Februarove babätka 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Februarove babätka 2006

Odoslaťod Ivka »

.ll
Naposledy upravil Ivka dňa , celkovo upravené 1 krát.
Ivka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Radik »

Ahojte kocky,
volam sa Lenka a rada by som sa k vam pridala - teda ked mi dieta dovoli :). mam synceka Radovana, nar. 25.02. (povodne mal byt 4.3.) a sme z Trnavy. Po dlhsej dobe som sem nakukla a vidim, ze sa to tu celkom rozbehlo. zatial ahoj.
Radik

Odoslaťod Megi BA »

Ahojte,
vo velkom sa tu preberaju Vianoce, ja som malej zopar drobnosti nakupila nedavno...u nas v Tescu mali velky vypredaj hraciek..miestami zlavy az 70percent a tak nieco male uz mame. A pre 5 rocneho syna sme zasa kupili na jar v zimnych vypredajoch lyze a este asi nejaku drobnost budeme mat po starostiach.
Mame jeden zubok dole.,konecne :) a este nelozime, iba zdvihame zadok a to nas posunie dozadu..... :wink:
S papanim sme tiez trochu strajkovali
Megi BA

Odoslaťod Megi BA »

Ja som asi nechapava..pokusam sa dostat obe detickz do podpisu, ale stale mi to pise ze podpis je prilis dlhy a zobrazi mi to len jedno dietatko..poradte. :(
Megi BA

Odoslaťod Ivka »

Ahojte! Jéj, Megi, tak nie som sama, čo sa už teší na Vánoce! A čo také si kúpila malej? Len tak pre inšpiráciu.. Gratulujem k zúbku, kedy sa prerezal? Ja skúmam denne, zatiaľ nič. :(
Naposledy upravil Ivka dňa , celkovo upravené 1 krát.
Ivka
začiatočník

Odoslaťod katarinaado »

Caute babenky,
dnes som opat malu dala na brusko a ona sa opat prevratila na chrbat. Na tom brusku nechce a nechce byt. Ak na nom je, tak tiez dviha rit hore...A stale robi Janosika, ak ju chcem postavit....moc sa na ne nezapiera. Tak si hovorim, ze do tych osemnastich snad taka nebude.... :D

Si predstavte, celkom sa rozpapala. Ja len kukam. Este aj pusu otvara riadne dokoran. Velmi jej chutia ryzovo-mliecne kasicky. Uz ste ich zaradili do jedalnicka? My mame na desiatu ovocie alebo vyzivu, obed - zelenina s maskom, olovrant mliecna kasa. Ale caj mi stale nechce pit.

Dnes som uz vytiahla zimny fusak. Zacina byt vonku chladno. Tak ju zacinam don babusit. Ako casto a na kolko chodievate s pokladikmi von?

Na Vianoce chcem malej kupit nejaku hudobnu hracku a urcite nieco na oblecenie. Neviem ale, co konkretne to bude. Ako som uz pisala, ja som jedna z tych, co kupuje na poslednu chvilu.

P.S. Ahoj Radik, vitame ta medzi nami, obcas napis, ak sa dostanes k PC.
katarinaado
začiatočník

Odoslaťod katarinaado »

Megi BA - poslem Ti odfotenu obrazovku, ako to mam ja.
Papa
katarinaado
začiatočník

Odoslaťod manina »

