali, lebo mne je to dosť aj z práce na 1 mesiac vypadnúť.

Tak sa majte babenky a píšte.
*nana*
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Petik »

Ahojte.No mi sa máme celkom fajn.Akurát ja som zase chorá.Tak som sa rozhodla,že pôjdem vybrať mandle,nech mám už pokoj.Chcela by som ísť koncom februára ked budú jarné,že bude mama doma s Damčom a so starkou.Tak hádam to vyjde.
Nana mi sme boli asi pred dvomi mesiacmi u ortopéda,lebo Damián má čiastočne ploché nožky tak nám dal vložky a cviky..
A ináč fajn ale smutno,lebo muž išiel na 6 týždnov do Holandska.Už je tam týžden ale mne sa to tak pomaly vlečie.Už som si aj ponadávala :evil: ,že všetko nechal na mna.Lebo ked otec robí šestnástky tak musím aj svinky,zajace a sliepky krmiť :( A ešte aj toho hava.Ale hnevá ma aj to počasie,lebo so psom nemôžem ísť von.Bol by začapaný až až.A kedže je béžový tak by to nepekne vyzeralo.A potom ked bude sucho tak s ním pôjdem a bude taký besný. :D Ked sa postavý na nohy tak je taký ako Damián a len po nom skáče.A Damčo vrieska a vystrája,tak si Ozzy myslí,že po nom môže skákať kolko chce :D
Petik

Odoslaťod *nana* »

Petík, chcem sa opýtať, keď spomínaš tie mandle. Už máš aj obehané nejaké vyšetrenia a ten výber ti navrhol doktor? Ja mám totiž podobný problem, že sa mi vkuse vracajú angíny, normálne mám pocit, že som bacilonosič a odo mňa chorľavejú aj deti. Lezie mi na nervy, že mám každý druhý mesiac zapálené hrdlo, potom mi to vyhnisá a už ma ani nebaví chodiť stále k Dr., trvá to vždy nejaké štyri dni a potom to prejde. Mandle mám samý kráter a keď som to spomenula Dr. tak ma odbil s tým, že si to predstavujem jednoducho, že predsa mandle majú nejakú funkciu a nevyberajú sa vtedy, keď sa mi zapáči,že tam musí byť nejaký nález/ výter som mala samozrejme negatívny/
Tak som to vzdala, ale pamätám si ešte keď som bola dieťa, tak mi jedna doktorka vravela, že ak sa sústavne opakuje takýto zápal je lepšie tie mandle vybrať, pretože je to nebezpečné pre srdce. Tak neviem jeden tak druhý tak. Preto ma zaujíma tvoj prípad. Dík.
*nana*
začiatočník

Odoslaťod Petik »

Nana ja som od minulej jari chorá pravidelne každý mesiac.Ale tohto mesiaca som už nebola u dr,lebo ona mi pri poslednej chorobe zaznačila do karty,že ešte raz a posiela ma na krčné.Ja mám presne tak ako ty mandle deravé.Travá to už od základnej.Oni sú strašne velké a ja ich v poslednej dobe cítim ako by som niečo v hrdle mala.Tlačia ma a ťažko sa mi preglga.Ešte ked som chodila na strednú tak ma môj pediater presviedčal aby som si ich dala vybrať.Totiž on ked ich videl prvý krát tak sa zhrozil,že také mandle ešte nevidel.Ale ja som sa vyždy vyhovorila.Dokonca som už bola objednaná ale som to zrišila,šak som vtedy ešte nebola chorá.No a teraz ma moja lekárka presviedča.Ked mi prvý krát navrhla aby som ich dala vybrať tak ja som si pomyslela,že hej a všetko mi pôjde na priedušky.Ale ona povedala,že medzi ústami nieje prázdno,že tam ešte niečo je.No ale ja nemôžem ísť len tak ked mám Damča a starkú.A na nete som si zistovala názory lekárov.A bolo tak napísané,že ak to nieje akútne tak nevybrať.Ale vraj sa zisťuje či je tam hnis.A ak hej a ak je dotyčné chorý častejšie ako je normálne tak treba vybrať.No mne vela ľudí tvrdí,že ked ich vyberiem tak budem chorá častejšie.Ale 8 krát do roka nieje vela?Tak ja to chcem risknúť.Vraj z problematických mandlí ide vela iných problémov.Reuma a tak.Mama mala tiež velké mandle a teraz má reumu.Ja mám migrény a kade čo.A dokonca aj ložisko psoriázy som si našla a vraj mandle môžu mať za následok aj zhoršenie psoriázy.Čo ja som nikdy kožné problémy nemala.Takže tak.Ale ešte som na žiadnom vyšetrení nebola.Asi pôjdem na týžden ale musím si niekoho zohnať k starkej
Petik

Re: Februarove babätka 2006Re: Februarove babätka 2006

Odoslaťod Cingi »

