NOVEMBER 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: NOVEMBER 2009

Odoslaťod Eva/ redakcia »

No decká , tak len aby reč nestála, náš Miško mal na kontrole v 4. mesiacoch presne 8300 g. Tak fu, moje kríže :rol8: A to teda iba kojím. Moja pediatrička vždy sranduje keď prichádzam , už medzi dverami sa smeje a hlási: A ste si istá, pani pavlíková, že idete s tým najmladším? :rol8:
Tak predpokladam že v tomto tučinovstve tu nemame konkureniu. :lol:
Eva/ redakcia

strašne dobrý obed bol dnes. To vlastne vzdy, ked ho nemusim varit ja...

Site Admin

Mood: Happy
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod DuPre »

Ahojte dievcata,
tak ja pridavam vahovy rekord z opacnej stranky. Viktor v 3.5 mesiaci stale nema ani 5kg a pribera menej ako 100g tyzdenne (Elinka, takze klidek). Myslim, ze po najblizsej poradni nam uz prikazu prikrmovat, pretoze je to hrozne malinko co zatial pribral a pritom kojim 10x denne a aj v noci ho budim akonahle spi dlhsie ako 3hodiny, len aby pil co najviac MM. Dcera priberala velmi slabo, teraz v 3.5 roku ma len 13kg, ale vo veku Viktora uz bola tazsia ako on a to sa narodila mensia :roll:

Pretacanie - ocakavam az po pol roku, tak to bolo aj u dcery, a tentoraz si toto "leziace" obdobie vychutnavam, kedze viem, co ma caka potom :lol:

Zvazujeme ist na dovolenku, este kym sa nehybe, mame 2 varianty - bud vyse 1000km alebo ist iba dakam do 5 hodin autom, tak uvidime ako nakoniec skoncime.

Studentky popri MD - baby mate moj neskutocny obdiv - Libustek aj Elinka, ze si dokazete najst cas aj na toto a venovat sa tomu systematicky :)b wow.

AnaK, manduca je uzasny fantasticky nosic, kde je babo na zvislo sediac tvarickou k tebe - bud na bruchu alebo na chrbte ho mozes mat, a je to tak super vymyslene ze gro tej vahy spociva na bedrach, nie na pleciach.. Viktor ju ma rad a vie tam aj spinkat taku hodinku.. uzasna vec fakt, mozem len odporucat... http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca

Plavanie - sice nechodime, ale myslim, ze by sa mu to pacilo - kupanie doslova zboznuje.. kupe sa vzdy najprv v kybliku a potom ho dam k dcere do vane trosku na brusko "plavat" a je z toho uplne nadseny.

Spanok - u nas horor, sem-tam mame prebdetu noc (za celu noc 1hod spanku), a denny spanok to ani nekomentujem, on ho asi vobec nepotrebuje ci co.. doobeda pospi take 2hodinky a poobede len niekedy spi, niekedy ani to nie, a potom je urevany a chce sa len nosit a kojit a tak dokolecka mi prejde den (plus bonus starsia dcera doma), no vsak to poznate :death:
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod anaK »

Ofelia, mne sa Ondrej nechce nosit tvarou ku mne nech robim co robim, stale sa mrvi, mrnci nepaci sa mu, ani lezat tam nechce, no som zvedava mozno vonku kde bude vela zaujimavych veci okolo ho to snad bude bavit. Mam babyvak, ja som nechcela investovat vela penazi do satiek a takychto nosicov a aj ked je ten vak fajn, tak ho moc nepouzivam

no Eva tak vidim,ze moj Ondrej tu nie je jediny tlstoch, aj ked ja si myslim, ze Ondrej nie je vobec tlsty ale chudy tiez zrovna nie je 8)

baby nerobte si stresy ked sa deticky este nepretacaju, este maju kopec casu, netreba sa nikam ponahlat, ale ak mate pozit, ze su lenivcekovia tak ich davajte co najcastejsie lezat na podlozku, okolo rozlozit hrazky a oni sa rozhybu
anaK

začiatočník

Odoslaťod Elinka »

