november 2008

bábätká narodené v roku 2008
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: november 2008

Odoslaťod HJanka »

Ahojte maminy!
Ako sa mate a ako detičky? Ake robite pokroky? My sme boli včera akurát na neurológii, poslala nás pediatricka, vraj malá má slabý sed. Tam nám povedali, že ma miernu kyfózu a pri postavení krči pršteky. Doporučila rehabilitáciu - Vojtovu met. Ideme tam však až o 2 týždne. Nemáme ju dávať do sedu, má byť čo najviac na brušku (to je našťastie stále - je to jej najobľúbenejšia poloha). No malá sa stále dvíha a je to "troška" problém....Ináč je neustále v pohybe, prevracia sa, plazí a samozrejme nechce byť ani chvíľu sama.
Napíšte, čo máte nové, už dlho sme tu nepísali :)
P.S. Už máme aj prvý zúbok a chodíme na babyplávanie :)
HJanka

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mart »

Ahojte,

my zatiaľ zúbok nemáme, ani ešte nesedíme. Julka sa zatiaľ prevracia z chrbátika na bruško a snaží sa aj naopak. Nerada ležala na brušku, ale teraz keď sa vie sama prevrátiť, tak spinká na brušku. Napriek tomu, že je drobná, je životaschopná a spoločenská. :D
mart
začiatočník

Re: november 2008Re: november 2008

Odoslaťod adulka69 »

Ahojte mamicky a deturence nase,
ako sa mate? Ako ste pokrocili v rspoznavani sveta?: :) Nas Davidusko nam uz pekne sedka asi tak mesiac, cca 3tyzdne mame prve zubky-dolne a bojujeme uz aj s hornymi :shock: Malicky sa uz sam postavi na nozicky pri posteli, pri skrinke... a najnovsie mame ze uz aj prisiel nato ze krocikmi sa pekne posuva a da popri posteli aj pekne chodkat :D Uz nam neobsedi, plazi sa a nahana nasho psika po byte :D
V noci sa zobudzame na cajik cca 3krat za noc a ako kedy- niekedy pospinkame aj do 9h. rana :D Papkame snad asi vsetko, ked papkame my tak hned sa priblizi a pozera s tymi ockami, ze dajte aj mneee:)) A chodite na kupaliska? My sme nechceli ist este tento rok na dovolenku, ale na kupaliska chodime sem tam a paaci sa nam to :wink: Tak mamicky ako ste vy natom? :) Drzte sa papapapa zatial
adulka69

Odoslaťod mart »

Ahoj Adulka,

konečne sa niekto ozval. My sedíme asi týždeň bez opory. Zúbky máme 2 dolu. Julinka sa zatiaľ kúpala v našom bazéne a veľmi sa jej to páčilo. Na dovolenke sme boli aj na kúpalisku, ale bola tam studená voda. Tak sme si našli miesto v tieni. Pri staršej dcére sme neboli na dovolenke, mala vtedy 2 mesiace. Mala som obavy, ako zvládneme pri tomto bábätku, ale bolo to super. Zvládli sme aj výlety.
mart
začiatočník

Odoslaťod helka »

Ahojte,
nas Petulko sa vie tiez uz par dni sam posadit a pekne sedi bez opory a tiez sa vie postavit, ked sa ma coho chytit a prejde popri gauci, alebo niecom inom par krocikov. ZUbky mame tiez dva dolne a dalsie ho trapia, lebo posledne dni je strasne uplakany. Okrem toho bol teraz aj chory, 4 dni mal vysoke horucky (39.5C), ale nastastie to bola len viroza a zvladli sme ju bez atb. Nakazil sa od svojej sestricky, u ktorej sa to skomplikovalo hnisavou anginou, takze tam sme sa nevyhli antibiotikam. ALe uz sa doliecujeme a uvazujeme o dovolenke v Grecku. Uvidime, ci z toho nieco bude, ale dcerka nastupuje v sept. do skolky, takze pobyt pri mori by jej mozno pomohol posilnit imunitku a mne by plavanie tiez velmi pomohlo na moj chrbat...
Papat nam tiez chuti, ale teda ani zdaleka neje vsetko, co my. Varim mu zvlast a jeho psim ockam, ked pozera, co papame my, statocne odolavam :) Nastastie zatial je velmi lahke odputat ho niecim inym, takze to nie je ziaden problem.
Dufam, ze sa to trosku rozbehne a budeme si piosat viac. Pekny den vsetkym, papa.
helka
začiatočník

Odoslaťod deniska »

