december 2008

bábätká narodené v roku 2008
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: december 2008

Odoslaťod MajkaM. »

Ahojte,
tak som sem zase po dlhej dobe konečne zavítala a musím sa vám hneď všetkým pochváliť. Konečne máme prvý zúbok. 16 mesiacov a prvý zub. Píšem to síce skoro po mesiaci ale skôr som nestíhala. Som veľmi rada že aspoň jeden je už konečne vonku, ale ako vravím dúfam, že na druhý nebudeme čakať ďalších 16 mesiacov :D
Vaše bábätká už majú pomaly všetky zúbky a my ešte len teraz začíname. Som zvedavá či nám aspoň dlhšie vydržia ako to každý vraví. Nechám sa prekvapiť. Dôležité je, že jeden je už konečne tu :D :D :D :D :D :D :D
MajkaM.
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod AJUŠ »

AHOJTE MAMINY
konečne som sem zavítala....
mame s acelkom fajn, stale sme teraz vonku, konečne sme zdravši, cez zimu sme mali furt sopliky a aj starší syn nosil zo škôlky stale niečo, mali sme viac x moraxellu v nose.... :bored:
my už mame 16 zubov, chybaju mu posledne stoličky,ale už aj tie sa mu tlačia von, tak furt by niečo kusal....

do školky by som ho chcela dat skor, teda pred 3 rokom, september 2011, myslim si,že tie 3 mesiace mu neuškodia a radšej dam skor prihlašku aby mi ho vobec vzali.....
aj staršiemu školka velmi pomohla, vela veci sa tam naučil a je tam šťastný....
a tiež sa doma dovtedy nechcel sam ani obliecť,vyzliecť a ani sam jest.....

a nemam ani šajnu,kde by sa dalo požiadať o zapisanie mena do kalendara.......niečo vygogglit sa neda o tom....????

tak snad napišu aj ostatne baby..... :clap: :eeek: :eeek:
AJUŠ
začiatočník

Odoslaťod ZuzkaR »

Ahojte,

Ajus, u nas sa da zapisat do skolky len rok dopredu, ale mam obavy, ze ho nevezmu, hlavne, ak sa mi podari dalsie dietatko.

Kojite este niekto? Ja este trosicka ano. Robin sa tak raz dvakrat za noc zobudi, uz sa stalo aj, ze prespal celu noc, ale neviem vdaka comu.
Robin sa uz pokusa sam lyzickou si davat jedlo do pusy, ale este mu to nevydrzalo na cele jedenie. Ale ak mu nedam vlastnu lyzicku, tak odmieta jest.
Este takmer aktualne foto:
http://picasaweb.google.com/robino.rich ... 4481203378

Pa
ZuzkaR
expert

Obrázky: 1

Odoslaťod Naya »

Caute kocky
teda, riadne dlho som sa tu neukazala...
Janik rastie ako z vody, vazi skoro 12 kil, ale posledny tyzden sa mu moc nechce papat... Tiez uz sam skusa papat lyzickou, aj mu to uz docela ide len ja mam potom o robotu postarane :rol8: Ale jeho najoblubenejsim nastrojom na jedenie je vydlicka, nakrajam mu na kocky maslovy chlebik a on ho papa vydlickou... Zubkov ma 16 a dva ocaky su uz na ceste, takze mavame veseleee noci, mimochodom este ani jednu noc neprespal celu, som rada, ked sa zobudi 2x ,to je minimum :scared: . Inak, v kuse ho od niekial skladame, odkedy sa naucit chodit, tak furt na nieco a niekam vylieza, naposledy prisiel na to, ze ked ovori jednu skrinku pohodlne sa tak dostane na linku, ked sme ju zablokovali vymyslel, ze ked pootvara sufliky tak su to super schody ... :scared: Momentalne skusa rozpravat, vsetko sa pokusa po mne opakovat a je srandovnyyy :lool:
Naya

Dopohody...

