jun 2006???

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: jun 2006???

Odoslaťod jana_bo »

da sa tu najst aj nejaka mamina s junovym babetkom ako mam ja? Ozvite sa, prosim. Uz vopred sa tesim :)
jana_bo

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod hadia_noha »

Ahoj, jana_bo, bolo nas tu vela maminiek junovciat, ale odstahovali sme sa na iny server. Povodne forum sa volalo Babatka cca jun 2006:
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.p ... highlight=
Na jeho konci je aj adresa, kam sa treba ozvat, ak sa chce k nam niekto pridat 8) .
hadia_noha
začiatočník

Odoslaťod Zuzka33 »

Tak tuto otazku som si aj ja polozila... Tiez hladam nejake maminy, ktorym sa narodili ratolesti v juni 2006. Som prvrodicka a tak by som velmi rada dostala od inych mamin nejake rady alebo len tak pokecala o nasich ratolestiach.
Zuzka33

Odoslaťod jana_bo »

Vdaka hadia_noha :) ale nebudem sa natlacat inam a skusim to tu...
jana_bo

Odoslaťod jana_bo »

Ahoj Zuzka :) Ak si neusla na to ine forum, co spominala hadia_noha, snad si tu mozme obcas nieco napisat, co ty na to? Inak, som velmi rada, ze si sa ozvala. Moja Nika sa narodila 25. juna. Je to tiez moje 1. babo a mam z nej velku radost, hoci aj starosti je okolo nej slusny kopcek. Teraz mi tak zlatucko blaboce, dala by som cokolvek za to, keby som tak mohla vediet co mi to tu vysvetluje... Tesim sa, ze zacala zas "rozpravat", lebo mala dlhsie obdobie "hmkania", kedy len menila intenzitu hlasu a vysky tonov ale nevydavala ziadne slabiky, uz som sa zacinala cudovat... A co Tvoje babetko? Ste v pohodicke?
jana_bo

Odoslaťod Zuzka33 »

som velmi rada ze sa tu niekto aj ozval :) Ja mam maleho sintera a prave prechadzame nejakym zvlatnym obdobim, lebo ju nebavia ziadne hracky a da sa povedat ze skoro nic ju nezaujima ;( doktorka mi povadela ze jej pojdu zubky a tak preto je taka mrzuta ;( inak sme zdrevi ;) ako malicka mala dost tazku seboreu a atopicky ekzem, ale to sa nam podarilo prisnymi dietami odstranit. Tak som velmi zvedava ako sa jej bude tvarit kozicka ked zacne uz papat tuhu stravu. No nic, letim k nej, lebo sa jeduje.... papa
Zuzka33

Odoslaťod jana_bo »

Moja Nika uz ma 1 zubok podrasteny a 2 dalsie prerezane, zatial jej rastu len dolne. Ked to na nu pride, hryzie uplne vsetko, prsteky a aj vlastnu pasticku si strka do pusy a ked sa uhryzne tym svojim 1. exemplarom chrupu, zvyskne a place... Nie je to ziadna sranda tie zuby. A hrkalky ju uz tiez velmi nebavia, skor veci v domacnosti - slamene ozdoby na vianocny stromcek su momentalne HIT No. 1. Chceme jej kupit ten hovoriaci hrniec s roznymi tvarmi a cislami... Ak mas tip na nejaku dobru edukativnu hracku, daj vediet. Budem len rada, lebo v obchodoch je toho tolko, ze cloveku sa z toho hlava toci a nakoniec vyberie uplnu blbost o nicom...
jana_bo

Odoslaťod Zuzka33 »

