Novembrovky 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Novembrovky 2006Re: Novembrovky 2006

Odoslaťod Kvekri »

leana píše:Cau kvekri!
trocho to tu uviazlo :lol:
Chcem sa opytat???Uvazujete uz o skolke od septembra? My to vyskusame ..,ak to nepojde nebudem to silit.
Co mate nove??

ahoj leana, ja mam maleho vo skolke uz od augusta 08 - takze uz cca pol roka..... no my sme v nemecku a tak sa uci nemecky..... je zlaty, lebo myslim, ze uz rozumie skoro vsetko.... no este moc nehovori ..- take ako "ja" "nein" "bitte" danke"....je to sranda, dokonca dnes som ho prvy raz pocula zanadavat - scheisse - neviem, ci tomu rozumies....
zaciatka boli tazke, a trvalo to fakt dlho, kym si zvykol a posrdil sa kazde rano....no vydrzali sme to a vyplatilo sa, lebo tam chodi velmi rad, este aj cez vikend sa pyta do skolky.... samozrejme ze nas ani choroby neobisli..... bol chory na jesen a zaciatok zimy kazdy druhy den....
ale chodi tam rad a to je hlavne... ja som totiz od augusta nastupila do prace a preto sme to takto riesili...
a co je nove u vas?
Kvekri

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Novembrovky 2006

Odoslaťod leana »

Kvekri mne sa ninka zdala najskor trochu placha, nespolocenska ..ale uz to zacina byt riadny cert. Zdravi cudzich ludi.,sama sa im prihovara...zacina ma prekvavovat.
A ste v nemesku nastalo, alebo docasne. ?
A ja sa chystam v priebehu marca/februara do roboty na tri dni. Zacala som hladat nejaku opatrovatelku. Uvidim ako to dopadne.
leana
začiatočník

Odoslaťod Kvekri »

leana píše:Kvekri mne sa ninka zdala najskor trochu placha, nespolocenska ..ale uz to zacina byt riadny cert. Zdravi cudzich ludi.,sama sa im prihovara...zacina ma prekvavovat.
A ste v nemesku nastalo, alebo docasne. ?
A ja sa chystam v priebehu marca/februara do roboty na tri dni. Zacala som hladat nejaku opatrovatelku. Uvidim ako to dopadne.

hihi...to bolo presne aj u nas. tie obdobia sa fakt striedaju a je to supis vidiet, ako tie nase deturence rastu a stale sa v comsi zdokonaluju a menia....
v nemecku sme na tri roky - takze este dva... uz buduci rok sa budem urcite zaujimat o nejake miesto v skolke na slovensku, lebo zo skusenosti kamosiek, to trva dost dlho, kym najdes nejake volne miesto.... opatrovatelka je supis, aspon budes mat pokoj od tych vsetkych chorob. no aj tak ta to nemusi obist, ak ju das do skolky aj neskor. pocula som uz aj take pripady, ze cakali so skolkou do troch a pol roka a az potom dali dieta do skolky, no a choroby ho neobisli....
u mna bola este v nudzovom pripade mama k dispozicii, kedze je na dochodku,no maly ma rad spolocnost a vela deti okolo a to by s mojou maminou doma nemal. tak preto nakoniec vyhrala skolka. tu je to ale ine ako na slovensku. tu su deti v skolke spolu v jednej skupine vo veku od 1 do 6 rokov.... takze je to vlastne supis, lebo mali sa zdokonaluju podla velkych a velki zas sa ucia zaobchadzat s malymi a byt tolerantni.... a uz som si vsimla davno, ze nas petik vyhladava viac spolocnost starsich deti ako rovesnikov...
a ako si budes hladat opatrovatelku? cez nejake kamosky, alebo vyskusat aj nejaky inzerat?
Kvekri

Odoslaťod leana »

No s tymi opatrovatelkami je to divoke. Kamaratky , ktore maju tie nepustia a odporucania tiez nie su 100_-%. Skusam inzeraty..uvidim, snad to vyjde. Aj zname si zvacsa hladali na inzerat. lEN ASI NECHCEM STUDENTKU. Taka nejaka ciperna dochodkyna.. to je moja predstava.Cez leto sa budu stahovet moji rodicia di nasej stvrte :D :D .Nikdy by ma nenapadlo, ze sa budem taak tesit. minule som si uvedomila :shock: :shock: , ze clovek asi dospeje az ked sa mu narodi dieta. //Nezalezi na veku//.
Tie zmiesane triedy ...u nas v skolke su take divoke 5-6-rocne diti, ze by tych malych asi najkor zlikvidovali.
Isli ste do nemecka koli manzelovej robote alebo tvojej<?....Asi tvojej :lol: :lol: ,co?
leana
začiatočník

Odoslaťod Kvekri »

do nemecka sme sli kvoli manzelovi.... mne sa v jeho praci naskytla prilezitost po 4 mesiacoch a tak sme vyuzili....a nebanujem.... samozrejme, ze som bola s malym rada doma - i ked hlavne v lete, ked sme viac casu travili vonku ako v byte. no poviem ti, ze ked som sa stretla s kamoskami, tak som nemala co preberat, len temu o detoch.... aj ked by som sa chcela bavit o niecom inom, tak mi jednoducho na to chybali informacie.... teraz je to vyborne, mam svoju pracu, maly petrik chodi rad do skolky a po skolke travime ten spolocny cas intenzivnejsie ako predtym a o vikendoch ani nehovorim....
inak s tymi starymi rodicmi mas pravdu... ja som z domu uz dlhe roky a nikdy mi moji rodicia "nechybali". az ked sa narodil maly, tak som si uvedomila, ako je dobre rodinkam, ktore ziju blizko rodicov. je to na nezaplatenie!!!!!! ci uz len skocit na nejaky vacsi nakup, alebo ku kadernicke, no a samozrejme v pripade choroby.... ako daleko byvaju vasi od vas?
Kvekri