pokročilý

Odoslaťod Naya »

fotecky
Prílohy
IMG_0646.jpg
horolezec
(82.9 KiB) Stiahnutá 2117 krát
IMG_0615.jpg
Janik
(77.95 KiB) Stiahnutá 2117 krát
Naya

Dopohody...

pokročilý

Odoslaťod AJUŠ »

AHOJTE

JA ešte kojim a ešte aj chcem to potiahnuť aspon do 2 rokov,aj ked je niekedy hrozný zavislak,ale tolko som kojila aj staršieho,tak by som chcela vydržať......
Kubko rad papa,ale skor rukami,tiež sa snaži lyžičkou,ale vidlička sa mu najviac pači :rol8:
ale moc nekeca,len take halabala, je skor tichší..ale snad aj to pride......
a tiež je horolezec,všade by len liezol,otvaral skrine a schovava sa do kutov.... V:) čo je horšie,že ked sa s nim prechadzam,nechce ma ani za nič držat za ruku,sam by behal,ale ešte nereaguje na Stoj,takže na prechadzke mam adrenalin,lebo len za nim utekam,alebo musim silno držat za ruku,ked je vedla cesta......a moc nechce byt už v kočiku,len by bežkal...... :evil-red: :lool:

fotečky pekne, drobci rastu,..my mame zajtra 1 a pol rokaaaaa :eeek: :eeek: :eeek: uteka to strašneeeeeeeee
ja prihlašku dam Zuzi a dufam,že mi ho riaditelka zoberie, patrime do tej mč,dam tu prihlašku hned prva a budem dufať,že ma nesklame...... :unsure:
AJUŠ
začiatočník

Odoslaťod ZuzkaR »

Ahojte,

chcem sa spytat, ci aj vase deticky su take vzdorovite a nepocuvaju ako Robin. Jeden cas celkom pekne pocuval, ked som mu nieco prikazala, aj som ho za to pochvalila, ale pokazilo sa to. Hadze veci na zem a neda si povedat. Neviem, ci je to vekom alebo robim chybu vo vychove. Mate nejake triky na toto?
ZuzkaR
expert

Odoslaťod Naya »

Cau Zuzi

no , nehcem ti brat iluzie, ale bude to len horsie :evil-red: ja mam teraz doma takych dvoch co nepocuvaju :ham: Zacinaju si, potvorky , uvedomovat sami seba a skusaju pokial sa da a , samozrejme, prichadza obdobie vzdoru ... :help: Niekoho to zasiahne naplno, niekoho to len "strajchne". Kazdopadne , pevne nervy nam vsetkym :mrgreen:
Naya

Dopohody...

pokročilý

Odoslaťod ahojcek »

Ahojte, baby,

už som tu strašne dávno nebola :oops: :oops: :oops: - dúfam, že sa na mňa ešte pamätáte :D . Moc toho pri drobcovi nestíham - je to mamina nálepka a nácucka. V poslednom čase nás začal objímať okolo nôh - je to veľmi krásne :D . Zubov má 12 (prvý vyšiel 1.9. = 10mes. a 1 deň), očné zuby sa už veľmi dávno tvária, že by chceli vyliezť, ale ešte stále nie sú vonku. Drobec je vcelku zdravý, veľmi zriedka má nejakú nádchu. Veľmi rád so mnou varí (stojí na stoličke, pri varnej doske), cca 2 mesiace dozadu začal mať konečne rád pozeranie obrázkových kníh a možno pred týždňom už začal ukazovať svojím prstom na prvý obrázok (na otázku "Kde je havo?") - naša kamarátka robí takéto možno od svojho prvého roku. Slová nám moc nejdú, aktívne používa možno päť, tak tajne dúfam, že sa ešte rozbehne (nechce moc nosiť naslúchadielka). Len občas keď niečo poriadne skomolí, chytá ma panika (nehrozí, že by opakoval slová po nás, keď to po ňom chceme - je to veľká náhoda, keď tak urobí) - nedávno to bolo slovo "lievik" a dosť ďaleko predtým "kde je ihla?" - obe poriadne skomolené.

Ivka31, aj mne sa veľmi páči meno Timon - má meniny 29.4., len nie je uvedené v tlačenom kalendári.

