NOVEMBER 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: NOVEMBER 2009

Odoslaťod Martina25 »

Andy my sme mali tiež škaredú tu ranku po očkovani, museli sme vytláčať hnis, nastastie už je to v pohode a už sme zaočkovaný do nožičiek, dokonca aj preočkovaný:-)
tak držíme palce nech sa ranka rýchlo zahojí. vytláčate hnis, alebo už len dezinfikujete?

a jedna z plávania:-)
Prílohy
1.jpg
(92 KiB) Stiahnutá 1528 krát
Martina25
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Andybb »

Martina25- uz hnisok nemame, len vysusujeme liehom, ale stale po kupani to ma cervene a robi sa mu chrasticka potom. Uvidime toho 8.4. ake to bude mat.
Fotocka z plavania je uzasna. Aj my by sme chceli chodit plavat, ale u nas sa zacina az od 6. mesiaca. Budeme chodit do kupelov na Sliaci, tam maju plavecky kurz pre deticky. Aj so starsim sme tam chodili a aj teraz zo skolky tam budu chodit, tak sa tesime.
Andybb
začiatočník

Odoslaťod PepaK »

Ahojte, všetky vás zdravím
hlásime sa po veeelmi dlhej dobe, trápili sme sa s tými chorobami, šarlach sa Sofke skomplikoval aj na bolenie nožičiek, takže sme prešli neurologiou, skončili sme však na reumatologii, prekonalii sme množstvo neúspešných odberov krvi, brali sme ďalšie ATB, no a terajší stav je v celku OK, budeme tam však sledovaní naďalej, ešte jej zistili zväčšenú nosovú mandľu, tak možno pôjdeme na operáciu a trápime sa aj s kontaktnou alergiou. Keď už tak všetko naraz a poriadne.
Karinka má obštrukčnú bronchitídu momentálne, berieme ATB a iné lieky, ale vôbec nevyzerá chorá, iba trochu chrchle, dr ma vystrašila, že keď nezaberú lieky bude hospitalizácia, stále nás neočkovali, tiež pre tú reakciu po TBC, to už vyzerá, že jej stadial vytlačili všetok hnis a nič jej tam nezostalo, len taká červená ranka. Je krásne pohyblivá, pretáča sa už na brušo z chrbátika, najradšej by už sedela, dvíha sa z kresielka na sedenie a cvičí brušáky, má niečo vyše 6 kg.
Prajem vám všetkým krásne sviatky a zdravučké a veselé bábetká. ;)x
PepaK
začiatočník

Odoslaťod Maranika »

Ahoj zenicky mamicky,
hlasim sa vo vyznamny den. Dnes ma nas Tomi pol roka.
Vaha 6640g dlzka 64 cm. Mame za sebou ockovania, preockovania, aj Rotarix. Pretaca sa z bruska na chrbatik aj z chrbatika na brusko. I ked len sem-tam, ale ide mu to. Chodievame na rehabilitaciu, lebo neurologicke sa zdalo, ze je trochu pozadu. Ale ja sa nestrasujem, podla mna ma len proste svoje tempo. :) Chystame sa plavat, takze aj to mu istotne pomoze sa trosku rozbehnut. Cely den ujuka, smeje sa, rozprava, hra sa s hrackami, preklada si ich z rucky do rucky, velmi rad "cita casopisy" tak, ze ich po nom uz nikto neprecita :)) ale cez den spi malinko. Zato v noci si potiahne aj 8 hodin v kuse, takze mi daruje spanok o akom sa mi pri Lucke ani nezdalo... :)
Snazime sa motivovat jeho lavu stranu, lebo to aj my vidime, ze na nu je lenivejsi, ale Tomi je maly betarik, vsetky hracky si z lavej strany proste popreklada na pravu stranu a potom sa za nimi pekne otaca nabok, pripadne celkom na brusko :)
Je zsranda ho sledovat. Mame doma kino :)

Ofelia prosim ta, nestresuj sa. Je uzasne ako sa vytrvalo snazis dojcit Viktorka. Ale zda sa, ze jednoducho vo vasom pripade to nepojde tak, ako si zo srdca zelas. Aj mna by to trapilo a chapem ta, ale vies, co je najdolezitejsie... ostat v pohode. Urcite to bude v poriadku.
Drzim palce tebe a aj tvojmu Viktorkovi.

Zelam Vam vsetkym vela vela zdravia a radosti!
Maranika

Obrázky: 6

Odoslaťod Eva/ redakcia »

Ahojte babetka :)
Keby ste si chceli pokecať navzájom naživo a máte chuť na babetkovsku dovolenku v Tatrách, tak má tu jeden TIP:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=babetko-teambulding
Eva/ redakcia

strašne dobrý obed bol dnes. To vlastne vzdy, ked ho nemusim varit ja...

