jun 2006???

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: jun 2006???

Odoslaťod MartinaM »

Damianko na snehu
Prílohy
100_9128.JPG
(90.26 KiB) Stiahnutá 2468 krát
MartinaM

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod MartinaM »

Tak som sa dostala k pisaniu.V sobotu sme vyrazili pred obedom na sneh.
Bolo krasne,svietilo slnko a uz som ani nedufala,ze budeme vidiet aspon trochu snehu.
Ale podarilo sa,ono totizto tu kde byvame sneh nepada-zima je uprsana a su dni ked je do 20 stupnov :P
Damiankovi sa nejak nepacilo zo zaciatku lebo nemohol v snehu chodit.Bol umrncany ale potom ho to preslo,naraz sa sam vybral do kopca,a vobec nas nepocuval-tak sme sa vybrali za nim.
Martite sa pacilo,prisla si na svoje.Cela bola mokra ale jej to nevadilo. :roll:
Boli sme tam asi take 3 hodinky a aj tak sme prisli domov az vecer.

Ozaj,vcera som ratala kolko slov uz ovlada Damianko,naratala som 20.
Az som sa cudovala-myslela som,ze maximum 10 :oops:
Niektore su take hatlaninkove ale viem,co vravi.
Tak pa-pa a piste.
MartinaM

Odoslaťod júlia* »

ahojte,
Martinka tak s našou slovnou zásobou je to horšie. Maximum 10 slovíčok aj to niektorým rozumiem iba ja. Pritom si veľa čítame, rozprávam sa s ňou, neviem, asi príde ešte jej čas.
Pamätám sa keď bola Lucia vo veku kristínky, bála sa chodiť po snehu. Som sa čudovala, lebo všetky deti sa vtedy bláznili, stavali snehuliakov a ona len pišťala a chcela ísť domov.
Trápime sa s nočníkom. Niekedy sa sama vypýta kakať a inokedy zasa ja musím odsledovať, kedy to na ňu ide. Cikať sa nám niekedy podarí ale to je iba náhoda :wink: Tak sa budeme trápiť ďalej, dobre je že jej už konečne nerobí problém sadnúť si na nočník a sedieť na ňom.
tak sa majte krásne pa pa
júlia*
začiatočník

Odoslaťod andrea ko »

No, my sa musíme trošku pochváliť. minulý týždeň sme sa naučili byť bez plienky okrem spinkania a pobytu vonku. pekne sa vypýta aj cikať aj kakať.a dnes dokonca vydržala aj spánok bez pocikania - potom nacikala asi liter do nočníčka :D . teším sa, lebo dnes už ani nemusím striehnuť, proste sa vypýta. minulý týždeň som to musela aj odhadovať, ale postupne to išlo akoby samo. už od 8. mesiaca sme celkom pekne kakali, ale ani som nečakala,že to pôjde tak rýchlo. s tou slovnou zásobou sme na tom tak 30 slov, možno trochu viac a každý deň opakuje nové a nové - teraz sa trochu rozbiehame.
DAmiánko a MArtita sú veľmi milučkí.
andrea ko
začiatočník

Odoslaťod andrea ko »

no, dnes sme to začali zapisovať a už sme narátali okolo 100 slov - samozrejme, polivica sú jej tvary :D
andrea ko
začiatočník

Odoslaťod júlia* »

No andrea, fíha, terezka je riadna šikulka. To nám sa o 100 slovíčkach môže akurát tak snívať :lol: . Ako tvoje tehu? a ako sa cítiš?
Ostatné maminy, kde ste :?:
júlia*
začiatočník

Odoslaťod MartinaM »

Ahojte maninky,tak riadne sikovne su vase deticky .

Julka-nemusis byt smutna,ze Kristinka vie malo slovicok.Ono to pride samo a postupne sa nauci.Vies moja Martita tiez dlho nerozpravala.Rozumela perfektne slovensky,spanielsky a daco anglicky ale povedat vedela len zakladne slova-mama,baba,papa,a ked daco pytala napr.dzus tak povedala len-dzu :lol:
Len zaciatocne pismenka,zacala rozpravat az na slovensku a to mala 2 a pol roka.
Teraz veru rozprava vela.
Aby som nezabudla a velky pokrok je,ze tvoja Kristinka ide na nocnik,no super.

Andrea-takisto skvele,ze Terezka je bez plienky.
Aspon usetrite plienky maminky :lol: to my veru este nic.