ZuzkaR, my ideme prvýkrát s drobcom na gastroenterológiu koncom septembra - poslali nás z poradne pre rizikových novorodencov. V 18 mesiacoch vážil cca 9,4kg, čo je u nich tiež hlboko pod tabuľkou. Rozjedol sa nám až v posledných pár mesiacoch, ale zdá sa, že čo zje, to aj vybehá. Poslúchanie: aj náš drobec prestal reagovať na "nie" a "nono" - sú to asi najsrandovnejšie slová, ktoré počuje :? . A ešte pred 18. mesiacom sa začal hádzať o zem - som pri ňom, drvivou väčšinou čakám, kým ho to prejde (netrvá to moc dlho) a dávam pozor, aby si náhodou neublížil. Pred pár dňami sme začali s tým, že zaspával iba s tatinom - asi má dobrú pamäť, lebo keď to kedysi tatino na neho skúšal, tak nakoniec vždy po dlhom plači zaspal, takže teraz si trošilinku poplakal, 1-2 zistil, že to stále nepomáha a aj veľmi rýchlo zaspal :) . Ale nakoniec sme skončili pri zaspávaní s oboma rodičmi (chcem, aby sa naučil byť aspoň občas iba s tatinkom).

Naya, Váš drobec je dobrý horolezec :D . Môjho som už našla vylezeného na hornej poličke v dolnej skrinke v kuchyni (pekne si ju vopred vypratal). Teraz vylezie na detskú stoličku, z nej na detský stôl, postaví sa a dlho sa hrá s vypínačom na svetlo. Včera nám schoval stolček pod nohy, ktorý používa na dosiahnutie vypínačov a kľučiek. Na takmer všetkých zásuvkách máme detské poistky, takže aspoň po tých nám nelezie, ale raz už preliezol z postele do zásuvky v komode (tretia zdola). :))

Na záver ešte naša novinka: Drobcovi pribudne súrodenec - termín máme 24.12. V:) . Ešte stále ho akože kojím, ale zdá sa mi, že už mám veľmi málo mliečka, lebo drobec si potom ešte dosť veľa cucne zo sosákovej fľaše. Zároveň pri tom vysmädnem, takže podľa toho predpokladám, že ešte aspoň trošku delikatesy pre neho vyprodukujem. Tajne dúfam, že keď príde čas, budem môcť kojiť tandemovo O: . Drobec je veľký násosník, tak očakávam veľký plač pri delení sa o didinky s bábätkom :)) :drop: . Teším sa, keď bude mať bábätko aspoň rok - to už začne byť viac použiteľnejší pri "spoločnom" "hraní" V:) .

Utekám už spať. Prajem Vám všetkým krásne dni a veľa energie v nich 8)b .
ahojcek
expert

Odoslaťod ZuzkaR »

Ahojcek, skoda, ze tu tak malo krat prispievas, lebo nase deticky maju toho dost spolocneho. Robin mal donedavna tiez 12 zubkov, pred par dnami sa mu prerezal jeden ocny, ostatne vyzeraju na spadnutie. Ak ta to trochu upokoji, tak Robin nema este ani teraz 9 kil. Momentalne sa aj rozjedol, ale tiez to vsetko vybeha, zastavi sa len, ked spi. A do reci mu tiez nie je a to pravdepodobne pocuje dobre. Aj ked my mu to komplikujeme dvoma jazykmi, tak mozno aj preto. Ale vidno, ze rozumie a to je podstatne. A obrazkove knihy ho tiez nie velmi zaujimaju, radsej zive zvieratka, ktore sa hybu.
A Robinko tiez dostane surodenca, ale az vo februari (dufam, ze nebude opat predcasniatko). Ahojcek, tebe vlastne opat vychadza decembrove babatko. Ja som chcela jarne dietatko, ale s manzelom sme sa trochu poponahlali (svokrovci nam nachvilu postrazili Robina, tak sme mali prilezitost ;-)).
Papa
ZuzkaR
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.