Október 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Október 2009

Odoslaťod ruzicka »

Mary44 píše:aby ste mali predstavu :D

Mary a neskúšala si dať dole jednu bočnicu na postieľke a prisunúť ju k vašej posteli? u nás sa to osvedčilo ;--) dali sme ju dole už dávno, ešte v čase, keď sa Filip v noci :mm: (od čoho sme už našťastie upustili :-) ), lebo keď sa v noci prebral na mliečko, mala som potom problém dostať ho späť do postieľky, lebo sa zakaždým prebral a to bolo ešte horšie, ako keď som ho nechala spať pri sebe... a takto fungujeme dodnes, lebo aj keď má nepokojnú noc, tak sa len ku mne prigúľa a spíme kľudne ďalej... aj keď cez deň ešte stále fičíme na :mm: tak 3-4x denne - ráno ešte v posteli, na obed pred spaním, podľa toho, ako sa zobudí, tak aj po spaní a samozrejme večer pred spaním... a aj cez deň, keď sa zobudí po obednom spánku, tak cez moju posteľ bez problémov zlezie dole a docupitá za mnou...
vyskúšaj, možno to bude tak lepšie, teda ak ju ešte stále plánuješ mať v postieľke pri sebe...
ruzicka
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod torinka5 »

No nám krpec od januára spí vo svojej posteli, takže nič takéto nám Mary nehrozí. Skús jej dať posteľ či bude z nej zliezať. Ale ja mám malého naučeného zaspávať samostatne. Aj teraz si išiel lažkať sám ide do postele ja ho zakryjem privrem dvere a spinká. Ináč je to dobrý spachtoš vstáva okolo 9 potom ide okolo 12 spať, keď vstane o 8 tak ide o 11 spať a spí také 2,5-3 hodiny, tak je to pohodička a večer chodí spávať s Luckou okolo 20-20,30. Teraz sa mi pokazil v jedení menej papá, koľko krát mi zje za deň len 3-5 jogurtov čo varu odmieta, ale má aj priesvitné soplíky, tak mu možno idú dvojročné stoličky. Ani sa nenazdáme a o dva mesiace máme 2 roky, strašne to ubjeha. Ináč som už na tej nižšej rodičovskej tých 190 € čo mi dosť spravilo keďže doteraz som mala tých 250€. No na dovolenku sa chystáme len na potulky po Slovensku a po Maďarsku. Takto sme boli aj pred tromi rokmi a bolo to super, obehli sme kúpaliska, turistika prespali sme zakaždým niekde inde. A Lucka sa vytešila z toho, že každý deň sme boli na inom kupku. Tak to chceme tento rok. Ocko nám ide na 10 dní do Francúzka bicyklovať, tak od 1.7. sme sami.

Pozdravujem Vás
držte sa !!!
torinka5
expert

Mood: Happy

Odoslaťod Mary44 »

nám sa nedá dať bočnica dať dole, inak by som to už urobila.... ešte to takto chvíľu vydržíme a potom ked sa prestahujeme tak jej kúpim normálu postel...

Torinka, to je teda dobrý spachtoš! :)
Mary44
začiatočník

Mood: Tired

Odoslaťod mamabella »

mary - malá bude akrobatka :))

Torinka - to je super dovolenka, my sa chystáme do Nízkych tatier, uvidíme čo z toho..

Inak už aj my sme naučili Beky, aby spala len raz - vstáva okolo 7-7:30 , ide spinkať o 12ej do 14-14:15 a večer po kúpaní medzi 19:30 a 20:30. V noci vstáva cca.3-4x na :mm: , cez deň je to s :mm: všelijako, dnes je u starých rodičov už od rána, tak vydrží aj 9 hodín bez cucania, ale keď je pri mne tak si vypýta..
Prílohy
Copy of DSC09517.JPG
...čo tam píšu..?.. :-D
(62.89 KiB) Stiahnutá 2124 krát
Copy of DSC09520.JPG
a ideme do kostola.. :-)
(47.55 KiB) Stiahnutá 2124 krát
mamabella

život je krátky, ale krásny

pokročilý

Odoslaťod Larika »

Ahojte

nasa Evicka ked ma dole bocnicu tak si v pohode sama vylezie aj zlezie z postielky, ale nastastie so zdvihnutou bocnicou nie ze by nevedela zist, ale ked nema oporu tak nevylezie ... ak sa vsak ma coho naokolo chytit, tak by vyliezla ....

My Evicku do normalnej postele nedame, lebo teraz na obed pospi tie 2 hodky, dnes dokonca 3, ale ked ma moznost vyjst, tak nebude spat .... ona ako keby potrebuje "ohradku" aby aspon pocas toho spanku bola v klude, lebo inak mam aj ja dojem, ze fičí na redbule.
Vstava vacsinou o 7:00, aj ked sme naposledy mali super tyzden, kedy sa nam darilo tahat takmer do 8:00 a pre mna to bolo nieco superne. Na obed ideme spat cca medzi 10:00 - 11:00, spi v priemere tie 2 hodiny, a vecer ide spat o 19:00. Cim neskor ide spat, kvoli niecomu nepredvidanemu, tym horsie zaspava a povacsinou sa vtedy rano aj skor budi ....

