NOVEMBER 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: NOVEMBER 2009

Odoslaťod Elinka »

Ofelia,
Silvinka nespi cez den ani tolko, co Viktor :rol8: , a Samko ju veru nie je ochotny zabavat :no: . A nosime sa len na rukach, aj ked kazdym dnom sa chystam vybrat zo skrine nosic...len mi akosi nikdy nevyjde cas.
No aspon ked pride nejaka navsteva,tak moje najmensie dieta je vzdy ako z reklamy, to vyspava, ze ju az chodime pozerat, ci sa jej nieco nestalo. Neviem cim to je, uz som rozmyslala, ci jej nemam pustat radio alebo take nieco :rol8: . V noci spi dobre, chodi sice neskoro spat, ale budi sa az nadranom, napapa sa a chrni dalej.
Zo statnic su na prasky aj slobodni a bezdetni spoluziaci, ja uz fakt meliem z posledneho...uz aby som to mala za sebou.
Elinka
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod alalea »

ahojte :)

tak po dlllllllllhej dobe sa konecne hlasime aj my.
udialo sa toho u nas velmi vela. naposledy som pisala o problemoch s kojenim, ze mala nepripera, takze nastupilo UM... no a vypalilo to tak, ze sice nechcela pit z flase, len som vymenila cumel a hned sa jej to zapacilo. no dodnes nepije z flase nic ine, ako mlieko. caj a vodu som jej najskor davala lyzickou, teraz som jej kupila pohar so sosacikom, tak pije z neho. no a od momentu ako nasa mala slecna zistila, ze z flase je syta do 5 minut bez vacsej namahy, prestala tahat prsnik... resp. tahala, ale ked po troch minutach nebola syta, zacala robit taky ramus, ze som jej musela dat flasu, lebo aj tak uz netahala. no a napriek poctivemu odsavaniu sa mi mlieko prestalo tvorit po tyzdni. ale mala krasne pribera a okrem malickeho nachladnutia este nebola chora. momentalne ma 5,5 mesiaca a cez 7kg. velmi sa potiahla do dlzky. je to nase usmiate slniecko.. vsetko chce chytat do ruk, fascinuju ju jej hracky, miluje citanie...aj vlastne, aj odomna.. miluje reklamy a vsetky znelky :D, kupanie, nosenie v babysatke aj vozenie sa v kociku, pretaca sa aj na brusko aj na chrbat, plazi sa, rotuje... je nebezpecne ju nechavat samu na velkej posteli, takze sme v strehu. a rada papa vsetky prikrmy, pokial su pripravene doma. kupene nechce ani nahodou, ziadne prikrmy ani kase. samostatnu mrkvu uz sice neje, ale so zemiakmi a kuracim masom sa len tak oblizuje. miluje aj ryzu a jablka a pomarancovu stavu :D v podstate spraska vsetko a uz si ani nepyta po pevnom jedle mlieko. takze obedy uz mame len taketo pevne. ani jej to nemixujem na poctivu kasicku, vacsinou jej to roztlacam iba vidlickou a nema s tym ziadny problem. zuby mame dolne dva :)
na ockovania reagovala iba mierne zvysenou teplotou a dokocna pri preockovani po tych 6 tyzdnoch pri injekciach uz vobec ani len neplakala... spava celu noc...od cca 20. do 6. rana. cez den ma dva vacsie spanky..take dvojhodinove... a sem-tam aj par 30 minutovych, no to nie je zvykom. mame v podstate pevny rezim dna a ma to vela vyhod :)

tak uz mi nic viac nenapada, kedze uz sme prestahovane do Viedne, nemali sme dlhsie internet, no teraz uz mame, tak snad sa ozvem castejsie :) posielam vam este jednu fotku :)
Prílohy
DSC00251.JPG
(97.39 KiB) Stiahnutá 2056 krát
alalea

Odoslaťod DuPre »

alalea, Jessica je nadherne dievcatko, naozaj roztomila. A to uz takto pekne papate?
My sme zacali s prikrmami teraz pred par dnami, papal pekne, ale nejako sa nemoze vykakat chudak :uh: No vyzeral, ako keby sa konecne po 5 mesiacoch poriadne najedol 8)

Elinka, ako? Vidim ze mas doma tiez nespavca a k tomu tie skusky, to ti vobec nezavidim, ja som rada ked zvladnem zakladne ukony okolo domacnosti :crazy:
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Odoslaťod Elinka »

