Február 2008

bábätká narodené v roku 2008
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Február 2008

Odoslaťod marianna mulamba »

este
Prílohy
P8100059.JPG
(85.75 KiB) Stiahnutá 2355 krát
marianna mulamba
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Martinaf »

Ahoj Zuzík!
No ja naozaj vôbec na net nestíham, v robote nie je možné pripojiť sa na takéto stránky vrátane FB...tak potom môžem len doma a ten čas ide straaaašne rýchlo, chodím spať okolo polnoci a v stávam o 6ej....a to chodím 2x plavať a 2x na power jogu...čo ti budem hovoriť :D a Kubčo má tak veľa energie, že naozaj nemám problém večer zaspať :)))) Jáj, a tak ako som Kubkovi kupovala topánky každé 3 mesiace, tak to v podstate stále ostáva :))))) a tajne dúfam, že tá nožička sa raz zastaví...

Gratulujem teda škôlkárom, v Bratislave tak zoberú asi 5% detiščiek pod 3roky do škôlky. A tie choroby, ja to očakávam na budúci september...3dni v škôlke a 2 týždne doma... A ako všetko zvládaš? Stále veľa robiš? Jáj a čo ďalšie bábätko :wink: ? Mňa sa ani nepýtaj...neviem kedy to stihnem, ale ešte plánujem aj keď už ten rozdiel medzi nimi bude...

Marianka, tak veľmi pekné fotečky, tie tvoje baby sú inak krásnučké!!!!! K tým plienkam na noc...ja som tiež váhavala, že kedy na noc prestať dávať a stalo sa, že tri večere za sebou manžel dával spať Kubka a pri tom bláznení, kúpaní a prezliekaní....skrátka na to zabudol :rol8: a bolo...Inak ešte sa nám stane asi tak 1x mesačne že sa pociká v noci, najmä keď je trošku choručký...
Martinaf
pokročilý

Odoslaťod Zuzana+M+V »

Ahoj,
to je parada, ze chodis tolko cvicit, ja som planovala, ako budem od septembra stihat, ale zatial som cvicila raz, aj to doma! Musim sa rozhybat.
Roboty je vela, niekedy nestiham. Ale ved to je dobre, som rada.
V lete sme poriadne ani neboli na dovolenke, len predlzene vikendy. Ale som si to vynahradila v oktobri, bola som tyzden v Londyne sama. Tak som nacerpala energiu na dlho. :-)
Dalsie babo nehrozi, akosi ma to preslo, je fajn teraz uz ten pocit slobody, ked mozem obcas na tyzden vypadnut.
Mozno ma to este chyti o par rokov, ale teraz nie.

So skolkou sme tu mali stastie, aj vdaka tomu, ze Matko je v tej skolke, tak sme mali prednost. Maju taku mensiu triedu, je tam viac ako polovica deti, co este nemaju 3 roky. Je ich okolo 12.
Veronike sa tam paci.

Ja este plienku na noc davam, ale skor z mojej pohodlnosti, pocika sa velmi vynimocne.

Marianka, fotky su uzasne, mas nadhernu rodinku!
Zuzana+M+V
expert

Odoslaťod Martinaf »

Aj ja som sa musela dokopať, ale som rada, že tak môžem chodiť, to odreagovanie je super, prídem domov "oddýchbutá", našťastie joga začína o 19.50 a plávanie až o 21.00 takže Kubi ani nevie, že som preč :D

Ja s tou plienkou...tiež to bolo z pohodlnosti, ale teraz som aj rada že ju už nemá :D lebo to kupovanie plienok ma zabíjalo :)

A ako ste na tom s posteľou? Ja som sa ho bála presťahovať z ohradenej postielky do veľkej, aby mi nevybehával a pod a tak sme to riešili ať teraz v septenbri a kúpili takú vyššie a dole má "bunker". Teším, že večer ani v noci nezlieza, lebo stále sme v takom režime, že o 20.00 spinkať a vstáva tak okolo 6-6.30. Ale poobedný spánok, to je moja smrť, u opatrovaľky aj u našich poobede zaspí a doma ani za svet!!! Vy ako?
Martinaf
pokročilý

Odoslaťod Zuzana+M+V »

Aj my sme zrušili postieľku až na konci augusta. Už vedela vyliezť z detskej, tak to nemalo zmysel.
Kým nám prišla objednaná posteľ, tak spávala na matraci. Teraz jej dávam stoličku, aby nespadla, ale už necestuje v spánku tak veľmi ako na začiatku.
Poobede už skoro nespáva. Veľmi výnimočne. V škôlke aspoň oddychuje, nemá na výber, všetci ležia, tak sa ticho hrá s bábikou, a zaspí málokedy. Doma sa už väčšinou ani nepokúšam. Keď nespí poobede, tak večer je do pol 8 v posteli.
Keď poobede spí, tak jasné, že neskôr, a vybieha, cikať, piť... klasika.

