December 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: December 2009

Odoslaťod janka9898 »

inga vitam ta medzi nami a ako povedala megan prezrat nam nieco vac:-)
janka9898
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod janka9898 »

fuu zase mrtvo sa ani necudujem ked vonku konecne pekne a teplkooo
janka9898
expert

Odoslaťod deyna »

neviem, kde by som sa mohla spytat, tak sa skusim tu, hadam sem este niekto nakukne. vcera som dostala ponuku od sefa, ci by som znova nenastupila. problem je ten, ze ma chce uz od septembra a ja neviem, ci by jurkovi ten posledny rok materskej bezomna nechybal. tak len premyslam a premyslam.
deyna
expert

Mood: Happy

Odoslaťod megan77 »

deyna píše:neviem, kde by som sa mohla spytat, tak sa skusim tu, hadam sem este niekto nakukne. vcera som dostala ponuku od sefa, ci by som znova nenastupila. problem je ten, ze ma chce uz od septembra a ja neviem, ci by jurkovi ten posledny rok materskej bezomna nechybal. tak len premyslam a premyslam.

Deyna, Ty ho poznas najlepsie, ci by to zvladol alebo nie...mojho som vcera hodinu nosila v manduce po byte, inak sa nedalo robit nic, lebo bol vkuse na mne nalepeny a len co som sa pohla niekam, uz utekal za mnou, ze "aj jaa mama aj jaa" a stale len na ruky...Osobne si neviem predstavit ist do roboty skor nez o rok (a ani to si uz neviem predstavit, ale to je o inom). Myslim, ze vacsina deti este v dvoch rokoch mamu pri sebe potrebuje vacsinu dna.

Kde by bol maly? Mas moznost ho s niekym z rodiny nechat? Alebo skolka? ( v nasom pripade nemozne )

Tu nedaleko nas su sukromne jasle, chodievaju s detickami na ihrisko, kam aj my, niektore deti uz chodia, niektore su v kociaroch, jedno lezi vo vajicku...tak tych deti mi je luto hadam najviac, ale viem, ze niektori rodicia inu moznost nemaju...

Jo a blahozelam k pracovnej ponuke :wink: :4:
megan77

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod carodejka »

deyna píše:neviem, kde by som sa mohla spytat, tak sa skusim tu, hadam sem este niekto nakukne. vcera som dostala ponuku od sefa, ci by som znova nenastupila. problem je ten, ze ma chce uz od septembra a ja neviem, ci by jurkovi ten posledny rok materskej bezomna nechybal. tak len premyslam a premyslam.

Deyna, ja si myslim, ze toto je velmi velmi individualne, zalezi od tvojich pocitov. Ja osobne som si pred par rokmi myslela, ze dat dieta do skolky alebo jasli tak skoro ako sa tu robi je uplne neludske. Maleho som davala do skolky (jasli) v 5tich mesiacoch, na slovensku na mna pozeraju ako na zrudu, tu je to uplne normalne. Tu uplne vsetky deti v 2 rokoch idu do skolky, hlavne preto, ze v 3 zacinaju skolu, tak aby si zvykli na kolektiv. A fakt su to normalne zdrave sebavedome deti a na rodicoch naviazane tak isto ako nase slovenske.
Keby som sa mala znovu rozhodovat, rozhodla by som sa tak isto. Na malom vidim, ze kolektiv potrebuje, v skolke mu je super, kazdu chvilku ked mozme travime spolu a fakt si to vychutnavame, nemam absolutne ziaden pocit ze by som mu niecim ublizovala. Tym, ze do skolky zacal chodit tak skoro, tak je to pre neho zname prostredie. Ja mam teraz skor pocit, ze byt s dietatom doma 3 roky je fakt strasne strasne vela, 2-3 rocne dieta je uz podla mna dost velke a rozumne na to, aby sa zaclenilo do kolektivu, a myslim si, ze to aj potrebuje. A pritom nazorovo som skor za "citovu" vychovu hlavne co sa tyka vztahu mama - dieta. Kojila som donedavna, maly zaspava na mne a v noci spime spolu, ked ma potrebuje tak na mne visi, ale ked pri nom nie som, tak si vychutnava svoju "samostatnost".

Ale teda ako vravim, toto je moj nazor, kopec ludi ma ukamenuje, ty sa musis rozhodnut sama. Okrem ineho zalezi aj na podmienkach - kolko hodin by to bolo, aky pracovny cas, aka skolka, etc. Ja som napr. zacinala len 4 hodiny, zvysok z domu, potom som presla na 6 hodin, a teraz mam volny pracovny cas, takze sa organizujem ako sa mi da a chce. Takze fakt sa nestazujem.

Ozaj, megan, a ty si ako dopadla s tym kojenim? Nakoniec sa Martin odstavil alebo este kojite?
carodejka

A hned je svet krajsi :)

expert

Odoslaťod megan77 »

carodejka píše:Ozaj, megan, a ty si ako dopadla s tym kojenim? Nakoniec sa Martin odstavil alebo este kojite?

