Februar 2007

bábätká narodené v roku 2007
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Februar 2007

Odoslaťod maťula »

hedunecka klidek, vsetko bude v poriadku!!!! ja verim, ze budeme mat vsetky zdrave babetka!!! Verite tomu, ze uz o 4 mesiace budu prve deticky od nas na svete? tak rychlo to leti :D :D
maťula

pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod qendolina »

Zdravím všetkých,

Hudenecka, pozitívne myslenie!!!!! Všetko bude v poriadku , musíš byť o tom presvedčená.

Veronika, tvoja torta to je naozaj majstrovský kus. Tuná kolegovia by si radi na takej pochutili.
qendolina

Odoslaťod SOL »

Krasne piatkove rano,

ani vas nestiham citat tak vela pisete a ja mam strasne vela prace.
Katerina gratulujem k chlapcekovi.
Hedunecka nestresuj ani koli skole ani koli vysledkom. v skole si daj pauzu ako ti tu vsetci radia a o tyzden bude svet ovela krajsi a ani problemy nebude take velke. a s tymi vysledkami doktor sa chce urcite len uistit a asi ta poslal niekam kde maju lepsi ultrazvuk.
Janka uzi si dovolenku a uvidime sa o tyzden v zdravicku. davej na seba a babetko pozor
Vika vsetko naj naj k meninkam, nech ste ty aj babetko zdrave a spokojne.
Verinika, Dolcerena teda krasne torticky vypekate. dufam ze sa aj ja take naucim ked budem mat drobca. a chutky ste mi narobili a ja mam v praci len ovsene vlocky a fit tycinku. fnuk fnuk :cry: chcem dorticku
Baby ide dnes niektora do zdravicka cvicit? ja sa chystam. tak dufam ze nebudem sama.
Minuit kde presne to chodis cvicit ut a st a kolko to stoji. rada by som sa pridala.
Katkaa ja dufam ze si tu budeme radit vsetky aj ked budu babetka von z bruska :D
prajem vam vsetkym pohodovy piatocek
zda sa ze som zasa napisala maly sloh (a v skole mi to nikdy neslo :lol: )

SOL
SOL
začiatočník

Odoslaťod Katkaa »

Pekny piatocek vsetkym,
hedunecka neboj nic, vsetko bude OK. Tusim ides dnes na tie Kramare, tak daj vediet co ti povedali.
Janka ty tu uz asi niesi ale ja tiez jem od 20 tt zelezo. Aj som sa bala, ci nebudem mat zaludocne tazkosti ale v pohode. Musim si zaklepat.
No a slavnostne ma manzel vcera cvakol tak vam posielam moje brusko. 8)
Katkaa
začiatočník

Odoslaťod minuit »

ahojte krasky...pekny den prajem
heducka neboj vsetky nase babetka budu v poriadku, daj veiet ako si dopadla u doktora, drzime ti paste..... :P
sol: chodim cvicit na zochovu 6 modra budova, vyzera to ako administrativa, ale dole je fitko...no vlastne bola som tam iba dva razy , pacilo sa mi to, je to v utorok a stvrtok o 16.45 a stoji to 90,-Sk, daju sa kupit aj pernamentky....vcera to bolo fajn, bolo nas iba 6 a cvicili sme na fitlopte....celkom zabavne, mala som co robit skoordinovat nohy a ruky a este sa aj udrzat na lopte....skratka som sportovy typ... :twisted:
v utorok to bolo nieco ako aerobic, trosku zlahceny ale dal mi zabrat...takze ja mienim pokracovat a v utorok som tam zase.... :D :D :D
Katka mas krasne brusko...musim nafotit aj to moje zacina uz vyskakovat .....paci sa mi ta bruskata tabulka...
janka prajem peknu dovolenku, moj drobcek mal v stredu 350 g, a 151 mm...vraj primerany svojmu tyzdnu.....fotecku nemam...co ma trosku mrzi, ale 23.10 idem na 3d a budem mat aj fotecky aj dvd....potom sa pochvalim a ukazem foto....
moja kolegynka robi super tortu ( na oslave sa o nu vsetci trhali), dnes mi dala recept, tak vam ho pripajam:

Višňová torta ? do tortovej formy priemer 26 cm.

