Novembrovky 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Novembrovky 2006

Odoslaťod Tortelini »

Hahuuu uu je tu niekto?
Tortelini
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kvekri »

ahojko,
sorry, ze mi to trvalo az tak dlho, no az teraz som sa konecne zaregistrovala. nejak na to nebol cas. moj maly sa narodil 21.11.06. a tvoje babo?
dufam, ze si este stale na fore, budem rada, ak spoznam konecne niekoho, kto rodil v tom istom mesiaci ako ja :lol: . - okrem tych, co som spoznala v porodnici.
Kvekri

Odoslaťod Tortelini »

Ahoj Kvekri

som rada ze si sa ozvala :P Nas syncek Maximko sa narodil 7.12.2006. Asi sa cudujes co teda robim na novembrovkach, ale on len cezcasoval. Mal sa narodit 28.11.2006 ale nejako sa mu nechcelo a tak sme ho museli vyhavat z bruska nasilu. Jedny novembrovk 2006 tu uz boli ale baby to cele zrusili a odsahovali sa. No a mna tak minule napadlo kuuua ze za chvilku ide byt november a miesto oslavy nasich babatiel a gratulacii si navzajom k nasemu prvemu rociku, si tu mozem akurat tak pisat sama so sebou. Tak som skusila napisat ci sa niekto neprida, nech sa mozeme tesit z nasich prvych narodenin. Budem rada ak tu ostanes a budeme si pisat. Snad sa casom pridaju aj dalsie novembrovky.
Ako sa vola vase babatko? My mame Maximiliana a narodil sa ako som uz spominal 7.12.2006 a mal 54 cm a 4610 g :lol: a vy?
Tortelini
začiatočník

Odoslaťod Kvekri »

ahoj,
nas maly sa vola Petrik a po narodeni mal 51cm a vazil 3850g. teda vas maximko bol dobry valibuk. rodila si normalne alebo cisarskym? ja normalne /v ruzinove/, no mojemu malemu sa tiez nechcelo z bruska von a prisiel az o tyzden neskor. no teraz je z neho hotovy valibuk, lebo ma uz 12,5kg!!!!!! ale je zlaty a pokial je zdravy, tak si z tej vahy nic nerobim, ved to aj tak vybeha. uz sa pusta aj sam a je to uzasne. pocitame, ze do jeho narodiek uz bude behat..hihi... to som si nemyslela, lebo je dost objemny. ked budem mat cas, tak pripojim aj foto.
som tiez rada, ze si mozeme takto vymenit skusenosti.
zatial ahoj.
Kvekri

Odoslaťod Tortelini »

cau cicuska

tak z tej vahy si nic nerob aj nas Maxik tolko vazi ale vobec to na nom nevidno. Vcer sme boli na ockovani, tom tretom co je proti vsetkym tym chorobam. No poviem ti amen tma. Cez den nic uplna pohodka a od sieste ako keby utalo. Zacal mat stranu zimnicu potom hned teplotu potom zase zimnicu, do toho zacal strasne zvracat a takto to slo celu noc. Spali sme len 3 hodky a zvysok sme ho stale kriesili. Studene obklady na hrudku a cipky a cajik po lyzickach no otrasne. Dufam ze tato noc bude lepsia. Do kelu aj s vakcinami cenzúrované len trapia malinke telicka. :twisted: Ja som inac z BB ale sm teraz v TT lebo mam z tadeto muzicka hehe teda skoromuzicka lebo este nie sme zobrati. Rodila som tiez tu v TT normalne aj kde Maxik bol taky valibuk. Uz sme sice mali na male a uz nam pripravili aj operacku a ja som uz na sebe mala dokonca aj u koselu na sekciu co sa pouziva no a v tom zo mna tak vyletel ze sme nestihli ani na tu operacku prejst. Ja sa na nas porod vobec nestazujem a keby som mala zase takto rodit, tak kludne aj zajtra. Povedali mi sice ze keby boli vedeli ze Maxik bude tolko vazit ze by sme hned isli na sekciu, ale tak ci tak t bolo celkom rychle a aspon sa mi to skorej cele zahojilo. Aj ked tie prve dni boli brutalne. Bez tabletiek d bolesti som ani vstat z postele nevedela. Ale pri porode mi pomahali vsetci co tam boli a bolo ich tam teda pozehnane. Cely operacny tym co na mna uz cakal na sale na sekciu a cely tym co bol na klasika boxoch pri normalka orodoch. O osmej mi dali tabletku na vyvolanie porodu 13:50 bol uz Maxik na svete.Ono by to slo aj skor ale Maxik bol privelky a nevedel sa zosupnut nizsie k lonovej kosti. Aj mi pichli injekciu na rozostupenie kosti ale neabralo. Ta ma zacali pripravovat na tu sekciu hehe a vtom ked ma sli este osledny krat kuknut ze co nove tam dole tak Maxik bol uz na ceste von.Tak som este par krat potlacila a so mnou aj vsetci sestricky za co som im vdacna lbo sama by som ho neviem ako vtlacial.No a bolna svete. Akurat mal chudacik hrcky na hlavke ked sa narodil co vyzeralo teda strasne. Vraj to bolo od toho ako si hlavicku uz tie posledne tyzdne odierl o moje spodne lonove kosti. Tak sa mu na hlavke spravili take podliatinky co mu napuchli. Nieco ako mega-otlaky. Ked som to zbadala tak som vytrestila od hroz take oci ze sestricka mi to hned zacala vysvetlovat a upokojovat ma ze to zmizne aby som sa nebala. Vraj do 2 rokov zivota to zmizne hehe a nam to chvala bohu zmizlo uz mesiac po narodeni. Boze pomoc sa pamatam na minuly rok takto. Uz som sa straaaaasne tesila na to malinke vonavucke babato v brusku. A ty co? ako to slo u vas?

