Re: september 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Odoslaťod fiesta1977 »

:)
Naposledy upravil fiesta1977 dňa , celkovo upravené 1 krát.
fiesta1977
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Bojka »

ahojky,
my mame teraz krizu, ale vydrzime
Fugynka-my ked sme dosli z porodnice tak som nemala moc mlieka(mala som sekciu) a este k tomu aj vpacene bradavky, v nemocnici ho naucili na umele mlieko,prisal sa mi iba na klobuciky, tiez som prikrmovala a spinkal krasne.
Teraz sa mi za pomoci kamaratky prisal uz na moje, je to namahave, ale povedala som si ze musim vydrzat aj keby co bolo, teraz sme uz druhy den bez prikrmovania
Maly je skoro stale na mne a tak sa trapime, v noci 3 hodiny hore a teraz dospava
Najlepsie spinka vonku na dvore, nastasie dam odposluch a za tu dobu nieco porobim doma
Ja som sa dost trapila ze nemozem normalne kojit a mala depresivne stavy- plac, tak dufam ze to teraz prekoname
Fugynka, Ada, Katka- krasne deticky
Janska- ako si zistila ze Ti tam nieco ostalo?
Chore deticky skore vyzdravenie aj maminy
Ake narasty hmotnosti mate?? My uz triedime vecicky, lebo su nam uz male.
Bojka
začiatočník

Odoslaťod ada2 »

Ahojte.

My sme tiez mali uzasnu noc, od 10 vecer do stvrtej rano bola mala hora, pospala vzdy 5-10 minut a znovu: papat, kolisat, papat.... Prisavala sa na mna uplne zurivo, myslela som ze mi bradavku odtrhne. Bud papala alebo plakala alebo vydavala rozne divne zvuky a nie a nie spat! Ked konecne o stvrtej zaspala ja som si cela stastna lahla, ale o dve hodiny znova to iste... tak neviem ci je naozaj stale hladna, alebo sa sama v postielke nudi? :)
Teraz spi od jedenastej tak uz cakam kazdu chvilu ze to vypukne!
Fugynka drzim palce s kojenim. Naozaj neprikrmuj, tvoje mliecko je najlepsie, do nas to v porodnici stale hucali, ze treba vydrzat, casto si deticky prikladat a nic ine nedat ani vodicku ani cajik ani umele mlieko a ze skor ci neskor sa produkcia MM zvysi.
Ivas dik.
Fiesta tie stehy by mali byt prec za 10-15 dni, este chvilu pockaj a ked nic tak zavolaj doktorovi nech ti vyberie tie co nechcu prec same.
Dve otazocky: Kupete kazdy den? Zehlite vsetky babetkovske veci?
Pekny den vsetkym!
ada2
začiatočník

Odoslaťod fiesta1977 »

:)
Naposledy upravil fiesta1977 dňa , celkovo upravené 1 krát.
fiesta1977
expert

Odoslaťod nitka »

caute babulky,
nase zlatko sa rozhodlo, ze cez den uz nebude tolko spavat, takze dava maminke zabrat, ale co by som pre nu nespravila...
zatial sme kupali kazdy druhy den, vcera sa to kristinke prvykrat pacilo, vacsinou nam placka. tiez sa mi zda, ze je stale hladna, ale co by som chcela pri takom velkom babatku, takze prikladame, ked si pyta.
drzim palceky vsetkym, co maju sopliky, nech sa rychlo uzdravia. nas to zatial obchadza, klop klop klop
IVAS / rychle uzdravenie ti prajem
ZUZKA / ked si najdes chvilku cas (znie to cudne, ale aj tak stihas toho pri dvoch detoch viac ako my pri jednom :), dala by si sem nejaky zoznam, co treba mat v lekarnicke doma? zistujem, ze som v tom dost mimo. vopred veeeelmi pekne dakujem

papa, babulky, idem povysavat a trochu si lahnut, kym je tatinko s malou vonku...
nitka
expert

Odoslaťod sky »

ahojte, tak my mame za sebou priserny den, maly cely den place alebo papa, mam pocit, ze ho dnes kojim kazdu hodinu :shock: nemoze mu to uskodit? zatial sa mi povracal len 2x, tak neviem, ci z toho, ze sa prejedol, alebo z niecoho ineho.
svokra dnes mala prist o 10:00 hod, slavnostne prikvitla o 14:00 hod, takze som dnes nic nestihla, kedze som ju cakala a maly reval a ja som nemohla ist pomaly ani na wc. dufam, ze aspon v noci bude spat, ked cez den vystrajal.
od dnes som zasa o rok starsia, no oslava nehrozi ziadna, uz teraz sa tesim do postele. ako to robite? kedy spite? my to zatial mame rozdelene tak, ze do polnoci ho strazi manzel a po polnoci ho uz mam nastarosti ja, aby sa aspon trochu vyspal do prace.

