Október 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Október 2006

Odoslaťod AKNELka »

ahoj Jani,
som rada že si sa ozvala. Dnes je otrasne, strašne fučí a ešte aj prší a tuším aj zajtra má byť tak. Tak sedíme doma a do zblbnutia pozeráme "No počkaj zajac". Malého to drží už aspoň 2 týždne, musí to vidieť aspoň 2x za deň. Sa mu čudujem že ho to ešte baví.
K tej dovolenke - aj my už sme boli s terajším manželom, vtedy ešte priateľom 2x na Kréte a veľmi sa nám tam páčilo, už vtedy sme hovorili že sa tam ešte vrátime, ale ten hotel kde sa nám páčilo má tento rok zájazdy len na 11-12 dní a iné nič vhodné sme nenašli. Chceme priamo na pláži, samozrejme letecky, 3hviezdičkový hotel a aby bola na izbe klíma, chladnička a telka. Máme doma katalógy 4 cestoviek a pozerala som aj na internete ale nič. Pozerala sme aj ostatné grécke ostrovy - to Grécko nás láka najviac a potom sme ešte pozerali Bulharsko, tam sme aj našli 1 hotel podľa naších predstáv tak uvidíme.
Pred materskou som robila 9 rokov v Allianzi (predtým Slov.poisťovňa) a chystám sa tam vrátiť, no uvidím ako to tam vyzerá, ale nové miesto sa asi s malým dieťaťom ťažko zháňa. Ty si ešte vôbec nebola zamestnaná?
My by sme radi stavali dom, do paneláku nás to neláka aj keď manžel v paneláku vyrástol, ale neviem ako to dopadne, teraz tá kríza, problém s hypotékami aj s robotou, zatiaľ to nevyzerá ružovo. A vy ste na tom s bývaním ako? Vaši asi nie sú v Čechách natrvalo, či áno?
AKNELka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Juana »

Ahoj Leni,

Tak som konecne sama doma, nasi isli ku svokrovcom, tak to budem musiet vyuzit a ucit sa. Doobeda som si bola vybavovat obciansky, lebo sme menili trvaly pobyt. Kym sme tu policiu nasli, trvalo to dobru hodinu. Potom sme boli este v Tescu a teraz odisli.
Ja som este na trvaly pomer nepracovala, vsetko len brigadne. Popri skole sa moc nedalo, ja som predtym chodila na denne. A to sme mavali doobeda do druhej prax a do siedmej vyucko. Dokonca aj v piatok.
Tak som si len tak privyrabala. Tak uvidim, kde sa zamestanam. Pomaly uz aby clovek zacal aj hladat. A s byvanim, no to uvidime ked zacnem robit, ako to bude. Nasi v Cechach nie su natrvalo, proste teraz tam robia a potom sa uvidi. Vsak uvidime. Casom sa uvidi.
Veru von je hnusne, ja uz tak chcem jar. To obliekanie mi uz lezie na nervy. No idem sa teraz trochu ucit, aby som to ja vobec stihla. Tak pa zatial!
Juana
začiatočník

Odoslaťod AKNELka »

ahoj Jani,
dnes sme konečne po dlhom čase boli trochu dlhšie vonku, aj keď bola dosť dlho hmla, ale aspoň nefúka a neprší. Už by som tiež bola rada keby bola jar, tej zimy bolo tento rok až-až. Ale aspoň sme využili aj sánky, minulý rok sme ich nemali ani kedy vytiahnuť. Tomino sa dnes úplne vyžíval v tom, keď sa mohol prebrodiť cez každú mláku, takže sme došli domov úplne mokrí. Teraz spí, aj keď dnes začal vymýšľať že si mám ísť k nemu ľahnúť, ale už si tuším úplne odvykol pri mne zaspávať, strašne ho tam rozptylujem, tak som ho nakoniec nechala samého a zaspal.
Ešte som sa ťa zabudla opýtať, ako ste dopadli s tou škôlkou, našli ste niekde nablízku nejakú kde Simonku zoberú? A s diplomovkou ako pokračuješ?
No utekám, mám obed na šporáku a tuším mi to tam prihára :roll:
AKNELka
začiatočník

Odoslaťod Juana »

Ahoj Leni,

tak skolku mame vybratu na nasej ulici, aj som tam uz bola a riaditelka nic nespominala, ze by ju nemali zobrat. Ma tam aj kamaratky z ulice, tak snad buse dobre. Ked sme tam dosli, hned sa chcela vyzuvat a utekat medzi deti
A diplomovka? Teoreticku cast mam, cize 28stran a mala by som pokracovat. Vobec na to nemam chut, do toho ta statnica teraz, vobec mi to nejde ucit sa. Ja mam pocit, ze to nestihnem a nezvladnem. Melem uz z posledneho. Mne uz Simonka cez obed vobec nespi. Nech robim co robim. A je to riadny zaberak od rana do vecera. Ale vsak urcite vies, nemusim ti ani hovorit.
My ked prideme z von, rovno to hadzem do pracky. Aj teraz uz sa pere, boli sme von. Do kazdej mlaky naschval ide, vsade same blato.
Pa zatial a pozdravujeme Tomaska!
Juana
začiatočník

