november 2008

bábätká narodené v roku 2008
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: november 2008

Odoslaťod cecilh »

Ahojte mamicky. som rada ze sa k vam pripajam. dufam ze mi napisete nejake svoje skusenosti aby som vedela co robim zle. moje male - velke zlaticko - Lukáško sa casto v noci budi. niekedy aj kazdu hodinu. maximalne vydrzi dve hodky. kojime sa este a neviem ci ho mam postupne odstavit alebo sa trapit dalej. uz citim chronicku unavu. cez den spime uz len raz ale aj tak uspavanie nam trva pol hodinu(niekedy aj hodinu) a zaspi len pri kojeni. devat mesiacov som ho uspavala na rukach, takze teraz je to pomerne lepsie ale aj tak ma vsetci strasia ze by mal prespat uz celu noc. dakujem za akekolvek rady ohladom spanku, kojenia a papania a vsetko co s tym suvisi. dakujeeeeeem Terka
cecilh

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod HJanka »

Ahojte!
No, naše spanie v noci je podobné, neviem koľkokrát, niekedy 3x, niekedy častejšie. Malá sa niekedy aj po kojení postaví v postieľke a pomôže už len šupnutie k nám do postele. Každá noc je iná. S večerným zaspávaním však už problém nemáme. Malú nakojím, dám pusinu a uložím ju do postieľky. Asi do 10 mesiaca zaspávala pri kojení, takže som ju vždy preložila do postieľky. No potom to už tak nefungovalo, tak som ju uspávala na veľkej posteli. No trvalo to vždy od 1/2 hod. až po 1a1/2hod.! Vydržali sme to niekoľko týždňov, no nakoniec som pristúpila k "metóde" uložiť do postieľky a prísť najskôr po 5 minútach. 1. deň zaspala po 1/2 hodine, 2. deň po 10 minútach a ďalšie dni už neplakala a potom zaspinkala. No každé dieťa je iné, u staršieho syna to trvalo dlhšie (Mimochodom, pamätám si, že keď mal syn asi 10 mesiacov, budil sa každú hodinu...).
No a to zaspávanie cez obed - pri kojení, a keď sa nepodarí, tak dám malú do kočíka na balkón. V postieľke mi spí vždy menej ako v kočíku. No neviem, dokedy takto budeme fungovať....Až raz bude vonku -10°C...Musím začať konať a nejak to vyriešiť :). :blush:
Držte sa!
HJanka

Odoslaťod deniska »

Majka viem, ze v 15. mesiacoch je ockovanie, myslim, ze je to to MMR, nepozerala som ten link co si dala ... je to povinne ockovanie, ale da sa odlozit, v zakone totiz nie je napisane presne dokedy musi byt dieta zaockovane, ja syna v 15 mesiacoch nedam, pockame ... u dievcatka by som vahala uplne, skoda, ze som to nevedela ked bola dcera mala, nedala by som ju zaockovat vobec ... ale to uz teraz neskoro riesit ...

cecilh aj u nas sa castejsie budime v noci, asi styri noci boli teraz vesele a objavila som novy zubok, takze na vine bol ten :D teraz uz opat lepsie, budi sa tak 3-4 krat, zaspime okolo jedenastej a s tymi 4 zobudeniami spime do osmej, deviatej, ak sa zacne budit skor, hned si ho prilozim a cucka a spinka dalej, aj moj maly zaspava len na prsniku, dcera bola taka ista, ja by som neodstavovala, nemozes driemat ked dojcis? ja neviem, ale podla mna je normalne ked dojcene deti v roku este nespia celu noc, moja dcera sa budieva aj teraz, nie je uz sice dojcena, ale niekedy sa napije vody ... asi treba len vydrzat, ale chapem, ze si unavena ... nemozes si s malym pospat cez obed? ja som spavala donedavna s detmi vacsinou :) a vecer chodim tiez vacsinou spat s nimi :)

maly zaspava tak do pol hodiny pri kojeni, dcera bola rovnaka, ale niekedy sa stane, ze to trva aj dlhsie, teda on spi, ale ked si chcem zobrat so sebou prsnik do inej izby tak sa zobudi a chce sa dalej dojcit ... metodu s plakanim som neskusala a ani nebudem, nejak mi to je proti srsti, na webe vsak najdes vela rad, tak ked uz skutocne nevladzes, tak vyskusaj, tusim je stranka www.koliska.sk pozri aj tam :) ja som mala strach z odstavenia dcery ked bola taky zavislak, ja som bola uz velmi vycerpana, bola som tehotna a nakoniec som sa rozhodla ju odstavit ked som bola v piatom mesiaci, ona mala 20 mesiacov a slo to uplne hladko, bolo to idealne obdobie na odstavenie, uz rozumela co po nej chcem a ze mliecko uz nebude a hotovo, zo dna na den, ziadny problem ... teraz pockam kym sa odstavi sam :D
deniska
expert

Odoslaťod aajkaa »

Ahojte kočky, som tu prvý raz .... ja mám doma 2 kočky 6 ročnú Moniku a 1 ročnú Viktorku :-)
aajkaa

Odoslaťod majca88 »

no caute po dlhom case. tu sa to nejako nehybe velmi.
ako sa mate ostatne?
u nas celkom fajn, malej sa tlacia stolicky, ale celkom to zvladame.
co porabaju vase deturence?
majca88
pokročilý

Odoslaťod MajkaM. »

Mile maminy, sucasne aj buduce, posielam link - peticia proti zjednoteniu sumy rodic. prispevku.

Su medzi vami aj maminy, ktorych sa to uz netyka, no kazdy hlas pomoze. Pre strucne vysvetlenie: v sucasnosti plati, ze matka, ktora je na rodic. dovolenke a predtym bola zamestnana a riadne platila odvody, dostava do 2 rokov dietata mesacne rodicovsky prispevok 256€ a ta, co nebola zamestnana dostava 160€ (plus/minus). Dnesna vlada planuje tuto sumu zjednotit na 180-190€, este v tom nemaju jasno. Tuto sumu by dostavala matka, ktora odvadzala odvody niekolko rokov, ale aj taka, ktora v zivote nepracovala a neodviedla ani cent.....

Dakujem zucastnenym :)

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573
MajkaM.
začiatočník

Odoslaťod Kalea »

Ahojte!
Mohli by ste prosím zahlasovať (a kľudne sa aj vyjadriť) v tejto ankete?
viewtopic.php?f=57&t=104736
Je to prieskum o tom, ako dlho už chodíte na toto fórum.
Ďakujem.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.