Kukni nase fotocy ak xes paci sa:

http://www.babatka.sk/cpg/thumbnails.php?album=19

http://www.modrykonik.sk/album/album.ph ... sLogin%3D1

http://www.modrykonik.sk/album/album.ph ... rderBy%3D1
Tortelini
začiatočník

Odoslaťod Tortelini »

tu je aj jedno videjko ked bol Maxik este malicky cca 3 mesacny, ale je tam super he he taky smejko:

http://www.babatka.sk/cpg/displayimage. ... um=6&pos=0
Tortelini
začiatočník

Odoslaťod Kvekri »

ahoj,
prepac ze az teraz no maly ma zamestnava cely den. u nas bol porod tiez trosicku komplikovany, no v pohode. rano mi odtiekla plodova vola a tak sme sa vybrali do nemocnice. tam mi dr. povedal, ze som otvorena len na 3cm a tak budeme cakat, kym pridu kontrakcie. tie sice dosli - no nie dostatocne a tak mi o 14,30 h dali oxytocin v infuzke. no po par sekundach mi ju hned odpajali a davali na kyslik, lebo maly zacal mat velmi slabucke ozvy srdiecka. nasledovalo niekolko injekcii a rozruch okolo mna. no to vsetko spustilo konecne riadne kontrakcie - co som dovtedy nevedela, ako taka kontrakcia vlastne vypada...hihihi... asi o pol hodinu mi hned zaviedli epiduralku, lebo tie bolesti boli dost velke. ja som ale aj po jej zavedeni mala velmi silne kontrakcie. davali mi az tri davky v epiduralke a aj tak som si pocas celeho vecera nevydychla. vecer o 19 sa dr. rozhodol, ze ideme rodit a ze mam ist este na wc. no....tak to bol horor, lebo ja som sa chcela postavit a keby nebolo pri mne mojho manzela a sestricky, tak im spadnem na zem. moje telo bolo od pasa nadol uplne umrtvene. takze som ostala teda na porodnom lehatku a s pomocou dvoch sestriciek, ktore mi tlacili laktami na brucho sa o 15min. narodil nas maly. keby nebolo tych sestriciek, tak ho sama tiez nevytlacim. cele to dnes vnimam v pohode, a aj hned po porode to bolo v pohode. ani zasivanie som vdaka tomu umrtveniu necitila. horsie to bolo potom na izbe, kde som tie dni pretrpela, pretoze som mala nenormalne obrovsku zlatu zilu, ktora trcala vonku. a trvalo to vyse mesiaca, kym sa to akotak vstrebalo. keby som nemala doma moju mamu, tak by som to telesne nezvladla a asi ani psychicky. ale je to za mnou a som rada, ze nam tu pobehuje doma nase zlatko. je strasne zivy a mame stale problemy so zaspavanim, no ale dufam, ze sa to raz vyriesi.
ked si urobim album, tak si ho tiez budes moct prezriet. inak ste krasnucki a maly je cely tato....hihi.... to ako aj nas.
takze zatial ahoj a pozdravujeme chlapov.
Kvekri

Odoslaťod Tortelini »

