Február 2008

bábätká narodené v roku 2008
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Február 2008

Odoslaťod eva_a »

Jaj Zuzka, mame slipky s Thomasom , aj nalepky a tak... prestala som, ako pises, na neho tlacit a dnes rano pytal vymenit plienku a vecer pred kupanim sa nam podarilo cikat do nocnika. Vsetci sme sa velmi tesili, chvalili aj nalepku sme nalepili. :yes: Tak dufam, ze to bude silna motivacia...

Evi, Tvoja Emma je uz v skole? Tak moja Ludka este nie. Chcela ist velmi, ale v nasej skole podla obvodu (zaroven najblizsej) tomu neboli nakloneni, hned si nas zapamatali a preto som to vzdala. Zlakla som sa, aby Ludke nedokazovali, ze na to nema, aby isla skor. Tak je v pripravke. A moze sa tesit do skoly. A pomoct Marekovi v skolke, az nastupi.
eva_a

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Jana_Vargova »

Ahojte maminky. Dlho som tu nebola, necitala..tak v rychlosti napisem co mame nove.
Ja som rozvedena od maja, v novembri sme sa so Sebkom zbalili a prisli k nasim. :( Pracujem v skolskej jedalniv kancelarii Sebko chodi treti tyzden do skolky ale moc sa mu nechce. Sice iba na pol dna, ale kazde rano placeme ze nechce ist do skolky, a ked idem po neho tak nechce ist domov.
Plienky uz nenosime, iba na noc mu davam, naucil sa dost rychlo byt bez plienky. No neviem co este. musim precitat co ste tu za ten cas napisali aby som bola v obraze. a pripajam aj par aktualnych foteciek.
IMG_6696.JPG
(69.47 KiB) Stiahnutá 2049 krát
Prílohy
IMG_6701.JPG
(59.32 KiB) Stiahnutá 2049 krát
Jana_Vargova
začiatočník

Odoslaťod Jana_Vargova »

a este par
Prílohy
Kópia (5) - IMG_6812.JPG
(53.15 KiB) Stiahnutá 2049 krát
Jana_Vargova
začiatočník

Odoslaťod Eva Milo »

:D :D
Naposledy upravil Eva Milo dňa , celkovo upravené 1 krát.
Eva Milo
začiatočník

Odoslaťod konecna »

Jani, dufam ,ze sa mate so Sebkom dobre, niekedy vztahy su velmi zlozite a nedopadnu ako by sme chceli. Je super, ze mas pracu a Sebko si urcite casom zvykne na rezim co sa tyka skolky.
Evi u nas sme pri starsom mali problem s odnaucenim od plienok a ked som mu ich nedala, tak sa schovaval v skrine, kde tajne kakal. Zrazu ako keby utalo a isiel hned na wc, jeho serblik naramne stresoval.
Ja sa dost bojim chorob co donese Simonko, ked pojde do skolky. Hlavne toho sedenia na studenej dlazke, aj ked je tam koberec. Sice sa drzi, len sem tam sopliky a teplota pri virozach, tak mozno len dramatizujem a bude to ok.
Hlavne, aby som nadabila na dobru pracu, ktora nebude od rana do vecera, ako moje pred tym, lebo to by u nas nastala anarchia, tato by z chalanov zdivel :eeek: :scared:
Aj vase deturence su neunavitelne, Simonko by mohol baterky dobijat :vyplaz:, stale nas o niecom pouca a vysvetluje, zacina rozkazovat dedkovi a babkam, maly diktator ;--)
pekny den
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Mood: Cool

Odoslaťod MajkaM. »

Mile maminy, sucasne aj buduce, posielam link - peticia proti zjednoteniu sumy rodic. prispevku.

Su medzi vami aj maminy, ktorych sa to uz netyka, no kazdy hlas pomoze. Pre strucne vysvetlenie: v sucasnosti plati, ze matka, ktora je na rodic. dovolenke a predtym bola zamestnana a riadne platila odvody, dostava do 2 rokov dietata mesacne rodicovsky prispevok 256€ a ta, co nebola zamestnana dostava 160€ (plus/minus). Dnesna vlada planuje tuto sumu zjednotit na 180-190€, este v tom nemaju jasno. Tuto sumu by dostavala matka, ktora odvadzala odvody niekolko rokov, ale aj taka, ktora v zivote nepracovala a neodviedla ani cent.....

Dakujem zucastnenym :)

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573
MajkaM.
začiatočník

Odoslaťod Martinaf »

Ahojte kočky!!!