Ofelia,
tentoraz super, A :D . Malinka ma uz 5 zubkov, siesty na ceste, takze o njakom odpocinku po skuske a pohodicke nemoze byt ani rec...ale nevadi, ja sa vlastne z toho tesim, ze ma tak potrebuje - iba keby ju pri tom nic nebolelo.
Prikrmy sa chystam skusit znova, hadam to dnes vyjde...ked je uplakana a ubolena, tak to nema ziaden zmysel. Samko mal tiez problemy s kakanim, jedine co vzdy zabralo bola slivkova Hippka, aj si na nej pochutil :wink: . Silvinka ta je opacny pripad, ona kaka aj viackrat denne...och, prave ju zas pocujem :scared: A Samko krici, musis ju prebaliiiiiiit...tak idem :lol: .
Elinka
pokročilý

Odoslaťod alalea »

Ofelia, ano, papa pekne... a problem s kakanim ma len po tej varenej mrkve... ale nam na to zabera kamilkovo-feniklovy caj :) vcera mala kombinaciu ryza a kura... no skoro zjedla aj lyzicku :D
alalea

Odoslaťod Andybb »

Ahojte,
gratulujem detickam k zubkom a k uspesnemu papaniu prikrmov :)b u nas zatial prikmy nezabrali, prvy krat som mu dala varenu mrkvicku a vsetko mi vyplul, tak pockam, vsak este nema 6 mesiacov....este ma cas. uz nam ide aj prvy zubok, pluje a slinta ako bernardin :lool:....stale sa nepretaca ani nejak nehybe, len lezi bud na chrbatiku alebo na brusku..neviem kedy sa rozhybe :( :uh: uz som ho davala aj na zem na deku s hrackami, nech sa skusa pretacat, ale nic len reve.... :(
Andybb
začiatočník

Odoslaťod DuPre »

AndyBB, ani Viktor sa absolutne nepretaca, podla mna maju este cas, v nasej rodine obe male deti (starsia dcera aj synovec) sa pretacali az po pol roku.
Papat mu chuti pekne zatial, a kakanie po 3 dnoch ciastocne zachranila jablkova stava, tak mu ju asi budem davat preventivne pit kazdy den trosicku.

Elinka ty s prehladom Acka zo skusok nosis, wow, gratulujem :)b

alalea, brala by som tie denne spanky tvojej Jessicy 8) Podobne v tomto veku spavala moja starsia dcera, tiez bola rezimova, dalo sa lahsie naplanovat dni. Teraz u Viktora som rada, ak spi dlhsie ako 30 minut :crazy: :drop:
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Odoslaťod alalea »

ahojte :)

vcera mala nasa malinka pol roka...aj vam sa zda, ze to tak neuveritelne leti? :) ani si nestihnem vsiimnut a bude promovat na vysokej skole :D

asi pred tyzdnom som jej zacala na veceru davat ryzovu kasu s naivnym presvedcenim, ze prekona svoj odpor pit z flase vylucne mlieko :D omyl :D takze jej urobim hustejsiu kasu, iba tak trochu, to jej davam lyzickou a potom dokrmim mliekom z flase. a tak sme spokojne obe :) ryzovu kasu som nasadila, lebo sa zacala budit okolo stvrtej rano na hlad. na to som nebola zvyknuta, lebo Jessy ma rozmaznala, ze vstavame po siestej :) preto davam sytejsiu veceru a vratili sme sa do normalu so vstavanim okolo pol siedmej :)

kazdy den sa hybe rychlejsie a s vacsou istotou. uz aj sedi, aj ked, samozrejme, sama sa este posadit nevie. no ak ju posadime my, tak so sedenim nema najmensi problem. do momentu, kym nezbada nieco zaujimave a nevrhne sa za tym :D to ide hned plazenim vpred :D

zacala som jej citat rozpravky pred spanim. zatial len velmi kratke, kedze viem, ze az taku dlhu sustredenost nema :) ale musim uznat, ze ju to vyslovene bavi :) a mna to zasa vyslovene tesi :D

no na teraz mi uz nic nenapada, tak sa drzte a vela trpezlivosti s drobcami...a samozrejme, vsetkym vela vela zdravia, pocas sychravych dni :)
alalea

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.