Decembrove babatka 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Decembrove babatka 2006

Odoslaťod j+m »

Maruska, ja som zavinovacku+fusak myslela do kocika... autosedacka ma netrkla, tam jasne, ze overal.
Vladka obdivujem Ta, ze chces byt v praci az 4 t pred terminom... ja by som tam uz neobsedela :?
Inak k tym odsavackam. Ja aj pri Martinke pouzivam stale len tu hadickovu klasicku... ale sopliky sme mali asi tak 6-7 krat, aj to mozno vela hovorim a to nam vzdy postacila tato... teraz som videle v ponuke na MMB aj taku odsavacku na baterky, funguje na tom principe, co aj ta na vysavac, len to tak nehuci ako vysavac.
Dnes som v radiu pocula, ze na december predpokladaju, ze bude na slovensku chripkova epidemia :(
j+m
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod yuya »

Mia27, výbava pre bábätko :) :
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=19061

Mia, mne budú brať krv v 30.týždni - ale neviem, na čo presne.

Bari, to ma mrzí, že takéto štrapácie máte doma :( . Veru, nájdi si nejakú pomocnú silu, to ti stojí za to. Ja tiež uvažujem, že si dám tak o mesiac umyť okná. S mužom máme toho dosť aj bez domácich prác, takže aspoň raz za čas si takto dať vypomôcť nezaškodí. No dobre, priznávam, že som aj trošku lenivá :oops: 8)

Holky, čo je teda lepšie si vziať do pôrodnice - overal alebo zavinovačku na prevoz bábätka domov? Mne sa aj overal nezdá zlý a potom do fusaku.

Ja sa tej epidurálky akosi stále bojím kvôli možným vedľajším účinkom - bolesť hlavy a chrbtice po pôrode, ak sa pri jej zavádzaní čosi pošramotí - ja sa buď pohnem, alebo anesteziológ to neurobí na 100%, ale na druhej strane ma to aj láka.

O tej odsávačke na vysavač som už počula tiež. Je to vraj veľmi dobré. Ja som si kúpila v lekárni takú - je to malá nádobka, z kt. idú dve hadičky. Jednu pre bábätku, druhá pre mňa do úst. Soplík vlastne vysaje rodič a zostane zachytený v tej nádobke. Kamoška to má a je veľmi spokojná. Tie mechanické (stláčacie) sú úplne slabé. Zbytočné.

Vladka, určite máš ešte kopu času na nákup výbavičky, ja to robím preto, lebo ma to veľmi baví a z každej kúpenej veci mám nesmiernu radosť a vždy si predstavím, ako v čom bude to naše malé vyzerať, alebo ako mu budem česať vlásky (keď som kupovala kefku) a tak :D .
yuya
pokročilý

Odoslaťod aksuram »

Na prevoz babatka z porodnice si urcite vezmem overal - koli uz spominanej sedacke. A pod neho babo tiez poriadne oblecieme, a nato dostane este deku- ale nepredpokladam, ze tu budu neake krute mrazy ked pojdeme z porodnice(ocakavam okolo 0).

O tej odsavacke cez vysavac mozem povedat len dobre veci- ma ju moja sestra aj svagrina a obe su velmi spokojne. Aj ked to na prvy pohlad moze posobit dost brutalne ze vysavac taha sopliky, ale vobec to tak nieje- babo ak place jedine preto ze sa zlakne toho zvuku vysavaca. Ale ta chvilka placu podla mna stoji za kludnu noc ked ma odsate sopliky. Ja zatial ziadnu odsavacku kupenu nemam- akosi si hovorim, ze nam ju nebude treba :lol:
... ja mam celkovo zoznam veci ktore musim kupit este pred porodom lebo ich urcite budeme potrebovat a potom druhy zoznam pre tatina- on to bude musiet dokupovat ak by sme to potrebovali ... medzi take veci patri odsavacka na sopliky, a napriklad aj odsavacka mlieka. Lebo ked tak rozmyslam, nie kazdy v mojom okoli ju potreboval a ti co ju potrebovali tak fakt neaku kvalitnu "vykonnu" ... a teda ak by sme ju potrebovali tak urcite si kupime neaku z tych drahsich- ale je mi luto dat nato peniaze ak to mozno vobec nebude treba...
A tie vecicky co chcem mat doma este pred porodom nakupujeme takym systemom, ze kazdy vikend sa s manzelom vyberieme do obchodov a popozerame co maju, co nam este treba, co sa oplati kupit v obchode- to kupime tam a co je lepsie cez net tak objednavame cez net. Zatial toho este vela nemame- alebo takto- mame toho dost co sa tyka oblecenia co sme podedili, ale na kociarik este len cakame - mal by nam dojst v priebehu par tyzdnou - ja ho uz taaak velmi chcem mat doma :oops:
ALe este nam chyba postielocka, vanicka a kozmetika - tu chcem kupovat az co najneskor aby bola co najcestvejsia- viem, ze vsetky tie kremiky maju dlhu trvanlivost ale aj tak - radsej cerstve :wink:
aksuram
expert

