Augustové bábätká 2008

bábätká narodené v roku 2008
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Augustové bábätká 2008

Odoslaťod MajkaM. »

Mile maminy, sucasne aj buduce, posielam link - peticia proti zjednoteniu sumy rodic. prispevku.

Su medzi vami aj maminy, ktorych sa to uz netyka, no kazdy hlas pomoze. Pre strucne vysvetlenie: v sucasnosti plati, ze matka, ktora je na rodic. dovolenke a predtym bola zamestnana a riadne platila odvody, dostava do 2 rokov dietata mesacne rodicovsky prispevok 256€ a ta, co nebola zamestnana dostava 160€ (plus/minus). Dnesna vlada planuje tuto sumu zjednotit na 180-190€, este v tom nemaju jasno. Tuto sumu by dostavala matka, ktora odvadzala odvody niekolko rokov, ale aj taka, ktora v zivote nepracovala a neodviedla ani cent.....

Dakujem zucastnenym :)

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573
MajkaM.
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Petrina »

No ja neviem, mna vsetko obislo, kazde zvysenie na obe deti, porodne sme dostali 4000Sk, neviem ci na prve to nebolo este menej, platila som vakcinu z vlastneho vrecka 3x 1700Sk ( Hexavakcina), ked som chcela dopriat synovi tu ,ktoru vy dnes mate zadarmo, aby nemal tazke reakcie. Kazde zvysenie= ked sa zvysovalo porodne na prve deita, obislo ma, ked sa zvysovala na druhe dieta, porodila som o 4 mesiace skor, teraz ked je tych 256€ od januara 2010, to predtym nebolo a je to teda len 9 mesiacov, takzase ma to prakticky obislo o 1 rok, kedze do augusta tohto roka som za 9 mesiacov dostala ale cely minuly rok som mala len 160€. Pre nazornu ukazku:
porodne ja 135€ cca DNES: 830€
Hexavakcina 170€ dnes. 0€
moja strata za min.rok
co ma obislo 256€ - 11mes.x 256- 160€= 1056€
Celkovo ked si to preratate som na 2 detoch stratila oproti mamickam ktore maju dnes deti do 2 rokov 1560€ + 1056€ rodicovsky prispevok za min. rok ktory som NEMALA 256€. To je obrovska suma, nemyslite, ktoru som ja napr. nemala!!!!
Ak by sa jednalo zvysit cely rodicovsky prispevok na 256 €do 3 orkov, preco nie, ale takto som ja osobne rada, ze aspon do tych 3 rokov budem mat o 30 € viac nez to co mam dnes. A to som takisto pracovala a este si platila aj DNP.
Petrina

expert

Odoslaťod maja25 »

Ahojte
Dakujem ta privítanie :D nechodila som sem ani pozerať lebo tu nikto nepísal :( .
Ale asi znovu začnem sem chodiť :P .
Vy máte možno s manželíkmi "problém" že nechcu teraz dalšie bábo a môj ma prehovára pomaly každý deň.Pravdupovediac velmi váham uvidíme možno o par mesiacov.Váham kvôli Tobiaskovi lebo sme často chorí.Aj teraz sú obaja chorí.Karinka mala kiahne a hned na to prechladla.A Tobiasko má (vraj je to dedične) problém s črievkami a tiež má teraz zapalené mandle.To mám povedala lekárka budeme mať často angíny lebo máme vraj aj slabú imunitu.Alergolog nám predpísal tablety na imunitu.tak sa aj bojím otehotnieť. :no:
maja25

Odoslaťod Kalea »

Ahojte!
Mohli by ste prosím zahlasovať (a kľudne sa aj vyjadriť) v tejto ankete?
viewtopic.php?f=57&t=104736
Je to prieskum o tom, ako dlho už chodíte na toto fórum.
Ďakujem.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.