Ahojte,
tak sa po tyzdni konecne opat ozyvam. Cez vikend som sa venovala muzickovi, potom sme boli par dni u nasich bez PC.
No my mame za sebou hororovy urazovy tyzden. Minuly tyzden v piatok som malej nechtiac obarila palceky na nozicke - no vyrazne mi k tomu pomohla. Bola nervozna tak som ju zobrala, drzala jednou rukou a druhou zalievala caj a ona mi sikovne kopla nozickou. Okamzite strasny rev, hned som jej to dala pod studenu vodu ale muselo ju to strasne boliet chudatko moje :cry: Ked som uvidela ten pluzgier tak som bola uplne hotova, nevedela som co mam robit. Mala chvilkami revala, chvilu len poplackavala a ja som s nou chodila po byte, fukala nozicku a snazila sa aby si ju nechytala. Horko tazko som ju obliekla a zvonila susede ktora nas zobrala do nemocnice. Na chirurgii jej na to dali nejaku napustenu gazu a chodime pravidelne na prevezy. Chvalabohu ju to preslo len co sme sa vratili domov, bala som sa ze ju to bude velmi boliet a ze nebude chciet lozit ale ta futasi len sa za nou prasi, ako keby sa nic nestalo, dokonca si na nu aj sadne. Len dufam ze tam nebude mat velku jazvu. No a aby to nebolo malo tak predvcerom sa rozhodla skocit z postele, len si zabudla padak. Nastastie to odniesol len oskrety nos.
No este jeden takyto tyzden a neviem ...... :roll: Ked som nad tym rozmyslala tak mala spravila v poslednej dobe velke pokroky v pohyblivosti a ja som sa jednoducho nestihla prisposobit. Zotrvacnost je mrcha, treba si na to davat pozor.
Momentalne uz krasne stvornozkujeme, prelezie uz cely byt, ked ju chytim za rucicky tak sa postavi a slape jedna radost - aj ked ako z krcmy ale je zlata :D
V postielke sa chyti srankov, vytiahne sa do stoja a spusti rev lebo sa boji pustit. Ked sa odvazi tak spadne, nabije si hlavu a zase rev :roll: No zaujimave to obdobie.
Katka neboj ona to pride, uzivaj si zatial ze na nu este nemusis tolko merkovat. Ako pises do osemnastich .... :P Pytala si sa na manzela - tak je vojak, dochadza do Roznavy a do konca mesiaca sa zrejme rozhodne ci bude mat miesto tu alebo sa budeme musiet stahovat. Drzte palce. Co sa tyka toho ako to zvladam - nuz mam skvelu obetavu maminu, chodi mi kazdy den pomahat, alebo idem ja k nim. Prakticky sa to da, psychicky je to uz horsie. Chcem sa spytat pisala si ze davas ryzove kasicky, nezapieklo malu z toho? Ja som to skusila raz a bol velky problem. Tiez by som rada zaradila vecer kase ale mam obavy. Zajtra ideme do poradne tak sa spytam doktorky. A ako dopadlo stahovanie, uz ste vo svojom?
Ivka ako ste so spankom? My sa stale budime niekolko krat za noc ale riesime to zatial cumlom. Citala som niekde ze deti v tomto obdobi maju intenzivnejsiu snovu fazu a preto sa tak budia. Po roku to vraj prejde. To som ta asi nepotesila vsak? :?
Lucka my mame presne rovnaky spaci aj uspavaci rezim ako vy. Tiez my zaspi pri prsniku a spava doma, vonku ju vsetko rusi. Nastastie uz v kociku usedi tak uz to nie je horor ako ked lezala. Inak zlata je Natalka na tej fotke, nasa tiez s oblubou nahana papuce :)
Co sa tyka Vianoc tak mi nedavno docvaklo ze treba aspon uvazovat, co malej este neviem ale idem intenzivne hladat. Ked tak sa pochvalim. Tiez uvazujem nad krotenim rodiny (co bude tazke lebo mala je prva vnucka aj pravnucka cize je princezna). Tiez si myslim ze menej je viac, radsej nech to stoji za to.
A aby som nezabudla vitam Lenku, nasa Aninka sa narodila 26. takze sme skoro rovnako :wink:
Tak idem hajat, muzicek prisiel uz dnes lebo ideme zajtra s malou do poradne tak som zvedava. Mam pre doktorku poriadny zoznam otazok.
A este mam navrh, pripojte foto drobcov aj s vami a muzickami, nech sa trochu spozname. Ja zacinam :D :oops:

P.S.: Boze zas mi z toho vysiel roman, no aspon mate co citat :lol:
Prílohy
my.jpg
(53.39 KiB) Stiahnutá 3478 krát
manina

Odoslaťod manina »

Ahojte,
Katka predpokladam ze ten anonym si ty, ked sa prihlasis tak ti tu fotku zobrazi, teda malo by.
Tak hlasim spravy z poradne - vazime 7390 g, obvod hlavicky 44 cm, obvod hrude 43 cm. Takze Kati nasa je o centimetrik mensia sexica ako vasa :wink: Trochu som sa zlakla ze malo pribrala, ale ze je to este v norme. Doktorka nechapala ako sa nasa rozpohybovala, kazdu chvilu ju musela otacat spat na chrbatik, a ked mi potom cosi vysvetlovala tak mala jej prelozila cely pult, stale sme museli merkovat co robi. Povedala ze na jej vek je velmi popredu, ze deti v jej veku sotva usedia a ona uz stvornozkuje a postavi sa s oporou. Najprv chcela skusat jej pohyblivost ale potom len mavla rukou a stale sa smiala ze je to hotove tornado. Vraj sa divy ze sme zatial len s oskretym nosom. Kvoli tej pohyblivosti aj menej pribera. Pytala som sa na topanocky, tak nam odporucala uz kupit kedze mala uz coskoro bude smatlat drzana za ruky. Tak sme nabehli do Protetiky a kupily jedny fajne. Su takeee maleeee :P . Ta suma tomu vsak nezodpoveda. Ale na tom nechceme setrit, ved nozicky ju budu nosit cely zivot. Prekvapila ma ze prikrmy mame davat pomaly pri kazdom papani, rano kojenie, desiata ovocie, obed polievocka, olovrant ovocie alebo kase, a vecera kasa. Samozrejme podla uvazenia po prikrme dokojit. Uz vraj mozme pomaly davat obilniny. No ja neviem, asi si necham poradit este od jednejj znamej, je odbornickou aj v tejto oblasti, tak dam potom vediet. Rada by som jej robila poctive doma robene kase a nie vselijake kupne, ale ta ryzova ju zabetonovala :roll: tak uvidime co nam poradi.
Tak idem sa venovat muzickovi ked je konecne doma :oops:
A zajtra ideme pozriet kamosku s mesacnym babom tak sa tesiiiim na take malinke :D
Dobru nocku
manina

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.