Ahojte :D

tak nas Bubo ma uz skoro 11 kil a 6 zubov, strasne hryzie, aj ked nie naschval, ale o to silnejsie hadam, mam uz dokusanu bradavku, boli to pri kojeni viac ako na zaciatku :? ale vydrzime :D teraz papal viac hlavne mliecko, okrem toho sa ho snazim aj nalievat vodou, kvoli tomu strasnemu teplu a mal husty moc, obcas aj s primesou akoby krvi, vzdy to bolo v den ked menej pil, takze zavodnujeme a pijeme MM :D Inak nepapa to co mi vobec :D podla mna ma na to este cas :D zatial papa baby stravu :lol: skusame co chuti a co nie :D teraz v tomto teple ale ani zdaleka nezje to co kedysi :lol: tak snad sa to chladnejsimi dnami upravi :D
sedi sam bez opory ale este nestoji, dufam, ze najprv polezie :D zatial sa na 4 nestavia, ale zato sa gula rychlostou blesku kamkolvek :D

tak sa drzte :wink:
deniska
expert

Odoslaťod HJanka »

Ahojte!

Aj ja po dlhsej dobe prispejem par riadkami...
My mame 4 zubky, dve jednotky dolu a dve dvojky hore - je ako upirka...Chystaju sa asi v najblizsom case vyliezt dalsie, nakolko dasienka si starostlivo masiruje. Pri kojeni ma vobec nehryzie (starsi synator to tiez nerobil), len do prstov na rukach to robi neustale... :wink: ..Papame zatial len desiatu a obed (len detske papanicko) a moje mlieko. Teraz, v tomto teple jej prikrmy prilis nejdu na chut.
Plazime sa nadalej, pri vhodnej prekazke (hlavne pri niekom) sa postavime, ale este nevieme co dalej :) (ved na to je este cas :lol: ). Sedenie nam velmi nejde (ved kvoli tomu chodime aj na rehabilitaciu...). Ako tak sa vsak posadi, ked pride k prekazke. V kociku je to vsak bezproblemov - z lahu si sadne a pekne vydrzi...
A na verejne kupaliska - to teda este nie (!)...Napustime doma maly bazenik, ci vanicku a sme spokojni :D . Chodili sme na babyplavanie a po prazdninach by som chcela pokracovat, tak uvidime :wink: .
HJanka

Odoslaťod adka + patrik »

My mame 2 dolne zubky, zatial sa plazime. Este sa nestavia a nevie sa dat ani na "4". Papa desiatu, obed, olovrant, veceru a este aj vela kojim. Zatial sa mi dari zrusit len jedno kojenie, niekedy desiatove, niekedy obedne. Inak aj napriek tomu, ze sme zaviedli prikrmy a papa dost, pyta stale aj mliecko. Velmi malo pijeme, nechce pit z flasky, takze ak chcem aby mala nejake tekutiny, musim davat vodu alebo caj lyzickou. Spi 2 x denne.
Zacina blabotat....tatatata...dadadada
Ozaj kolko vypiju vase deticky? Este by ma zaujimalo, ci davate aj surove ovocie alebo len povarene? Skusali ste aj cerveny melon ?
adka + patrik
pokročilý

Re: november 2008Re: november 2008

Odoslaťod Prskavka »

aaahojteee...nejak nam to tu obživlo :-)

tak Lala si sama pekne sadne, má 4 zubiská, nehryzie ma pri kojení, pohupuje sa na kolienkach, plazit sa vie, ale moc nepraktizuje, este neobjavila caro pohybu (plazi sa najradsej za miskou s granulami :roll: ). ako spravna baba neustale keca, miluje reklamu na domestos a reklamy vseobecne. papa okrem mojho mliecka desiatu, obed a vecernu kasicku, ale moc tomu nedava. napriek tomu vazi 8,6 kg a meria 69 centi :-)...sak kuk nejake fotocky ak mate chut: http://picasaweb.google.sk/prskavka/Laurinka8Mesiacov#

adka, ja davam surove ovocie uz od zaciatku a Lale ponukam cez den aj vodu, ale netusim kolko vypije. melon som dala, moc jej nechutil

my chodime aj do prirodnych jazier sa kupat
Prskavka
začiatočník

Odoslaťod HJanka »

Ahojte!
Ohladom toho ovocia - malej som na zaciatku davala uvarene, potom surove. "Zapekacie problemy" sme mali s bananmi (aj ked boli s jablkom), tak tie uz neriskujem. Potom sme nasadili marhule + slivky. Zrovna boli kysle, no chutili jej jedna radost. Skusala som aj ten cerveny melon, mala my ho zjedla. Raz som ho dokonca aj rozmixovala a tak to uz len vypila :D . Ked som mala ovocie prilis riedke, supla som tam trocha ryzovej mucky. Pit z flase (z tym sosacikom) nechce, tak skusame z pohara. Velmi ale nechce. Kojim minimalne kazde 2-3 hod stale. V nedelu budeme mat 9.mes., tak zacneme s tymi kasami na vecer, uvidime, ako to pojde :wink: ....
Majte sa!
HJanka

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.