Odoslaťod AKNELka »

ahoj Jani,
malý spí, už mám aj požehlené, tak mám chvílku pre seba. To je ale bláznivé počasie, čo? V sobotu ako na jar, včera návaly snehu, dnes zase slnko a sneh už je pomaly potopený a zase kopec vody...
Myslela som že to iba chalanov lákajú tie mláky, ale podľa toho čo píšeš vidím, že ani dievčatá nezaostávjú :D
Tak s tou škôlkou to je super, že ju budete mať blízko, my ju tu u nás máme hneď vedľa autobusovej zastávky takže tiež v pohode. Ale už sa "teším" na tie ranné stresy keď sa budeme musieť za polhodinu všetci vychystať z domu, teraz mi to trvá tak hodinu a pol, no musíme na tom popracovať :D
Už sme sa tak na 99% rozhodli pre tú dovolenku, nakoniec vyhralo to Bulharsko, keď sme si aj vybrali nejaké hotely na gréckych ostrovoch a potom som si prečítala recenzie na internete, tak vždy ma to odradilo. Tak som zvedavá, v Bulharsku sme ešte neboli, necháme sa prekvapiť, dúfam že príjemne.
Majte sa pekne, pozdravujem Simonku
AKNELka
začiatočník

Odoslaťod Juana »

Ahoj Leni, este sem niekedy nakuknes?
Juana
začiatočník

Odoslaťod AKNELka »

ahoj Jani,
málokedy ale teraz som písala problém do poradne pediatra, tak som pozrela aj sem. Ako sa máte? A so školou si na tom ako? tomáško už je hotový škôlkár, už sa krásne sám povyzlieka aj pooblieka, spáva na veľkej válende - ešte pred týždňom spával v postielke, ale teraz už 2 noci sme ho našli spať na koberci. Nútim ho piť z pohára, lebo doteraz stále uprednostňoval flašu, aj s jedením ho trápim. No predsa - september sa veľmi rýchlo blíži. Simonka je prijatá do škôlky? Keď budeš mať chvílku tak napíš čo máte nové.
AKNELka
začiatočník

Odoslaťod Juana »

Ahoj Leni,

tak ja som tento pondelok uz skolu uspesne skoncila a teraz si este robim vodicak. Simonka je prijata do skolky, tak som stastna, uz sme pekne bez plienok aj v noci. Asi dva mesiace. A vy? Tiez je to uz sikovnica velka, som na nu pysna. A zatoial sa do skolky tesi. A Tomasko?
Ozaj som sa ta chcela opytat, na facebook nechodis?
Juana
začiatočník

Odoslaťod AKNELka »

ahoj Jani,
tak blahoželám k tej škole! No super, tak si to zvládla aj keď s bábätkom to určite nebola sranda. A trúfaš si jazdiť keď si robíš vodičák? Ja ho mám už asi 10 rokov a využila som ho možno 5 krát, aj to ešte v začiatkoch. Keď vidím koľko bláznov jazdí po cestách radšej sa veziem len ako spolujazdec.
Ja tominovi plienky ešte stále na noc dávam ale to už len tak zo zotrvačnosti, ešte nám ich pár zostalo, ale už je tam len posledná, takže už s tým končíme. a plnú ju mal ráno len raz. Simonka spáva ešte cez obed? Tomáško sa k tomu vrátil, teraz vyspáva každý deň také 3 hodiny, až ho musíme kolkokrát budiť!
Dnes sme strávili pol dňa na Kramároch, mal nejaké problémy s nožičkou, ale chvalabohu je všetko v poriadku. Tomi tiež tvrdí že sa do škôlky teší, no veď uvidíme ako to budú znášať.
Nechystáte sa v sobotu do ZOO na deň detí? My tam z roboty máme voľný vstup, bude tak aj nejaký program, tak dúfam že nebude pršať.
Na facebook zatiaľ nechodím, ale keď ten drobec v poslednej dobe toľko vyspáva tak sa už pomaly začínam nudiť, tak možno to skúsim :D
AKNELka
začiatočník

Odoslaťod Juana »

aj my ideme do Zoo. pojdeme hned rano. simonka tiez spava poobede, a spi tiez aj tri hodiny. doobedia travime vecsinou vonku, tak sa aspon poriadne unavi.
ja chcem jazdit a zatial sa nebojim, lebo uz ma nebavi byt zavisla na muzovi ked chcem niekam ist. sice ideme mhd, ked potrebujem, ale autom je to predsa lepsie.
a ked si ten vodicsky nespravim teraz ked mam este volno a cas tak potom ked pojdem do roboty, pochybujem ze by som sa na to dala. takze ja takto.

ked sa budes nudit, pod na ten facebook, tam mozme klebetit a nikto cudzi to citat nebude. a kedy sa chystas do roboty?
Juana
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.