Korpus pečiem každý zvlášť.

Korpus spolu 3 ks ? potrebujeme na 1 ks

3 vajíčka
3 PL kryštálový cukor jemný
2 PL polohrubá múka výberová - štipka prášku do pečiva
1 PL kakao

Postu práce:
Vyšlaháme bielka cukor pridávame postupne a keď sneh je už tuhý pridáme bielka a došľaháme. Pridáme kakao a nakoniec múku.

Plnka

Maslo rajo 500 g
Práškový cukor cca 6 ? 7 PL (podľa toho aké chceme mať sladké)
Várová čokoláda 2x 100 g
Zlatý klas 2x
Mlieko 0,5 l
Van.cukor 2x
Višne 2 fľašky (vykôstkujeme)
Kakao 2-3 PL

Uvaríme zlatý klas do ktorého pridáme kakao a ½ varovej čokolády. Necháme vychladnúť.
Maslo vymiešame s cukrom a postupne pridávame vychladnutý zlatý klas. Nakoniec pridáme ½ nasekanej čokolády.
Korpus natrieme pikantným džemom (višne, ríbezle),potom natrieme krém na ktorý poukladáme asi ½ fľaše vykôstkovaných višní (môžeme ich rozdeliť na polovičku aby boli tie kúsky menšie). Potom trochu natrieme zo spodku ďalší korpus a prilepíme.
Vrch torty natrieme džemom a okolo krémom. Na džem poukladáme zvyšné vyšne a urobíme želatínu dr. Oetker (tortová) podľa návodu do šťavy čo máme z višní. Tortu dookola natrieme čokoládou a vrch ozdobíme krémom, ktorý si odložíme ešte pred tým ako tam dáme kúsky čokolády, aby sa ľahšie zdobilo.

Dobrú chuť !
minuit

Odoslaťod dolcenera »

HENDUCKA- drzim vsetky palceky na nohach aj rukach, URCITE je vsetko OK, hlavne klud!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Katka- pekne brusko, boze aka si chudunka....ZAVIDIM....

O 18.00 som objednana k lekarke, tak dufam, ze moja fazulka je v poriadku a bude pocuvat pani lekarku....uz sa tesim papa
dolcenera
začiatočník

Odoslaťod Si »

Ahojte,
mam dost prace, tak som nestihala pisat, uz je konecne piatok....
Janka - uz si na dovolenke, ale tie skratky myslim znamenaju rozmery baba, viem ze sa meria hlavicka - asi 2 udaje (obvod, priemer?), stehenna kost a brusko a pri zmerani kazdeho mi na monitore naskocil predpokladaný termín porodu, nebolo to na den presne rovnake (napr. pri hlavicke to bol 19tt aj 6 dni a pri stehenej kosti 20 tt aj 1 den, to si teraz vymyslam), ale moze tam byt nejaka odchylka a potom sa z toho spravil priemer a doktor povedal, v ktorom som tyzdni a nahral mi to na kazetu.......mozem pozriet tie skratky na kazete, ci znamenaju toto meranie, aby som nezavadzala

Hnedunecka - netrap sa, nech je aj babo v klude, na Kramare posielaju vela tehotnych, lebo je tam dobre vybavenie

no musim koncit, tak pekny vikend
fakt je tu vela chlapcov
Si
začiatočník

Odoslaťod qendolina »

Babuľky, v práci práve končím,padla. Pozriem vás až v pondelok, keď prídem z ultrazvuku. Uź sa teším na to že uvidím bábenko.
8)
Želám všetkým príjemný víkend.
qendolina

Odoslaťod adulka80 »

Ahojte hehulky,

chcem vam len popriat pekny vikend

a

Henduecka - velmi ti drzim palce, aby vsetko dopadlo dobre. POdla mna tiez nema tvoj lekar taky kvalitny ultrazvuk, tak si radsej preveruje ci je vsetko v poriadku..
Urcite sa ozvi ako si dopadla na tych kramaroch..
Fakt strasne strasne ti drzim palce a verim ze to nakoniec bol plany poplach a tvoje babo je v poriadku..:wink:
adulka80
začiatočník

Odoslaťod heather »

--
Naposledy upravil heather dňa , celkovo upravené 1 krát.
heather
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2007

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.