Site Admin

Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod Elinka »

Ahojte,
nasa Silvinka ma dnes 5 a pol mesiaca, neuveritelne...
Pred par dnami som navazila 7340g, zubky ma stale iba dva, i kde to chvilu vyzeralo na dalsie. Otocila sa prvy raz presne 5 mesacna, ale to asi len na ukazku :lol: , odvtedy si zdokonaluje posuvanie sa roznymi smermi. Je stale velmi mila, vecne usmiata, vesela a ukecana, hadze uzasne ksichtiky :fl: . Rada by sediet a stat, cela je nadsena, ked ju par sekund necham...no ale na to este ma cas. Miluje hlavne nasich chlapcov, bratceka a tatina, ti ju vedia vzdy spolahlivo rozveselit... a este kupanie, to krici od radosti len ju zacneme vyzliekat.
Ja pomaly postupujem v studiu, mam za sebou uspesne obhajobu a prvu statnicu, ale su to nervy...uz aby to bolo za mnou.
Vsetkych Vas pozdravujeme a tesime sa na novinky o ostatnych novembrovciatkach.
Elinka
pokročilý

Odoslaťod Libuštek »

ahojte!
tak naša potvorka mala v 6 mesiacoch 6060 g a 66 cm, taký malý krpček je to. zúbky ešte nemáme, prevaľujeme sa o 106, hračky ju zaujímajú, vlastne všetko ju zaujíma a už sa aj trošku pohne z miesta na brušku.
máme z nej veľkú radosť.
Libuštek
expert

Mood: Cool

Odoslaťod Andybb »

Ahojte,
tak my mame za sebou konecne ockovanie do obidvoch noziciek. o 5 tydnov nas caka dalsie.
v 5 mesiacoch mame 7060 g a 68 cm. zatial sa Miskovi pretacat nechce. iba obcas ked ho dam na brusko sa prehodi na chrbatik..a ked lezka na chrbatiku, tak sa nohami stale odraza akoby chcel vyskocit tak cakam ze sa uz skoro pretoci....dr povedala, ze ma este cas do 6 mesiacov, tak snad sa rozbehne, lebo cvicit sa mi teda ani trochu nechce..tiez chceme chodit plavat. uz sme sa prihlasili na kurz, ale maju vela deticiek, tak musime cakat, kym sa uvolni miesto....
aj Misko je riadne ukecany, dzavoce cely den, zlaty je :D :angel:
Andybb
začiatočník

Odoslaťod Elinka »

Ahojte,
Silvinke som v 6mes navazila 7550, merali ju minuly tyzden u doktorky, mala 69cm. Ma uz styri zubky, ale hore jej vysli najprv dvojky :rolll: ...a natrapili sme sa riadne :cry: . Otaca sa, ale tak pohodovo, nejak velmi ju to nebavi. Ona sa najradsej rozprava a hra, vela sa smeje. Chcela by co najviac sediet a uz sa zapiera aj do stoja. Prikrmy nic moc, cakala som vacsi zaujem...ale to aj tymi zubkami mohlo byt.
Jedna statnica mi zial nevysla, dalsiu mam v stredu, tak mi drzte palce...aj ja si budem, co uz ine pri dvoch malych detoch narobim... :rolll:
Elinka
pokročilý

Odoslaťod DuPre »

Ahojte dievcata,
Viktorova vaha v 5 mesiacoch je 5,8kg, vdaka prikrmovaniu s UM zacal konecne aspon trosku priberat, okrem toho kojim kazde 2hodiny cez den, vecer ked spi este odsavam. Tento vikend ideme na prikrmy. Este sa nehybe, nepretaca ani nesedi, vsak ma cas 8) no a hlavne vobec nespi cez den. V noci spinka krasne, cca od 20h do 6h rano, iba sa nakoji a rovno spinka dalej. Ale cez den spat nepotrebuje, da si max. 2-3 zdriemnutia po 15-30 minut... a to mu staci. Je fajn ze ho celkom uspesne v priebehu dna zabavi starsia dcera, inak by na mne visel od rana do vecera. Velmi rad sa nosi, manduca je u nas pouzivana kazdodenne, naopak kocik v podstate len na nakupy, aj to preto, aby mi odviezol nakup :rol8:

Elinka drzim ti palce na statnice, nech to uz mas vsetko z krku a uspesne za sebou. A teda 4 zubky tak to cumim :scared:
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.