Odoslaťod Palvinka »

ahojte,
dnes sme boli na poradni a aj na ultrazvuku. Malinká sa má dobre, už je otočená dolu hlavičkou, a váži okolo 1500g. Placentu mám vzadu a celé jej telíčko je na pravej strane, čo som aj tušila, lebo vždy, keď som si ľahla na chrbát tak pravú stranu bruška som mala vždy väčšiu ako ľavú :D . No a možno sa bábika narodí o dva dni skôr, aspoň tak to dr. vypočítal podľa ult., no veď uvidíme, ak príde na svet skôr tak aspoň skôr budeme doma :lol: .
Palvinka
pokročilý

Odoslaťod ZuzanaS »

Dnes sa drobec niako pretočil,stale ma kope dovnutra.Pričom včera mi skakalo brucho skoro cely den.Aj som zvedava či už je pretočeny hlavičkou dole ,no ešte si tri tyždne počkam na ultrazvuk. :lol:

Pipi-diki moc za radu,no musim niečo vymysliet.Zatial ma ta žila neboli,iba je dost vystupena čo som predtym nemala. :cry:

Na antolskej-pre babetko treba plienky,vlhke obrusky,a pripadne bavlnenu plienku.Oblečenie davaju oni.
pre mamičku-hygienicke potreby,vložky po porode,nohavičky,prezuvky,nočnu košelu,župan,

Co sa tyka prevozu babetka domov-no ak mam pravdu povedat nerozmyšlala som nadtym ešte.teda asi už je aj na čase.Overal mam pre drobca no nie uplne malinky takže neviem či sa mi tam nestrati :lol: ,fusak určite a asi najskor zavinovačku.Uvidime ake velke bude aj babo.
ZuzanaS
pokročilý

Odoslaťod pipi »

Nie je za co. :wink: Este ma v suvislosti s tymi zilami napadlo, ze miesto je dobre jemne premasirovat v tej zvislej polohe chodidlom hore, aby sa odplavili zo zil nahromadene biele krvinky, ktore mozu sposobit zapal.
Tie vraj sposobuju zapaly. Tak len tolko. :wink:
Ja idem prave zajtra rano do lekarne nechat premerat svoje proporcie, na zaklade ktorych mi objednaju tie pancuchy. Tak som na nich zvedava. :wink:
Inak bez receptu tu stoja 10 eur.
pipi
expert

Odoslaťod Mia27 »

Ahojte baby!
Ja som sa len chcela spytat,mne teraz merali malicku a hovorili,ze ma takych 2000g. Nie je to vela,teraz v 32 tyzdni? Lebo je uz nejem ani calibrum,aby velmi nenarastla. Segra mi hovorila,ze je asi trosku väcsia,ako byvaju babätka. Ja sa bojim,aby nebola obrovska. Ako ju potom porodim? Lekar hovoril,ze je v norme. A mozno porodim aj 2 tyzdne skor. To by som strasne chcela. :D Kolko vazia vase deticky?
Mia27
pokročilý

Odoslaťod j+m »

Ahojte
Mia neboj, nasa mala pred 2 tyzdnami 1500g. Ale tomu UZV vobec neverim, to je len take orientacne, tam moze byt odchylka kludne aj 500g. Aj pri Martinke mi tvrdil lekar, ze bude velika a ma 3,2kg, co je v pohode, ved rodia sa ja 5kg babetka.
Aj ja chcem rodit 2 tyzdne skor :D dufam, ze aj budem. Termin mam 4.12., ale ja kazdemu hovorim, ze to bude v novembri :P tak dufam, ze ma to babatko nesklame. Aj Matka sa mi narodila 12 dni pred terminom.
Pekny den
j+m
expert

Odoslaťod Palvinka »

Mia presne ako písala Janka podľa ult. sa dá váha zistiť iba orientačne, a rozdiel tam môže byť aj tých 500g.
Ozaj Jani aj Vy sa chystáte na jarmok do Vrábel? My ideme svokrovcom v sobotu a budeme až do nedele.
Palvinka
pokročilý

Odoslaťod j+m »

Pavlinka na jarmok??? asi hody myslis.
Moji svokrovci nebyvaju priamo v meste, ale v jednej dedinke, co je cast Vrabel a tam maju hody inokedy... takze hodovat nejdeme. Ale ak bude pekne, tak pojdeme s Martinkou na kolotoce.
j+m
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.