Juuu tak ste to teda mali krusne chvilky. Ja vobec neviem na co niektori doktori tak dlho cakaju. Moja svagrina chuda rodila 22 hodin. Si redstav po takom dlhom case ked to najtazsie ma prist na koniec, tak ako to ma ta zena zvladnut? Debilkovci by som im dopriala zazit aspon raz porod na vlastnej kozi. My sme boli komplet hotovi za 6 hodin. Od kedy mi dali tabletku az pokial sa Maxi narodil. Ja som mala s tou zilou tiez problem a v podstate este ani dnes ju nemam uplne vcucnutu ako sa patri. Som zvedava ci sa to este nejako upravi alebo co? Ty to uz mas v poho? No to ze je maly cely tato nam kazdy povie len co ho uvidi hehe a ja som taka stastna. He he my mame dnes akurat 11 mesiacikov. Uz o takomto case islo do tuheho. :lol: No pomoc a ked na neho kuknem eraz ani nerit sa mi nexe ze bol taky malinky. Ockovania uz mae vsetky za sebou? A co vie vas malnky uz robkat? Uz mate aj zubky? My uz mame aj prvy par stoliciek hehe.
Tortelini
začiatočník

Odoslaťod Kvekri »

s tymi porodnikmi to mas pravdu, :? no tam si asi nepomozeme. no moj dr. bol fajn a ja na ten moj porod nespominam zle, lebo tie prave kontrakcie som mala len 3 az 4 hodiny - co mi tiez ubehlo dost rychlo.
ockovania uz mame za sebou. vsetky v podstate rovnako - maly mal zvysenu teplotu. na tu poslednu "hexevakcinu" reagoval horuckou 38 az na druhy den. inak to potom uz bolo v pohode. zubky nam zacali rast dost neskoro - az v 9 mesiaci. mame dolne predne dva a horny jeden uz vidno pekne a druhy je uz prerezany a momentalne sa mu prerezavaju dalsie dva horne. takze toho chudacik ma dost. my totiz pretrpime prerezavanie kazdeho zubka, co mi je skutocne luto. pouzivam len gelik na dasienka, no ci to nejako zazracne posobi, tak to neviem. no vy ste uz so zubkami dost daleko - ako vam zavidime! :oops:
maly uz od minuleho pondelka chodi - je to uplne uzasne!!! myslela som si, ze ked je taky tucnucky, tak bude chodit neskor, no je to supis. myslim, ze do jeho narodiek o necele dva tyzdne uz bude chodit na 100 percent.
inak vie urobit tie bezne detske vecicky - papapa, vie ukazat aky bude velky, ako sa ma, ako robia hodiny tik-tak, a uz som ho naucila ukazat jeden prstik, ked sa ho opytas, kolko bude mat rockov....je to velmi zlate.
a vy ste ako na tom? a ako papkate? kojis este? a v noci ako spinkate? ja este kojim, len vecer a 2x v noci a rano. je to v pohode. ked si predstavim, ake som mala na zaciatku problemy s kojenim a teraz to dokonca este stale praktizujeme, tak to ani pravda nie je.... :P
tak sa majte. inak zacala som si robit album na babetko.sk, no idem chronologicky od zaciatku, tak ak chces, tak si to kukni. no aktualne fotky tam este nie su.
tak papa
Kvekri

Odoslaťod Tortelini »

Juuuuuuuu tak to vam gratulujeme k prvym krockom :P
Aj ja sa uz tesim ked nas Maxik zacne. On zatial len kolenkuje este nechodi sam. No papkame uz skoro vsetko. Kojit uz nekojim od oktobra. Maxikovi to uz absolutne nestacilo a tak som nocne kojenie musela zrusit, lebo bol viacej hore ako spinkal no a cez den to uz potom poriadne ani neslo lebo ked uz pravidelne nepil tak sa mi aj mliecko pomalicky zacalo stracat a tak sa to nejako cele zastavilo. Myslela som ze aspon do roka ho budem , no ale co uz. S tym ukazovanim prveho rocika na prsteku to musi byt paradicka hehe. Nas Maxik take este nevie ale skusim ho naucit. Ten vie zamavat, navarit varila mysicka kasicku, zatlieskat, poukazuje na vsetkom moznom ocka uska pupik hehe. Pozna niektore zvieratka ked si citame tak ked sa ho opytam tak mi ich pekne ukaze. Ale najradsej zo vsetkeho sa divie. Pomoc n je taky blaznos ze mam z neho dost. Ked budes mat hotovy albumcek tak sem hod link kukneme hehe nech pozname aj my vas. Zajtra ideme na sutaz v trojboji. Nas tato zavodi tak som zvedava. Ideme fotit a povzbudzovat. Sak potom zase hodime fotocky. Papa zatial
Tortelini
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.