Damianko sa ani nepyta,sem tam som ho dala na zachod ale on by tam vymyslal.
No a kakat uz vobec nie.Ale nevadi,viete Martita tiez len nedavno-v novembri zacala kakat do zachoda a to ma uz 3 roky :!:
Ona chcela len do plienky,nemohla proste inak ale zvladli sme to.
Trochu neskor ale uz je dobre.
Viete,neviem ci som spominala lebo pisem aj do sept.deticiek 04,ze tu v amerike nemozete dat dieta cikat na verejnosti.
Trochu som mozno odbocila ale suvisi to z plienkami.
Takze ak sme v aute,ideme na nakup alebo proste vylet tak musi byt plienka.
Inak to dieta vevydrzi vela.Dakedy proste cika kazdu chvilu-a vela pije.
Damianko mi nechce teraz spavat poobede :roll: horsie pre mna.
Neda sa pri nom varit ani upratovat,len by bol na rukach.
Zacne plakat a len mama a mama :roll:
Keby aspon potom v noci dobre spal ale nie,on sa budi.
Vcera konecne som ho prinutila spat,pestovala som ho,dala mlieko,spievala mu-no a o 4 zaspal na 2 hodinky a v noci spal celu noc krasne.
Teraz je tu 9 hod.rano a este spinka-tak sa mi to paci-mamina ma cas na ranajky,trosku upratat a pocitac. :lol:

Tak zatial pa a nech sa dari detickam.
MartinaM

Odoslaťod MartinaM »

Nikto nepise,tak zasa ja-deti nam cez vikend mali teplotu a hnacku.Ale uz je dobre,neviem,ci to bol dajaky virus,jedli jedlo ako obvykle,tak neviem preco.
Damianko ako mal teplotu tak sa ho pytam-a boli ta daco???
A on si chitil hlavicku a povedal-vava(hlava).
Minule sa ucil povedat - macko pu. Povedal- mamo pu. :lol:
Inak ked vidi macka vzdy len povie-maaa.
Zatial pa pa a piste.
Dufam,ze ste zdravi.
MartinaM

Odoslaťod júlia* »

ahojte kočky,
tak Kristínka mi strašne zle v noci spáva. O 2:00 sa zobudí a už nezaspí. Nechápem to :(
Dnes sme skúsili byť bez plienky. Dala som jej gaťky a tepláčiky. do 1,5hodiny som ju tri krát prezliekala :? Nakoniec som jej dala plienku. Ona mi ukáže až keď je pocikaná. Budeme skúšať ďaľej.
martinka, deti mohli mať cez víkend nejaký vírus s rýchlim priebehom. Dobre, že už sú zdravé.
pa pa
Prílohy
kristínka.jpg
(92.94 KiB) Stiahnutá 2473 krát
júlia*
začiatočník

Odoslaťod Andrejka z NR »

Ahojte, dlho som nepisla :( :( V poslednom case som bola malo na nete, lebo stale vyberam dovolebku na leto (nevieme sa rozhodnut), ja sa v tom vyzivam, listovat v katalogoch a vyberat, jednoznacne chceme ist do chorvatska, autom, niekde blizko, bude to prva dovolenka v trojici (plus moji rodicia, bez nich nikam nejdeme :lol: ), uz vidim saru ako beha po plazi....tak zatial vedie Novigrad, hotel Laguna, 10 m od plaze, s plnou penziou, ale keby ste mali nejaku super skusenost s chorvat., tak mi prosim napiste...
Inak Sara je ok, chvalabohu zdrava, blaboce ako o zivot, hned ako rano otvori oci, tak prve je maminaaaaa, ked ja nic, tak pride ku mne, pichne mi prstom do oka a povie mama haha, ked ja zase nic, tak zacne kricat, ze goje (akoze jej mam dat dole spaci vak), potom 5 minut chodi po byte a hlada tatina, ked ho nenajde pride mi povedat, ze tata papa a potom jogi (akoze jej mam pustit medvedika jogiho v telerane), no sranda od rana.
Co sa tyka kakania a cikania...myslim, ze uz som to tu aj pisala, kakame do nocnika, ale nie zeby sa pytala, proste pravidelne kaka po obede ako sa napapa...ale pred vcerom sa pokakala aj vonku (no boze), ja ju od plienok este oducat nebudem, az cez leto, jej ju dam dole a nech beha s holym zadkom (uz som jej objednala 15 ks nohaviciek, aby sme mali v zasobe.... :D :D :D ) No, ale som sa rozpisala....zatial sa majte, papapapa
Andrejka z NR

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.