Uz sa nekojime, ale aj 19 mesiacov je uspech :)

Ja si teda neviem predstavit, zeby mal ist napr. Martin teraz v septembri do skolky, ale urcite su ine skolky u vas a na Slovensku...tu su jasle vacsinou len sukromne = drahe, v skolke plienku nesmie mat a vobec co sa samostatnosti tyka, 2 rocne dieta este nie je taka samostatna jednotka ako 3 rocne...aj ked teda videla som aj 3 rocne deti, kt. sa nevedeli obut, Katka mi tvrdila, ze ani najest, ze pani ucitelka podava jedlo...no ked ma v triede takych aspon piatich, nezavidim...A dat dieta v 5. mesiaci do jasli, viem, nemala si inu moznost a dieta to prijme tak ako to je, ale pre mna osobne by bolo velmi tazke nebyt pri nom, ked sa prvy krat sam posadi, postavi, povie prve slovo, lebo toto sa zrejme viac-menej dialo cez den v jasliach - skolke (?)...Kolektiv pre 2 rocne dieta zabezpecis aj v materskom centre, keby len kvoli tomu malo ist do skolky :wink: co ale viem, ze nie je Tvoj pripad.
Je to vec nazoru, fakt zalezi od mnohych okolnosti, mozno keby sme kazdy mesiac zili na hrane co sa penazi tyka (niezeby to tak obcas aj nebolo...), tiez by som si musela hladat robotu, ale ja sa radsej uskromnim :psst:
megan77

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod carodejka »

No neviem, ruben prve mesiace chodil do skolky len na 4 hodinky, a to 2-3 hodiny spal, potom sa najedol (najskor len MM, neskor zeleninku etc.) a potom som ho uz vyzdvihla. Teraz ma akurat doobeda program, poobedne spanie a uz ide domov. Naozaj nemam pocit, ze som nieco prepasla, vsetko "prve" sme si zazili spolu. Aj ked viem ze jedna kamoska si jedneho dna nasla napr. v slovnicku (kde zapisuju vsetko co robil cez den - ako papal kakal spal a tak) ze "dnes urobil prve krociky sám". Tak to by mi asi bolo luto. Ale vravim, nie je to moj pripad.

A ako sa vravi - iny kraj, iny mrav. Je tiez vela krajin, kde su deti do 5tich rokov vylucne s matkou, az potom sa zacleni do spolocnosti, tieto kultury by na nas pozerali tiez divne kebyze im povieme ze davame deti v 3 rokov do skolky.

Co sa tyka samostatnosti, jasne ze tu deti maju plienky, nik ich do nicoho nenuti (teoreticky ked idu do skoly uz plienky nemaju mat, ale su pripady ked maju a maju tam "asistentky" ktore taketo deti prebalia - napr ruben ide uz nabuduci rok do skoly a to este nebude mat ani 3 roky.. Netusim ci sa nam podari odplienkovat dovtedy).

A megan, 19 mesiacov je super, a hlavne sa rozhodol on sám. To je dolezite.
carodejka

expert

Odoslaťod deyna »

jurka by mi strazili moji rodicia, ktori byvaju s nami v dome, o to je to jednoduchsie a praca by bola na plny uvazok, t.j., este rano by som s nimi bola, aj do skolky by som anicku zaviezla a potom sla do roboty. cas od 8-16.30. o 17.00 som doma. este stale rozmyslam. vcera som bola na tom tak, ze hadam to jurko zvladne, dnes zasa naopak, ze este chcem byt s nim doma a lenivo si uzivat matersku a vsetky chvilky s tym spojene. stale hladam vsetky mozne nazory a pohlady a kazdeho sa pytam, ale konecne rozhodnutie bude na mne. aj keby som sla o rok neskor a musel by mi "vyhrabat" NEJAKU PRACU mozno by to uz nebola taka vhodna praca pre matku s 2 detmi, ako tvrdi, ze to teraz je. aked by to nebola dobra preaca, dat vypoved a hladat vhodnejsiu...
deyna
expert

Odoslaťod janka9898 »

deyna ako vravis rozhodnut sa musis sama je to na tebe a myslim ze ked nebude v skolke ale so starymi rodicmi tak to zvladne v phoode ja by som to zobrala no ja nemoem ist do roboty ani keby som chcela :cry:
janka9898
expert

Odoslaťod carodejka »

Jani a preco nemozes?

Tiez si myslim, ze ked bude u starych rodicov a navyse doma (ked byvate spolu) tak je to uplne v pohode. A pracovny cas je skvely, spaniely maju take deb.lne pracovne doby ze to tu radsej ani pisat nebudem (skratka siesta musi byt!)
carodejka

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.