Novembrovky 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Novembrovky 2006

Odoslaťod lucia babova »

ahojte mamičky, ako sa mávate? Čo vaše ratolesti, sú zdravučké? Ako prežívate letné dní? Ja som začala Peťka niekedy v júni odúčať od plienok, 2 týždne som sledovala ako často ciká, dávala som ho každú chvíľku na nočník, aj to pochopil čo sa tam robí, len sa nevie vypýtať sám. On mi nechce veľmi rozprávať, nechce po mne opakovať, takže sa ho musím stále pýtať, no a teraz, samozrejme, mávame ešte plienku ale cez deň už veľmi nie. občas sadne sám na nočník a inokedy zasa nie, ale som rada aj za toto. O 6 týždňov mám termín, a príde ďalšie prebaľovanie. Neviete mi niektorá poradiť ako to je, keď budem v nemocnici a muž bude musieť byť doma s malým, že či má a ako dlho má nárok ostať doma? Že by si nebral dovolenku, bude to mať platené tie dni, čo bude doma ale nie? Ďakujem pekne a majte sa krásne.
lucia babova

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod zelinka »

Ahojte maminy...naša Hanka sa narodila 20.11.2006...je tu niekto s podobným dátumom...rada by som si popísala o pokrokoch Vašich novembrových detí :lol: ...ala a hanka
zelinka

Odoslaťod lucia babova »

Ahoj, môj Peťko je narodený 17.11.2006 a o šesť týždňov čakáme bračeka alebo sestričku. Odkiaľ pochádzate? Ako sa má Hanka?
lucia babova

Odoslaťod zuzu13 »

ahojte, Lucka sa narodila 8.11.2006, takže novembrovka
zuzu13

Odoslaťod zelinka »

ahoj lucia...takže máme podobný dátum...no Hanka je naša druhorodená dcéra,máme ešte Ninku,tá ma teraz 3,5 roka...rozdiel medzi nimi je 1,9 mesiacov a teda je to dosť málo...keby nebola Hanula taká super baba...neviem ako by som to zvládla...pochádzame zo Stupavy...kúsok od BA,Hanka sa narodila na kramároch...ty si kde rodila a kde plánuješ rodiť teraz...aké máš tehotenstvo pri malom...je to dosť náročné však?...držím palce aby všetko dobre dopadlo...a malý je aký...ja mám dve baby...chceli sme chlapca,ale nevyšlo :lol: ...ale Hani je taký malý lapaj...je veľmi šikovná,samostatná...pekne sa hrá sama...Ninka je viacej rozmaznaná...vymýšla...špekuluje...tie prvé deti :twisted: ...trocha som sa bála mať druhé,že bude horšie ako Ninka...ale Hanka je úplný anjel...a čo Peťko...aký bol keď bol malý a teraz...má ešte plienočku...Hani iba na spinkanie,papá sama...je veľmi samostatná...vám sa ako darí...napíš aby som aj ja trošku spoznala tvojho malého škorpiónika :)
zelinka

Odoslaťod zelinka »

ahoj zuzu13...aké má Lucka pokroky...aká bola ako bábo...a teraz...napíš podrobnejšie....máš iba ju?...ala
zelinka

Odoslaťod zuzu13 »

ahojte, tak Lucka je od narodenia dobručká, od roka rozpráva, od 18 mes. sme bez plienok, papá sama, je veľmi šikovná bavia ju omaľovanky a filmy pre deti ako napr.Lucia postrch ulice.Má 14 roč. bračeka, takže má svoj vzor :D
ešte spinká a ja si tu pekne netujem a popíjam kafčo :D
zuzu13

Re: Novembrovky 2006Re: Novembrovky 2006

Odoslaťod lucia babova »

Ahojte, zdravím všetkky maminky a ich detičky. My sa máme celkom fajn, ja tehotenstvo znášam veľmi dobre, žiadne potiaže, pri malom mám postarané o pohyb, takže čo ma teší, že som nepribrala až tak ako pri Peťkovi. V horúcom období sa cítim unavenejšia, večer si už cítim nohy, ale to asi každý. No a Peťko a jeho pokroky? Od malička je veľmi kľudný, takmer vôbec neplakával. Hnevať sa vie, ale aj to hneď prejde. Cez obed zaspáva sám, len večer som chvíľu pri ňom. Má ešte postieľku vedľa nás v spálni, no a keď sa narodí druhé bábo, čo predpokladám, že to bude opäť chlapec, on ostane s tatom v izbe a pôjdem vedľa s maličkým, pretože Peťko pri zaspávaní pri mrmloce a aby sa nerušili navzájom. Ešte sa mi zdá priskoro dať ho do detskej izby. Ako to máte vyriešené vy? Niekedy som už zúfalá, keď sa mi vyciká na dlážku a potom povie no no, alebo mi zakričal, že už cikal. Už ho to odúčam 2 mesiace, každú chvíľku sa ho musím pýtať, či chce cikať, lebo sám mi nepovie, on toho teda veľa nenarozpráva. Nechce ani za svet. Takže to ma trošku unavuje ako mu to mám vysvetliť. Keď na ňho nedávam pozor vyciká sa hocikde.Viem, že aj to sú pokroky. A čo sa týka ranného kakania, ideme na veľký záchod. Tak by som bola rada, keby si už odvykol, kým sa narodí druhé bábatko, ale asi to hneď nepôjde. Aj keď ideme na prechádzku, pllienku má, ale každú chvíľu skúšame či nebude cikať. Papá sám, občas s pomocou- zje mi všetko čo mu dám. Do roku a pol som mu veľmi málo solila ale teraz už papá naše jedlo, lebo mi odmietal to jeho. Už od malička je to riadny chlapisko,papá o dušu, momentálne váži 15,5 kg. Telka ho nezaujíma- len keď sú tam zvieratká. Ja len dúfam, že nebude žiarliť na "bračeka alebo sestričku" - má detičky rád, len ktovie ako to na ňho zapôsobí. Inak, rodila som na Antolskej - kde som mala ešte trvalé bydliško, teraz bývame neďaleko Senca a chodím aj tu k doktorovi, ten však patrí ako pôrodník pod Galantu,kde by som mala rodiť ale muž nie je tým nadšený. Tiež by som šla radšej do Ba ale zasa mám obavy, či ma príjmu alebo nie. Uviidíme podľa situácie až k tomu dojde. Fúúú nejako som sa rozpísala, napíšte mi aj vy a ja sa zasa ozvem. Majte sa...
lucia babova

Odoslaťod Kvekri »

ahojte maminy, ja som sa neozvala asi vecnost, .... ten cas leti jednoducho prirychlo.... inak, uz ani nemam prehlad, kto vsetko je na tejto stranke a som rada, ze sa takto rozrastla..... na zaciatku sme boli len ja a tortelliny.... preto vas vsetky pozdravujem - a na neposlednom mieste gratulujem pani magisterke - aj ked je to uz nejaky cas...
tak zatial len tolko..... lebo neviem, ci sa tu este vobec stretavate....
Kvekri

Odoslaťod leana »

Cau kvekri!
trocho to tu uviazlo :lol:
Chcem sa opytat???Uvazujete uz o skolke od septembra? My to vyskusame ..,ak to nepojde nebudem to silit.
Co mate nove??
leana
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.