Ja chodím na odreagovanie na angličtinu. Potrebujem si spraviť certifikát, a som trošku medzi ľuďmi, keď pracujem doma. :wink:
Zuzana+M+V
expert

Odoslaťod Natalienka »

Ahojte maminy :wink:

tak ja som tu straaaaaaaaaaašne dlho nebola, akurát som Vás dočítala, kedže Natálka mi dnes naobed nespala ( takýchto chvíľok máme čoraz viac ), tak už teraz sladučko odfukuje, tak mám chvíľku pre seba :D
Dali ste sem nádherné fotočky, všetky do jednej sú krásne .

Ani neviem, kde začať písať, veľmi rýchlo letí čas, len toť sme prišli s malou z pôrodnice a za mesiac už prídem s druhým miminkom v náručí, neuveriteľné. Natálka sa momentálne hrá na veľkú sestričku, masíruje, hladká bruško, rozpráva sa s ním a samozrejme poučuje . Budeme mať chlapčeka, tak snád už celé naše mesto vie, že sa bude volať Jurko po tatinovi , a že mu kúpime Brio kočík :D :D
Je naozaj fantastická, tak som zvedavá, ako to bude, ked drobec príde na svet, či bude táto idylka pokračovať.
My do škôlky nechodíme, ani malú neplánujem dať, možno od septembra, ked bude mať tých 3,5 roka, uvidím, ako to budeme zvládať a hlavne, či sa nebude s nami doma nudiť, kedže Natali je vyslovene spoločenský typ a už opakovane sme plakali za detičkami, ktoré sú v škôlke....
Inak sme od júla bez nočných plienok a to, že rozumieme už snád všetkému a všetko aj povie tak takto to je asi už u všetkých našich februárovčatiek, ale teda občas nám až slzy z Natálkiných hlášok tečú z očí.

Ok, budem pomaličky končiť, snád sa zase neozvem po pol roku, ale skôr .
Natalienka

Odoslaťod Eva Milo »

:D :D
Naposledy upravil Eva Milo dňa , celkovo upravené 1 krát.
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod Natalienka »

Evička, dakujem pekne :)

Jasne, dám potom čo najskôr správičky o novom prírastku aj s fotočkami. My sme tiež boli minulý týžden na krste týždnovému babatku a presne ako píšeš, je to úžasný pocit držať v náručí také malinké voňavučké babatko.
Dnes idem na prietoky a poradnu, tak už buntoším, zatiaľ čo Natálka ešte sladučko odfukuje :wink: Ide s nami, bola s nami aj na 4 D sone a bola veľmi unesená, tak som zvedavá, ako to bude prežívať dnes.
Chcem , aby mi dnes aj biometriu robili, Natálka bola maličká, mala iba 2600 gramov, no tentokrát to vyzerá na poriadneho chlapa :D :D
Natalienka

Odoslaťod Eva Milo »

:D
Naposledy upravil Eva Milo dňa , celkovo upravené 1 krát.
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod konecna »

Ahoj,
krasne foto Marianni, zlatusikovia na fotkach a babulky ake modelky. Natalienka nech ti to dobre dopadne, babenko by som aj hned brala, ale teraz riesime karieru a vacsi zivotny priestor.
My sme velku postel museli zaviest ked mal Simko 2 roky, dokonca Z nej este nespadol, co Teo bol na zemi nonstop. Mame obrovskeho plysoveho psa a toho davame na noc k Simonkovej posteli keby predsa.
Boli sme uz na 3 rocnej kontrole, Simi vazi 15 kg, meria 96 cm a nozicku mame 26. Vsetky gatuse co ma po brachovi su mu na pase siroke. Vobec sa mi nezda chudy, dokonca ma brusko, ma taky uzky pas, ze tazko kupujeme nohavice, tie co su dobre su kratke. Simonko strasne rad tancuje a cvici (rad ma pozoruje pri zumbe), tak ideme pohladat nejaky tanecny kruzok. Dokonca aj mna prinutil cvicit a to som ledva urobila par brusakov, teraz sme uz zohrata 2ka a uz tolko nefucim :drop: :crazy: :)b .
Poobedne spanie u nas je este stale klasika, ale ked sa neda a po 30 min. nezaspi tak ho necham ficat az do vecera.
Matka som rada, ze si sa ozvala.
Babulky pekny den prajem V. :balon:
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Mood: Cool

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.