Odoslaťod leana »

Nasi sa maju nastahovat v juli peso to je asi 10minut. Tak akurat,ani blizko ani daleko.
A este lepsie..v strede medzi nami je skolka so ZS. A aj skolka aj skola su uplne fajn.../Este tam nechodime../ :D Teraz byvaju v trencine,ale aj bratovi sa narodil chlapcek a obaaja v bratislave byvame uz vyse 10 rokov, tak sme ich presvedcili.Teraz sice chodim domov kazde3 tyzdne ,ale ak zacnem robit ,uz by som sa tam nedostala .
A ako si bola s jazykom,ked ste sa prestahovali?aj si aktivne hovorila,alebo nemcina zo skoly?
leana
začiatočník

Odoslaťod Kvekri »

Tak Trencin je predsalen blizsie ako Liptov, kde byvaju nasi...... no 10 min. peso je 10 min. peso.....to je uplne nieco ine... a ta skolka a skola, to je uplne supis!!!
ja viem nemecky aktivne uz dlhe roky, ja som tu predtym zila - 7 rokov v blizkosti Hamburgu.....nez som prisla po prvy raz do nemecka, tak som sa ucila nemcinu v skole, no na to som mohla zabudnut.... s tym som len hapkala.... trvalo mi dva mesiace velmi intenzivneho ucenia priamo v nemeckom prostredi, s nemecky hovoriacimi ludmi, kym som sa do toho dostala.... no a potom to uz islo ako po masle....
a bracho ma ake male dietatko?
Kvekri

Odoslaťod leana »

Cau kvekri
/asi iba ty si tu ostala
:lol: :lol: /
Brachov bambulak mal 6 mesiacov.
Prave som sa dala do ahanania dajakej lyzovacky. Asi dost skoro :roll: , presedela som za internetom 5 noci a vysledo zadny. Chceli sme ist od 14.2... ale ficuri rakusaci,nemci mi uz vsetko vybukovali. Nuz prazninove terminy.... Asi pojdeme do hohe tatra, ajk mi aj to uz neobsadili. Vcera som tam volala, mali volne, ale poslala som rezervacku az teraz a to o izbu naviac.., tak uvidime.
A co druhe babo?/tretie/
leana
začiatočník

Odoslaťod Kvekri »

fakt sa zda, ze sme tu ostali len dve??? :wink:
tak vy chcete ist na lyzovacku?...v tom tyzdni od 16.2. su prazdniny, co? tak to bude veru tazke nieco zohnat.... na blink, ze nieco najdete na mieste, sa tiez s dietatom neda ist.... drzim palce.... ktovie, ako to bude so snehom.... nejako to teraz moc nesledujem.... nam lyzovacka aj tak nehrozi, nie je casu... s malym sme sa posankovali do sytosti, ked sme boli doma na vianoce. na lyze som ho este nechcela davat, lebo mi to pripada este moc skoro, i ked poznam ludi, ktori postavili deti v tomto veku na lyze a bolo to supis....
....co druhe babo? .... no, tak to poviem.... momentalne je mi fajn, mam robotku, v ktorej som spokojna, maly chodi rad do skolky - az na tie choroby.... a prave zacinam mat aj trochu casu na seba.... takze druhe babo odkladame do nedohladna..... a aj keby nemalo prist, tak myslim, ze nebudem az taka smutna.... uvidime... vies, kebyze je situacia ina, ze moj manzel na slovensku zaraba velke peniaze,.... tak by som urcite chcela este aspon dve deti....no na trvalo to nejde, aby som nepracovala a nezarabala peniazky....zasoby sa rychlo minu....a cim viac deti, tym viac vydavkov samozrejme... takze teraz si tu pekne zarabame, aby sme mali z coho zit, ked sa vratime domov...hihi..
a vy planujete dalsich potomkov kedy?
Kvekri

Odoslaťod leana »

No tak ideme od 13.2 do tatranskej lomnice.
Kriza sposobila,ze tatry su prazdne. Ideme do grandhotela praha, /normalne tam izba bez polpenzie vyjde 160 euro a teraz sa podrz izba pre dvoch +polpenzia 98 :D :D :D
/Sa tesim. Inak na zhananie dovoleniek som uplny expert. Uz sme co to pochodili za neuveritelne ceny. Tak2-3 tyzdne ale presedim pri internete :? :? ...
V tatrach som uz 5 rokov nebola. hotel je blizko sedaciek+bazen/sauna/virivka v cene, hotel je podla hodnoteni 6.najlepsim na slovensku. / Sice vsetci frflu,ze na slovensku nie su sluzby...uvidim/
Ide aj manzelova segra s frajerom a cez vikend pridu svokrovci.../3 izby volne..na poslednu chvilu.. :shock: :shock: /
Druhe babo planujeme,chcela by som ale aspon 2mesiace odrabit a potom otehotniet :D :D nuz clovek si to asi aj tak nenaplanuje.
Kedy idete najblizsie na slovensko? Kolko mate v nemecku dovolenky/?
A co bambulak? Co ho tak bavi? s cim sa dokaze sam za hrat? U nas ficia babiky/krmime ,cikame,poucujeme,obliekame..., inak vsetko chce robit iba s maminkou.../Pozeravate telku?
leana
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.