Mary my o tyzden zhadzujeme strechu a nastavujeme poschodie ..... a nova strecha .... uplne ze super :drop:
Larika
expert

Odoslaťod Zzuzi »

ahojte
Tak ani my nemame problem so spinkanim, spime podobne, ako pisala Mamabela, akurat, ze v noci sa nebudi, ale prespi krasne celu noc - uz si ani neviem predstavit, ze by sa budil :mrgreen:
A ani neviem akym zazrakom sa nam podarilo oducit od cumla. Ale on ma aj mojkadlo plienocku, takze to pre neho az take "bolestive" nebolo.
A aj Lukyno dokaze vyliezt z postielky, a to sme este navrtavali dierky este nizsie ako boli a aj tak. Niekedy zaspi s Adamkom v posteli, vtedy su na spapanie :X
Krasne fotky, resp. krasne deticky mame. Rebeka je ako taka mala dama a Evicka - vyzera ako moja babika, co som mala v detstve :D len tie sibalske ocka ma navyse :D
Do zachodika piska aj Lukasko, zakricim, ze ideme piskat a on uz bezi. Len potom je problem ho odtial dostat, lebo piska na 5x a medzitym sa utiera papierom :mrgreen:

My sme sa pred par dnami vratili z dovolenky, z Turecka. Bolo super, len to lietadloooo :rolll: Uska ho neboleli ale ani za ten svet nechcel byt priputaný a vrieskal na cele lietadlo dobrých 20 min. Mne bolo zle, hlava ma bolela a este k tomu som sa pasovala s Lukym. Cestou naspät to bolo rovnake. Inac super, trosku s jedlom sme bojovali, lebo objavil chut hranoliek a posledne dni som mala co robit, aby jedol aj nieco ine. Do mora ist nechcel, tak sa kupkal v bazeniku, dokonca som raz lovila aj jeho zbytky spracovanej potravy :ashamed: :mrgreen:

No a tesne pred dovolenkou nabral hranu dverí, trafil sa rovno do stredu cela, nabehla mu tam taka hrca, akoby mal pod kozickou velku slivku. Riadne som sa vylakala, ci nebude mat nejake potiaze, lebo o 2 dni sme mali letiet. Ale nastastie bolo vsetko ok.

a ako ste na tom s rozpravanim? Luky hovori iba NIEEE, NENIIII (nieje, nejde) a na suhlas iba prikyvne. To je vsetko. :roll:
Naposledy upravil Zzuzi dňa , celkovo upravené 1 krát.
Zzuzi
expert

Odoslaťod MaruskaK13 »

Ahojte :)

davno som vas necitala..
fotky su uzasne :) pozeram ze vsetci sme podrastli ale hlavne prerastli rozumom :)
to vyliezanie z postielky nema chybu.. :)
Risko nastastie nevylieza a spinka celu noc.

http://www.flickr.com/photos/58299914@N08/

idem si vas este docitat :)
MaruskaK13

Obrázky: 1

Odoslaťod Larika »

Maruska kraaaaaaaaaaaasne fotky :)b :)b :)b :)b

Zuzi Evicka sa tiez nejde pretrhnut co sa rozpravania tyka, ale pomalicky si pridava po troske nejake slovicka do slovnika. Mami, tati, babi, babo - tak oslavuje deti, ale aj seba. najnovsie vola svojho bratranceka Milanka - mimi, a na macku hovori - miňa, na psa havo, na papanie ham. a uz ani neviem ...
A teda ste mali krasnu dovolenku, ak neratam ten let a tu hrcu nepeknu.
Larika
expert

Odoslaťod Mary44 »

Zuzi, my sme na to podobne, NIE vie povedať uplne krásne slovensky a všade to využíva :D inak sa snaží také lahšie slová ako mamiii, tatííí, kako, papa, teraz sa naučila čau ("ťau!") a tak... ale dvoj- a viacslabičné málokedy a dve slová po sebe ani za nič...

Tak už sme tej našej akrobatke kúpili postieľku... Nastal nový problém, dúfam že len dočasný, nechce spávať poobede... čo už :D
Mary44
začiatočník

Mood: Tired

Odoslaťod mamabella »

Tak my sme sa dočkali aj toho, že Beky už aj sama od seba hovorí, nie len opakuje po nás.. No a niekedy sú to veľmi zaujímavé slovné spojenia.. :lol: :lol: :lol:

Posledné dni boli trochu ťažšie čo sa týka spánku, lebo som zvyknutá, že spí 2 hodiny pooobede a teraz jeden deň vôbec nespala a včera len 3/4 hodín.. Ale som prišla na príčinu - očný zub... Tak teraz dúfam, že aj :mm: bude potrebovať menej..
mamabella

život je krátky, ale krásny

pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.