Ahojte dievcata,
s tymi mandlami vam nezavidim. ja mam tiez posledny rok castejsie zapal hrdla . to som dovtedy nemavala vobec. ja fungujem na stopangine a angin-heel a co pride pod ruku kym to neprestane. mna zasa trapia vo vacsej miere migreny a s tym uz musim asi nieco robit. chystam sa uz 2 mesiace k doktorke na vysetrenie, ale ... ved to poznate.
prikladam foto z dnesnej 1. oslavy v KE - druha nas caka asi za tyzden v LM. nestihla som ani tortu odfotit, takze len mlady pan na bicykli ...
pa a liecte sa, chripka prichadza :cry:
Prílohy
oli 08feb09 009.jpg
(25.14 KiB) Stiahnutá 1987 krát
Cingi
začiatočník

Odoslaťod Petik »

Cinqi aj ja mám migrény.Ale ja už k doktorke chodím od 8 rokov.A mám aj tabletky na migrénu čo zaberajú do pol hodiny.Ale je ich tam 12 a ja do mesiaca miniem celé balenie.Ale už som si zaobstarala knihu o migréne,jogu aj ešte knihu autogenny tréning.Je o sebauvolnovaní.lebo ja som vela v strese.A sadla som si sama so sebou a zisťovala,že čo ju môže zapríčiniť.V mojom prípade je to vela vecí tak sa ich snažím obmedzovať,aj ked to nie vždy ide ale je to lepšie.Niektorý mi radia,že si mám lahnúť ale mne zo spánku cez den neprejde.A ešte k tomu si môžem lahnúť iba ked Damián spí,ale to vtedy čakám na synovca,že mu dám jesť krmim starkú a umývam riady a potom už je malý hore.
Vy ste už mali oslavu?My máme na týžden.Len mi je lúto,že tu nebude manžel :cry: [/img][/quote][/code][/list]
Petik

Odoslaťod Petik »

Bea ja ked som pozerala na internete názory na výber mandlí,tak som niekde čítala,že ked sú mandle problematické,tak sa zhoršuje aj psoriáza.Neviem čo je na tom pravdy ale ja som to nemala a objavila sa mi zhruba vtedy ked som začala byť chorá.
A ozaj zajtra mám ísť na krčné.Dnes som bola u mojej lekárky a povedala že jednoznačne s tým musím niečo urobiť.Ešte mi dala ATB ale povedala že sa mám najskôr poradiť s krčnou.Tak dúfam,že sa do mesta dostanem,lebo u nás sneží :(
Petik

Odoslaťod *nana* »

Čaute kočky,

my už máme po oslave. Musím stiahnúť fotky, malý mal krásnu tortu - medovníkovú chalúpku / starká sa vyšantila /. Dostal auto na ovládačku, veľké smetiarske auto / obrovská radosť - končí v ňom všetko, včera som z neho vyberala Mončin prívesok - našťastie bižu./
Ešte sa ozvem, pripojím fotky, ahojte.
*nana*
začiatočník

Odoslaťod Petik »

Bea ja som mala iba ložiská.Jedno na lýtku asi 2 mesiace.Neprikladala som tomu žiadny význam.Ale ked sa mi objavilo aj na chrbte tak som bola u lekára.To my už zmizlo.Odstup medzi nimi bolo asi pol roka takže ešte neviem či sa mi neobjaví zase.
Nana to je super že vám oslava dopadla dobre.My budeme mať v nedelu.Najväčší darček čo dostane bude nová autosedačka.Sme sa tak dohodli,lebo hračiek má plno a len ich kazí.A ešte dostane rifle auto,knihu a cd.A tortu budeme mať asi auto,mama doniesla tortu.A musel mať ozaj veslkú radosť z toho auta.Ja viem ked som Damčovi na meniny kúpila smetiarske,síce nie na ovládanie ale malo vela ručných funkcii.Ale o 2 dni už malo zadnú časť polámanú. :( Ale zvyšok drží dodnes.
A ja sa vždy smejem,že jemu keby som dala len kinderko tak je šťastný :D
Petik

Odoslaťod *nana* »

Petik aj my máme smetiarske len klasicky, bez ovládania, zrejme to bude niečo podobné ako máte vy, dá sa len ručne nakladať smetná nádoba, otáčaním gombíka sa zdvihne a vysype do auta.
Na ovládanie má také veľké auto, mali sme ho už kúpené dlhšie, lebo bolo v Tescu zlacnené za super cenu, len ja som mu ho nechcela skôr dávať, aby to nerozmlátil. Keby bolo na mne, tak mu ho nedám ešte ani teraz, to len muž nemohol vydržať, už sa chcel s ním hrať. :roll: Tak už aj vyzerá, to auto chodí hrozne rýchlo, zrejme je to viac na von, tak nestihol ubrzdiť a nabúral na ňom blatník. :roll: Tak u nás neničí hračky len malý, ale aj veľký. :roll:
U nás sú najlepší darček " baterky" - je jedno či tužkové, menšie, väčšie, to je fuk. Len nech sú a nech ich je veľa,potom s tým lieta po byte, vláči nám všetky možné hračky do ktorých idú baterky a my už len vymieňame do nemoty. :wink:
*nana*
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.