no tak konecne som sa dostala k tomu ti odpisat... Aj tvoja mala je taky cecon ako moja? Teraz zacina byt strasne na mna upnuta...., normalne aj ked je s nou tatino a mna vidi odist z izby tak sa rozplace ;( Katastrofa....
Takze vy uz mate zubky? A ako to mala znasala? Mala vysoke teploty? Spavala bez problemov? Plakavala velmi? Mam dost z toho hruzu ;((( Este nemame ani jamky na dasienkach a uz je to dost narocne ;( Dost mi place a pcha si nervozne celu pesticku do pusinky a kuse vsetko naokolo, vratane mna ;)
Co sa tyka hraciek, tak som jej zatial kupovala len kusatka (tie do chladnicky), ma aj hrkalky no tie ju nebavia, potom ma plysove hracky z toho semisu co moze hned od narodenia a tie hrkaju, sustia a tie ju bavia len sem tam. Mam aj hrazdicku a kedze som ju do nej nadavala asi 2 tyzdne, tak ju momentalne nastastie aspon ta bavi ;) Najviac sa jej pacia take hracky co rabia ramus... Ja som bola vcera v Brne na vianocnych nakupoch a bola som tam v jednom hrackarstve a nevedela som jej tiez vybrat.... Bolo tam toho strasne vela a po dalsie som nevedela ci jej uz mam zobrat nejake hracky na rozmyslanie, lebo este sa mi zda na to malicka... Tak som jej zobrala opat take plysove 2 potvorky, ktore hrkaju a aj sustia a take hrajuce kuriatko. Neviem ako vyspela je tvoja mala, ale moja este nelozi, aj ked si myslim ze to uz skoro pride..., vie uz sediet aj s pomocou ruk sa postavit, no este sa nevie prevratit na brusko a ani na chrbatik. Vobec ma to netrapi, na vsetko ma este cas, no nie?
Presne na Vianoce bude mat 6 meisacov a tak zacinam s prikrmovanim, co ma velmi tesi, lebo uz musi kojit kazde 2 hodky a to aj v noci ;( A uz som z toho dost unavena... Ty este kojis? Ako casto?
A ozaj, Petka neznasa polohu na brusku, nemas nejaku radu ako na to?
Tak zatial pa.
Zuzka33

Odoslaťod hadia_noha »

Hm, podla mojich skusenosti cim drahsia a "premakanejsia" hracka, tym vacsia sanca, ze sa s nou babo pohra chvilu a potom da prednost napriklad snurkam na topankach alebo drevenej vareche a miske z umelej hmoty :lol: ...

Pri starsom sa u nas najviac vyuzila vkladacka = taka ta kocka s dierami, do ktorej sa pchaju rozlicne tvary, potom tyc s kruzkami od najvacsieho po najmensi a este umelohmotne kocky, z ktorych sa dalo vselico postavit. A este sa vedel vyhrat so zatlkackou (http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... r=57212295). A zo svojho detsva si pamatam este jeden hit - kacicku plavajucu v priesvitnej guli. A este vselijake hracky na podvozkoch, co sa daju tahat a tlacit :wink: .

Deticky su uzasne stvorenia a tu "edukativnost" vedia najst v comkolvek, nemusi to mat stopatdesiat tlacitok, pipatok a blikatok, niekedy sa viac naucia z obycajnej lopticky. Napriklad mame taky premakany volant, co ma 10 tlacidiel a kazde vydava iny zvuk - motor, sanitka, hasici, klakson, ... a ked bol Romco maly, tak si radsej zobral tu tyc z kruzkami, nechal si najvacsi kruzok a robil si brm-brm a tuuuut tuuut a huihuihuihui sam.

Sorry, ze som sa tu tak rozpisala ako by som mudrost svetsku vychlipala, len chcem v dobrom poradit :wink:.
hadia_noha
začiatočník

Odoslaťod Zuzka33 »

tvoja Nika sama zaspava v postielke? Ja som si ju naucila na zaspavanie na rukach, lebo do 4 mesiacov (este aj teraz ju to niekedy chyti) mala strasne koliky :evil: a chudatko mi dokazala preplakat cele dni a tak som ju len nosila a tisila. Tym ze to bolo najhorsie vecer, tak som si ju naucila zaspavat na rukach a teraz ju uz nevladzem nosit a velmi ju chcem naucit aby sama zaspala v postielke. No bojujem s nou (asi uz po 3 krat) od pondelka a stale mi nez zaspi jaci ako Viktorka u splavu. Vcera vydrzala plakat a to dost silno a srdcervuco (je to strasne pocuvat a odolavat jej, ide mi puknut srdce, ale musim to zvladnut) plakat az 1,5 hodiny nez zaspala :( Vsade pisu ze to trva cca 3 dni a mi uz bojujeme 4-ty a zatial nevidim nejaky pokrok ;( tak sa pytam ci nemas nejaky tip ako na to...
Zuzka33

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.