november 2008

bábätká narodené v roku 2008
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: november 2008

Odoslaťod svetlusa »

ahojte baby, môj Kubo mal 9 teho 9 mesiacov, meria 78 cm a važi 9,350 kg. Už nekojíme od ôsmych mesiacov bo ma ožužlaval a odstavil sa sám ale papá všetko - hlavne to čo ja :D
ale máme problém v noci po zaspatí o desiatej, papá o pol druhej a o štvrtej po cca 180 ml mliečka, večeriame kašičky alebo krupicu a za tým mliečko
svetlusa

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Andrea 11 »

Ahojte Babule dllllllho predlho som sa neozvala neviem ci si ma este pametate ale pisala som si svami casto.pisem lebo vidim ze aj vy este kojite.och bozenko ja kojim tiez a hlavne vnoci.Oliver mi papa vsetko od meska.zeleniny,cestoviny,chlieb,cerstve ovocie.vajicko,jogurty proste vsetko pekne sa napapa 3,4 krat za den a to za kazdym ho este aj nakojim kedze nechce s flasky a aj tak sa mi budi kazde 2 ci 3 hodiny v noci na kojenie.Poradte co mam robit?aj som ho skusala vyplakat ale nepomohlo.uz by som chcela prestat s kojenim ale to by som asi sjeho placom neprezila.takto ho nakojim a o 5minut spi.Tak zatim pa pa xx
Andrea 11

Odoslaťod Prskavka »

Andrea...u kojenych deticiek je to normalne...oproti nasej Lale to mas este v pohode, ze kazde 2-3 hodinky...ja kojim od prveho zaspania okolo osmej do pol noci ked si k nej lahnem zo 3-4x, potom uz neviem, lebo ju len v polospanku otacam k druhej dide, ale predvcerom som mala hroznu noc, tazko sa mi spalo a mala sa budila kazdu hodku na kojo, takze si myslim, ze od pol noci do rana sa tiez koji cca 3-6x podla toho, ci je dusno

takze bud sa zmieris s tym, ze kojis v noci a budes dufat, ze to nebude do nastupu do skoly :lol: , alebo sa rozhodnes pre odstavenie a to si uzijete zo 3-4 noci placu, najlepsie by bolo, keby vtedy k malemu chodil tatino, aby necitil mliecko - ked ale zacnete, treba vydrzat, inak je to zbytocne trapenie aj pre vas aj pre Oliverka
Prskavka
začiatočník

Odoslaťod svetlusa »

baby, len vam zavidím, že ešte kojíte . Starší syn sa sám odstavil v ôsmych mesiacoch a povedala som si teraz pri Kubkovi že budeme kojiť dlho a on sa odstavil v deviatich ... vôbec nechce moje mliečko ... ale všetko ostatné hej :)
svetlusa

Odoslaťod Andrea 11 »

Joooj Prskavaka to si ma ukludnila dik moc.
Vcera sme aj mi mali hrooooznu noc.kazdu hodku sa budil.
Svetlusa no ja by som aj odsala ale zbytocne.on mi proste flasu ani cumel nechce.bud rada ze nekojis aspon sa vyspis :wink: dnes ideme na kupko tak zatim pa
Andrea 11

Odoslaťod mart »

Ahojte,

Andrejka, ja som staršiu odstavila ako 2,5 ročnú kvôli môjmu možnému nástupu do zamestania. Začali sme najskôr nekojiť cez deň. Nemôžeš naraz, pretože sa riadne naleješ. Potom sme postupne vyraďovali ráno a v noci. Poradie si už presne nepamätám. Sťahovala som sa s elastickým obväzom, aby som zabránila tvorbe mlieka. Jedla som veľa citrusových plodín a kyslých, napr. kyslá kapusta, aby som jej zhnusila mlieko. Nesmela som sa pred ňou prezliekať, aby nevidela mlieko. Trvalo to asi 2-3 dni a nebolo to ani drastické. Keď dostane chuť, odveď od toho pozornosť, napr. ukáž mu nejakú hračku a rozprávaj mu niečo. Držím palec. :D
mart
začiatočník

Odoslaťod Andrea 11 »

Diky moc Mart xx tak to je super napad...urcite vyskusam.bojim bojim ale dam sa na to xx
Andrea 11

Odoslaťod adka + patrik »

Mamicky a davate uz aj kyslomliecne vyrobky, maslo ?

Co davate na ranajky?
adka + patrik
pokročilý

Re: november 2008Re: november 2008

Odoslaťod HJanka »

adka + patrik píše:Mamicky a davate uz aj kyslomliecne vyrobky, maslo ?

Co davate na ranajky?

Ja malej zatial nedavam nic mliecne - maslo, ani jogurty. Zacnem jej davat najskor az po 1.roku. Ked sa rano zobudi, nakojim ju (papa aj v noci) a potom si da kusok chlebika (co ale niekedy vobec nechce). Potom minimalne po 1 az 1a1/2 hod. a aj viac jej dam ovocie. Ak rano toho zjedla malo, prihodim jej do ovocia take obilninove chrumky (bez cukru)....
HJanka

Odoslaťod MajkaM. »

Ahojte novembrovky,
píšem vám aj keď viac-menej patrí k decembrovkám podľa toho ako sa narodilo moje bábo. Nezabudla som však na vás, nakoľko termín pôrodu som mala na koniec novembra, takže sa tak trochu cítim aj novembrovkou. Dúfam, že vám nevadí že vám píšem. Chcem vám napísať, aby ste boli pripravené na očkovanie detí v 15 mesiaci. Včera bola švagriná s 15 mesačnou dcérou u doktorky a malú tam očkovali. V 3 rokoch sa už dieťa neočkuje. Trošku som sondovala po nete a našla som očkovací kalendár aj so zmenami v roku 2009. Prikladám vám link na stránku:
http://www.zzz.sk/?clanok=3407

Radšej som vám napísala aby ste nezostali v šoku keď prídete s bábom k doktorovi a on vám povie že ho ide očkovať. Ja som teda v šoku zostala, keď mi to švagriná povedala. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
MajkaM.
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.