MATERSKA - VYSKA? DO KEDY?? CO POTOM???

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

MATERSKA - VYSKA? DO KEDY?? CO POTOM???

Odoslaťod kamaratka_ba »

MAMIČKY POMOC - KTO SA VYZNA V TYCH VSETKYCH PRISPEVKOCH? DNES MI PRISIEL LIST ZO SOCIALNEJ POISTOVNE, KDE MI PRIZNAVAJU NAROK NA MATERSKE OD 23.6.2009 DO SKONCENIA NAROKU NA MATERSKU V HODNOTE 12,25305 EUR NA DEN. TO ZNAMENA CO? ZE TYCHTO 12,25305 SI MAM VYNASOBIT CCA. 20TIMI PRACOVNYMI DNAMI (AKO KEBY SOM RIADNE PRACOVALA) ? ALEBO KALENDARNYMI DNAMI V MESIACI (NAPR. MESIAC MA 31 DNI) ?
DALSIA OTAZKA: TATO MATERSKA MI BUDE VYPLACANA OD ZACIATKU NASTUPU NA MATERSKU DO 28 TYZDNOV OD ZACIATKU MATERSKEJ (CIZE CCA. 7 MESIACOV). A POTOM CO? MATERSKA "PADNE" A AKY INY PRISPEVOK BUDEM DOSTAVAT? TREBA TO ZNOVU VYBAVOVAT AKO TUTO MATERSKU? AKA BUDE JEHO VYSKA?

DIKY ZA ODPOVEDE - PROSIM NA EMAIL, DIKY MOC. kamaratka_ba@azet.sk
kamaratka_ba

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: MATERSKA - VYSKA? DO KEDY?? CO POTOM???

Odoslaťod monika19 »

tu sumu(12,25305 )si vynasobis poctom kalendarnych dni v mesiaci a tolko ti pride penazi.cize za jul x31,august x31,september x30dni atd.po tych 28 tyzdnoch ti prinalezi rodicovsky prispevok do 3 rokoch dietata(do 5tisic skk)

tu je link co vsetko treba
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit ... olenka.php
monika19
expert

Odoslaťod corky »

Materské (to je tých 28 týždnov) je dávka nemocenského poistenia a jeho výpočet je vymeriavací základ x počet dní v mesiaci (ako písala predo mnou), teda mesačne je to 55% z hrubej mesačnej mzdy, ktorú si mala ako zamestnaná.

treba ísť na Sociálnu poisťovňu - kvôli tomu 2. pilieru

a na Urad práce, sociálnych vecí a rodiny - tam vybavíš Rodinne prídavky na dieťa, príspevok pri narodení dieťaťa (pôrodné) a Prídavok k príspevku pri narodení dieťaťa, po tých 28 týždnoch aj Rodičovský príspevok (okolo 150€)
Rodičovský príspevok sa vypláca k 15. v mesiaci a jeho výška je jednotná pre všetky ženy, vypláca sa do 3. narodenín dieťaťa.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod MajkaM. »

Mile maminy, sucasne aj buduce, posielam link - peticia proti zjednoteniu sumy rodic. prispevku.

Su medzi vami aj maminy, ktorych sa to uz netyka, no kazdy hlas pomoze. Pre strucne vysvetlenie: v sucasnosti plati, ze matka, ktora je na rodic. dovolenke a predtym bola zamestnana a riadne platila odvody, dostava do 2 rokov dietata mesacne rodicovsky prispevok 256€ a ta, co nebola zamestnana dostava 160€ (plus/minus). Dnesna vlada planuje tuto sumu zjednotit na 180-190€, este v tom nemaju jasno. Tuto sumu by dostavala matka, ktora odvadzala odvody niekolko rokov, ale aj taka, ktora v zivote nepracovala a neodviedla ani cent.....

Dakujem zucastnenym :)

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573
MajkaM.
začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.