IVAS - drzim palce, aby ti to rychlo preslo a nech z toho nemas zapal stredneho ucha. s tym som si uzila viackrat a viem, co to je za bolest :?
FIESTA - buduci tyzden tu budem mat ocina, zobral si dovolenku, ze bude chodit varovat (tak to som zvedava, ako si s nim poradi), takze spolocne kocikovanie hrozi asi az na ten dalsi tyzden. ved sa ti potom ozvem.

uf, maly zasa place, takze letim. prajem vsetkym pohodovu noc a nech deticky posluchaju :wink:
sky
expert

Odoslaťod Martik »

Ahojte, babulky! Konečne som sa k vám dostala i ja. Blahoželám maminkám k ich bábätkám! Cerchli-je mi ľúto, čím si prešla počas pôrodu. Ja som prežila niečo podobné ako prvorodička. Pri prvom mi o 22:00 odtiekla plod. voda, po polnoci ma niečim nadopovali, kontrakcie ustúpili, nová smena zdravotníkov začala so mnou niečo robiť až po vizite, no a malá sa narodila o 13:35 - koncom panvovým. Druhý pôrod bol plánovaná sekcia, pretože zistili polohu K.P. a veľký, cez 4 kg. chlapec. Tretí pôrod bol vyvolaný- po termíne /radšej nespomínam jeho priebeh/.A tento štvrtý:
18:00 -odtiekla plodová voda, kontrakcie žiadne
18:30 -slabé menštruačné bolesti
20:45 -príchod do pôrodnice, každých 10 min. kontrakcie
21:00 -prijatá na odd., otvorená na 3,5 cm , injekcia: Tramal a Buscopan, klyzma, ukľudnujúce slová pôrodníčky/ešte dnes porodíte/, sprcha , WC, chôdza po izbe a dookola..., keď som chcela zavolať na sestričku pre pokračujúci pôrod, všetci boli pri páve dokončujúcom pôrode a pri ďalšej sekcii, tak som sa trápila sama. Keď ma prišla sestrička skontrolovať do sprchy, hneď sme išli do čakačky, kde ma doktorka vyšetrila, zakričala na sestričku "rodíme", už som nemohla prejsť do rodiaceho boxu a manžela stihli zavolať na poslednú chvíľu, hoci bol celý čas na chodbe.
22:45- po prvýkrát zaplakal náš Dávidko.

Dnes sme boli na UZV nožičiek, malý je v poriadku už nemusíme baliť na široko,
Ináč, tiež ho kojím, keď si zapýta, bolestivé bradavky som si ošetrovala olivovým olejom, podla vlastnej skusenosti mi to pomohlo najlepšie.
Von chodievame za každého počasia, kúpem ho každý deň - má rád vodu,
SKY - časté kojenie, i prikladanie k prsníku dietatku neuškodí, ale stimuluje tvorbu mlieka. Starší syn mi tiež zvykol vracať, dookola som ho kojila -striedala som prsníky. Kamoška mi poradila, aby som si odsala predné mlieko (ktoré je redšie) a malého si priložila až potom, keď pôjde hustejšie - zadné mlieko. Vracanie sa upravilo.
Martik

Odoslaťod Zuzana D. »

ahojte kočky,
no unavená som že až, ale nedá mi to nezastaviť sa, pokiaľ ako tam vládzem :wink: sama sa divím, že stíham PC, ale to je môj relax :lol:
NITKA, ten zoznam vygenerujem, ale nie dnes...... tú lekárničku som si založila minulý rok, keď sme začali chodiť so Šimim viac mimo domu a odvtedy ju nosím stále zo sebou, keď niekam ideme, pre istotu :wink:

kúpanie - kúopem každý deň, vlastne dnes sme sa po dlhej dobe kúpali, doteraz len sprchovali v umývadle, kvôli vyrážkam, kozmetika minimálne, len na zadoček, krémujem celé telíčko raz týždenne a to je všetko. Riškovi sa kúpanie zatiaľ moc nepáči :? ale strašne rád má obklad v kúpeľni, na ten dokáže pozerať neviem koľko :lol:
papanie - my papáme tiež hocijako, v noci nepapá dobre, lebo stále vyplľúva bradavku, potom ju hľadá a takto to ide dokola, navyše sedím v tureckom sede (v ľahu okamžite zaspávam) a tak ma bolí potom chrbát... :cry:
FIESTA - soplíky by si si všimla najmä na tom ako dýcha, hlavne keď papá a často by ti Sára kýchala....... už sme prešli na odsávačku na vysavač a je super, krásne vytiahne tie soplíky, odporúčam!

môj Riško dnes tiež štrajkuje, doobeda pekne spinkal na brušku, na obed sa zobudil, dokolečka chcel papať, chvíľu s poležal, kým som vysávala a zmývala a potom chcel spať zásadne na prsiach alebo na rukách, ako sme ho položili, do 10 min bol hore a hneď veľký plač (pre neho dosť netypické), tak som s ním o 15.30 zbehla do mesta kúpiť bodíčka a tak. a teraz večer sa teiž tak tváril, že ešte dlho spať nepôjde, ale asi spí, dala som ho do postieľky a nič nepočuť :wink:
Zuzana D.
expert

Odoslaťod Zuzana D. »

nejaké fotečky :-)
Prílohy
DSCN3484.JPG
(98.98 KiB) Stiahnutá 4784 krát
DSCN3468.JPG
(94.03 KiB) Stiahnutá 4805 krát
DSCN3465.JPG
(93.96 KiB) Stiahnutá 4819 krát
Zuzana D.
expert

Odoslaťod noname »

...
Naposledy upravil noname dňa , celkovo upravené 1 krát.
noname
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.