Ahojte,
tak my sme po troch dnoch teplotovania po druhom Infarixe :ZZ: . Aj u Samka sa tie zhorsene reakcie vystkytovali priamo umerne s poradim davky, no mam sa co tesit nabuduce :blush: .
Silvinka mala v utorok v poradni 7100g, hmotnostny prirastok ma stabilne tych 100g za tyzden...esteze do troch mesiacov sme si nadrobili :whist: . Aj som sa pytala,ci to nie je malo, ale jediny parameter co sa sleduje je ta dvojnasobna hmotnost v pol roku, ze tu uz ma davno, tak ze nie je co riesit :roll: . Ale vynimocne mi ju aj odmerali, ze su zvedavi, lebo je velmi velka...a mala 67,5cm. U nas je uz c.68 davna minulost, do nicoho sa nezmesti, ked sestricka videla to oblecko 74, tak krutila hlavou, ze v tom este niektore rocne deti chodia. Ale nasa malinka ma byt po kom zirafa :lol: .
A uz mame dva zuby :yes: . Vobec v poslednych dnoch urobila velke pokroky, zacala koordinovane pouzivat rucicky,krasne sa vie zahrat, stale sa chce rozpravat, smeje sa, ma velmi vyvinutu mimiku-robi uzasne ksichtiky :fl: . A malokedy je nespokojna, kym nic neboli, tak ani nezaplace...mame z nej ohromnu radost.
Ofelia, tak s tym systematickym venovanim sa to az take vazne nie je :lol: . Ja uz mam vsetky podmienky za sebou, uz "len" styri stanice zvladnut :scared: .
Elinka
pokročilý

Odoslaťod DuPre »

Ahojte, tak u nas to nie je nic moc. Viktor za posledny mesiac nepribral takmer nic a uz je na hranici podvyzivenosti. Darmo visi na prse 10x denne a budim ho v noci kvoli kojeniu, on je uz tak zoslabnuty, ze ma problem vytiahnut si mlieko :( U doktora sme ho odvazili pred kojenim a po nakojeni, dokonca po kojeni vazil menej (vycikal sa). Tak sme dnes museli zacat prikrmovat s Bebou HA a narazila som na dalsi problem - mlady panko nevie pit z flase :rol8: a aj lyzickou mi 3/4 povypluval :( No tak dufam ze sa to cim skor napravi. Inak aktualna vaha v 4 mesiacoch je 5kg :rol8:
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Odoslaťod Elinka »

Ofelia, to mi je velmi luto. Ale snad to rychlo prekonate a hmotnost dozeniete.
Silvinka tiez nepije z flase, ale ona skor nechce ako nevie - co som bola zopar krat v skole, tak prve razy vypila MM z flasky bez problemov, potom zacala vymyslat a teraz uz nic, radsej zostane hladna aj 5 hodin :roll: . Umela hmota jej vadi, ona ani cumlik nema. Ale v noci sa zacala budit na jedlo zas kazde 3 hodiny, to zasa az taka hladna nechce byt :lol:
Elinka
pokročilý

Odoslaťod Martina25 »

takže naša aktuálna váha v 4 mesiacoch 7000g. doktorka sa pyta či jej dávam smotanu. oblečko ešte sem tam oblečieme 68 ale vacsinou mame 74:-)
plávanie nám prospieva:-)
Nellka krásne zvláda ponor:-)))) takze je po maminke aj tatinkovi:-)
Martina25
expert

Odoslaťod Martina25 »

Nellka pred plávaním.

Ivanka na jarnej brigáde na chate
Prílohy
5.jpg
(84.67 KiB) Stiahnutá 1519 krát
Martina25
expert

Odoslaťod Martina25 »

Ivanka
Prílohy
3.jpg
(70.03 KiB) Stiahnutá 1520 krát
Martina25
expert

Odoslaťod Andybb »

Martina25 - gratulujem k vahe 8)b :D a k uspesnemu plavaniu a potapaniu. Krasnucke fotocky.
Ofelia - drzime palce s UM, nech priberate. Vsak sa isto nauci pit z flasky, ked bude hladny tak na to pride, neboj sa.
My mame v 4.mesiacoch 6640 g. Teraz Misko pribral len nejakych 200 g za 2 tyzdne, ale myslim si, ze to nie je nic hrozne. Stale nas neockovali, lebo nema zahojenu ranu po TBC. Po Velkej noci by sa to snad mohlo podarit. Mame uspesne za sebou sono bedrovych klbikov v 4.mesiacoch. Vsetko je OK. Ja som skoro vobec nebalila na siroko, iba zo zaciatku.
Andybb
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.