Tak ja som tu nebola 100rokov, ale ten čas inak neúprosne beží...

Vidím, že všetkým našim februárčatkám sa pekne darí a čo chvíľa tu máme ďalšie narodeniny :)

Janka, na fotkách ti to inak sadne, iná kočka si ty :)))) a Sebko je zlatučky :) S tým rozvodom ma to mrzí, ale verím že všetko bude dobré :)

No môj Kubino, tak ako bábätko tu patril k najväčším (myslím, že len Vanda sa nám približovala :wink: ), tak Kubčo meria 102cm, váha 18kg a nožičku má straaaaašne velikú č.30 :))))
Tak ako píšete, plienky som prestala dávať na 1.apríla, aby bola sranda, našťastie za 3dni sa to naučil a na noc sme to ťahala cca 2týždne a bolo, tak som bola rada.

Vzhľadom k tomu, že ja som do roboty išla už po roku, u nás ani nie je veľká zmena ohľadom jasličiek, teda až na to, že som ju zamenila za pani opatrovateľku, ktorá sa stará ešte o ďalších 3chlapcov a je to super.
Ako plánujete škôlky? Ja mám panickú hrôzu dať Kubiho do škôlky vo februári, lebo tak nám začali všetko choroby pred 2 rokmi...najradšek by som dala až na budúci september, ale ten príspevok máme len do februára...no uvidím. Ako to riešite?

Tak posielam veľa objatí všetkým maminkám a detičkám :)
Martina.
Martinaf
pokročilý

Odoslaťod Zuzana+M+V »

Ahoj Maťka!
Veru si sa davno neozvala, ani na FB som ta davno nevidela.

Kubko musi byt riadne velky. Ved moj 5rocny Matko nosi topanky 31 a vazi tiez okolo 18!
Veronika tak ledva 12, ale ved to je baba, tak nevadi :-)

Veronika už je skolkarka od sept., a choroby samozrejme prisli. 2 tyzdne skolka, tyzden doma, tyzden skolka, 3 tyzdne doma (ale to bola polovicu zdrava, len ja som bola odcestovana, tak deti boli u nasich v BA).
Teraz po 2 tyzdnoch zase trochu soplik, ale su prazdniny, tak snad sa dame rychlo dokopy.
Ono sa tomu asi nevyhne nikto. Ale treba si tym prejst radsej teraz ako v skole.
A ked Kubko uz v takom mensom kolektive je, tak snad to bude zvladat lepsie. A je to chlap ako buk ;-)

Drzte sa!
Zuzana+M+V
expert

Odoslaťod marianna mulamba »

Ahojte baby :adore:
Tak po dlhom case aj ja som tu len tak naskok ze co nove atd.. :lool:
Jani,tak som trosku prekvapena,naposledy si tu hovorila o stahovani na Sk ,babetku,ked sa nemylim :-?? ale zivot je taky,nikdy nemozeme vediet dopredu :no: drzim palce nech ta postretne uz len a len to najlepsie a aby ste boli zo Sebkom stastny.
Mati tak ty mas teda riadneho valibuka :O
Evi krasne fotky :yes:
Mi co take nove???
Tak aj JOyce uz chodi do skolky,zatial iba doobeda,kedze som este doma s Milenou a piatok je cely den ,ze ako ze na skusku :D ale velmi nechce cely den ,najma koli obedom,nic tam nepapa :?!?: trucuje!
Inac sa je celkom paci,aj keby bola radsej doma zo svojou sestrou a robyt hluposti !! :clap:
Plienky davame este na noc,neviem este sa jej nepodarilo mat suchu plienku rano,tak zatial neryskujem :D
inac v pohode.
Ja som stale doma aj ked uz mi to zacina ist na nervy :?!?: stale to iste...a to najma teraz ked prichadzame zase do zimi :boat: ten dlhy cas atd..upratovat,varit...tak asi pojdem na nejaky kurz a vyuzijem ten cas doma :)b
MIlena uz od jula beha tak mam aj veselo,ked su vsetci traja doma.
tak baby zatial papa a prijdem zase na skok.
marianna mulamba
začiatočník

Odoslaťod marianna mulamba »

nejake foto este z leta :D
Prílohy
P8120002.JPG
(84.89 KiB) Stiahnutá 2001 krát
P8140015.JPG
(92.21 KiB) Stiahnutá 2000 krát
P8150042.JPG
(98.81 KiB) Stiahnutá 2001 krát
marianna mulamba
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.