Novembrovky 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Novembrovky 2006

Odoslaťod lucia babova »

Ahojte maminky,
tiež sa ozývam po dlhšom čase kvôli počasiu, ktoré nám prialo. Bývame na dedine, takže sme boli takmer celé dni vonku. Peťko je krásne opálený na rukách a tváričke a to som ho ráno aj po obede krémovala 40tkou.
Ako sa darí Deniske počas tehotenstva? Dúfam, že všetko ok. Ja to zatiaľ v pohode zvládam, len mávam trampoty, keď sa malý pýta na ruky, má takmer 15 kg, takže dá to čo i len pri dvíhaní na stoličku alebo z vane. Do kočíka ho dávam málo, viacmenej ho len tlačíme, aby si zvykol chodiť popri ňom a tiež, aby mal dobrý pohyb. Nosili sme pár krát aj malú motorku na odrážanie ale nie je to dobré na dlhšie prechádzky. Potom len na tom sedí, ale za to pred domom mu to ide pekne. Inak malého mi odporučili dať ho zaočkovať proti kokom, pretože ma oslabenú imunitu a budúci týždeň ideme na malú plastiku-operáciu pre hydrokelu- malému od narodenia zostala v jednom semenníku voda, ktorá sa nevstrebala samovoľne, má teda jedno vajíčko väčšie asi aj o 10 krát oproti druhému. Bude pri tom v celkovej anestéze, takže sme včera absolvovali predoperačné u kardiológa, musím povedať, Peťko je kľudné dieťatko, ani pri očkovaní nezaplakal, len keď bol ešte veľmi malinký, ale na EKG sa mu teda nepáčilo. Čo sa týka rozprávania, povie toho menej, na všetko sa ho pýtam, aby mi niečo povedal, ale on väčšinou prikývne, povie HHM miesto ano alebo mi ukáže alebo mi zoberie môj prst, aby som mu niečo podala a tak. Už sa mi aj vycikal do nočníka, len povedal jéééj cici - znamená cikať. Tak som sa tešila, po operácii ho začnem dávať pravidelnejšie na nočníček, teraz ho nechávam chvíľkami bez plienky, najradšej by som bola, aby do dvoch rokov bol bez plienok, lebo keď príde súrodenec, bude to náročné. Inak maminky, chcem sa opýtať, aké mliečko dávate detičkám, nedáva niektorá z vás už trošku kravského? Ja pijem mliečko každý deň a keď si vypýta, dám aj malému zopár lyžičiek. Do 14 mes bol kojený, kým som neotehotnela. Myslíte, že neuškodí trošku kravského? Dúbravčanke želám veľa, veľa síl, trpezlivosti v učení. Veľmi ju obdivujem, ako to zvládla s dieťatkom aj zo školou, že to dotiahla do konca. Ja som ukončila školu v prvom ročníku - nebavilo ma to, chodila som externe a nemala som k tomu vzťah a to bolo 5 rokov dozadu a bez záväzkou, takže držím palce, nech to úspešne máš za sebou. majte sa
lucia babova

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod deniska »

Ahoj Lucia, tak u nas vsetko ok, Saska ma nieco cez 12 kil, takze s dvihanim sa este da aj ked vyniest ju na stvrte poschodie domov da ozaj zabrat a ak nahodou este aj spi, tak to je iny masaker :D vacsinou ju nesiem len po tretie a potom ide sama za ruku :lol:
kravske mlieko nedavam, jedine ked pijem kavu, cerealnu, tak tu mliecnu penu co si robim, tak to ano, inak len do varenia ...
inak uz aspon nie som taka unavena ako na zaciatku, coz ma fakt tesi, pretoze je nam teraz tak obom lepsie :D vlastne vsetkym trom :D
blaboceme stale viac a viac, chodime uz dokonale :D

Duby dufam, ze to zvladas, tiez som ti mohla aspon smsku napisat, ze? :oops: ja som taky lajdak co sa priatelstiev tyka :oops: sak to dobehneme ked sa pojdeme poflakat po vonku po skuskach, uz sa tesime :D cmuuuk Sarinke :wink:
deniska
expert

Odoslaťod dubravcanka »

Ahojte dievcence!!!
Tak ja mam prve statnice za sebou, anglictinu ako obor mam uz zvladnuty, vsetko mam za 1 tak som rada :D Z nemciny mam zatial hotovu len literaturu, co je v podstate ta najhorsia cast co sa tyka navalovosti ucenia a 10. a 12. juna mam este nemecku lexikologiu, preklad a tlmocenie, tak mi drzte vsetky palce nech mam tu skolu uz konecne za sebou!!! Teraz byvam na cas u nasich, je mi tu lepsie, mozem sa ucit aj v zahrade a mala tu ma uplny raj, co sa hovorenia tyka tak robi neuveritelne pokroky, kazdy den sa uci nove slovo, respektive vie po mne vselico zopakovat a velmi sa tomu tesi a ja tiez..dokonca uz zacina spajat slova, ze: kde je mnau mnau, kde je dudu, mama uci, mama cita----to posledne sa naucila ako som nic ine nerobila len sedela v izbe a ucila sa:o)
tak babenky drzte mi palce, nech si uz aj psychicky oddychnem lebo mam uz niekedy pocit ze ma mozu rovno odniest do blazninca:o) papa

A Deni som rada ze uz chodite jedna radost...nehnevam sa ze nepises, vsak ani ja, ja teraz zijem ako keby v inom svete tak ma musis ospravedlnit:o)
Cmuk!
dubravcanka
začiatočník

Odoslaťod panda »

Ahoj duby,
tak tade gratulujem k tým prvým štátniciam, super že aspoň niečo už máš za sebou a ešte k tomu za 1. Šikulka si.Držím palce k tomu zbytku!!!

panda

Odoslaťod dubravcanka »

Som magistra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dubravcanka
začiatočník

Odoslaťod panda »

Duby gratulujem!!!!!

Teraz si už možeš oddýchnuť, aj keď pri drobcovi to veľmi nepojde, ale už to bude o niečom inom ako o učení. Pá
panda

Odoslaťod lucia babova »

srdečne gratulujeme Duby ku štátniciam a želáme naďalej veľa veľa úspechov(':D')
Very Happy
lucia babova

Odoslaťod deniska »

dubravcanka píše:Som magistra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pani Magistra srdecne gratulujeme so Saskou :D boli sme na dovci, tak som si nestihla precitat :D sikulka si :D
deniska
expert

Odoslaťod dubravcanka »

Ahojte! Dakujem za gratulacie:o)Vo stvrtok som mala promocie..bolo super, pekne sme oslavili, dostala som vela darov a mozem si zalozit kvetinarstvo:o)
V utorok ideme na dovolenku na Rhodos, tak drzte palce necj je vsetko ako ma!
Deni posli mi tvoje cislo, zabudla si ma prezvonit :lol:
ozvem sa po dovolenke, papaaaa
dubravcanka
začiatočník

Odoslaťod Eva/ redakcia »

Pre všetkych zaujemcov o spristupnenie starobylého archívu vašich príspevkov fóra
" Babetka podla kalendara z mesiacov november 2007 a staršie" ,
mám dobrú správu.
Nájdete ho na titulke fóra , v šuflíčku " Babetka podla kalendara" - link archív.
Môže byť? :wink:
Eva/ redakcia

strašne dobrý obed bol dnes. To vlastne vzdy, ked ho nemusim varit ja...

Site Admin

Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.