SEPTEMBER 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: SEPTEMBER 2009

Odoslaťod Simi »

No a co mame noveho? Lukasko uz beha o 106, ma me 10 zubkov, vzdy mu isli dva naraz a myslim, ze kazdu chvilu vyjde 1 alebo 2 dalsie stolicky:-) Momentalne je nejaky chorlavy co doteraz vobec nebol, ale Lucka zacala chodist v septembri do skolky, tak asi nieco priniesla. Mal pred dvoma tyzdnami zapal priedusnice a dnes som bola zase u dr. a ma zapalene usko :( A Lucka je takisto doma, berie atb na zapalene dutiny a este tyzden bude doma. Tak mame doma veselo... Tie dni su fakt dlllhe, ked nemozeme ist von...

A pripajam aj nejake fotecky :rol8: :rol8:
Prílohy
PA020063.JPG
(85.52 KiB) Stiahnutá 3751 krát
PA020045.JPG
(82.78 KiB) Stiahnutá 3751 krát
PA020042.JPG
(88.53 KiB) Stiahnutá 3751 krát
Simi
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod kvietok2 »

simi ahoj, mas zlate deturence, prajem nech su cim skor zdrave a ako vidis, nikto tu uz nic nepise :no:
my sa mame dobre a aj deti mam zdrave, nastastie, akurat krpec mal minuly tyzden par dni soplik , ale preslo to V:)
kvietok2
expert

Odoslaťod Simi »

kvietok2 píše:simi ahoj, mas zlate deturence, prajem nech su cim skor zdrave a ako vidis, nikto tu uz nic nepise :no:
my sa mame dobre a aj deti mam zdrave, nastastie, akurat krpec mal minuly tyzden par dni soplik , ale preslo to V:)

Ahojky, dik za kompliment :lol: tak to je super, ze ste zdravi, ja som dnes chcela trosku ist s detmi na vzduch, ale od rana prsi- ako na potvoru :?
V stredu idem s Lukym zase na kontrolu s uskom, svokra si berie Lucku k sebe na cely den, tak sa trochu pomotam po meste, lebo som doma uz 3. tyzden :rolll: :rolll:
Simi
začiatočník

Odoslaťod kvietok2 »

aj u nas prsi, rano bolo pekne teplo, som myslela ze ked sa krpec vyspi poobede pojdeme na prechadzku, ale neda sa, lebo prsi, tak nic, zahrajeme sa doma V:)
prijemne logovanie po meste :)) ja to tiez lubim, ale od kedy krpec chodi, si to neviem velmi uzit, lebo uz nechce dlho sediet v kocari
kvietok2
expert

Odoslaťod Simi »

Tak sme boli znova na kontrole s uskami-Lukasko a lepsi sa mu to, nastastie netreba atb :) teraz si pospinkal-akurat ho pocujem blabotat. Lucka je u svokry na cely den, tak mam volnejsi den :D Vonku krasne svieti slniecko, tak sa pojdeme prevetrat.

Ako sa mate ostatne maminky?? Nakukne sem este niekto??
Simi
začiatočník

Odoslaťod anetabreznicka »

Ahojte,co sa deje?nejako sa to tu rozpadlo.Deti nam rastu tak asi nie je toho casu tak vela.No nic,snad sa niekto ozve.Co nove? Uz sa niekomu dari rozpravat?Mne Filip hovori len par klasickych slov ako mama,tata,baba,dedo,hav,papa,gol a na kopu veci ma skratky,ako kakaka na kacicku :),kaka na nocnik a nalezitosti s tym spojene,pa su papucky,maaaa je slimak,koko je klop klop atd. niekedy je zabavne skusat ktore slovo prave mysli.Ale je zlaty. :adore: Pomaha mi vykladat pracku(stylom on vsetko vyhadze a ja to mam zbierat a triedit) a pri vysavani len on moze zapnut a vypnut vysavac. Ale neviem preco ma uchylku na topanky,akonahle uvidi nejake na zemi(ked pride navsteva alebo nase zabudnem schovat) tak ich prevlaka po byte a pokusa sa objedat podrazky :scared: Nemate problemy s jedenim? my hej,normalne mam niekedy problem do neho nieco napchat.a nezabera ani zabavanie a odputanie pozornosti.uz neviem co mam skusat.jedine miesto kde sa naje vzdy a bez problemov je u druhych starych rodicov (z otcovej strany). Tuto zimu nastastie nebol chory,len mi asi 1.5 tyzdna soplil. A ako spavanie?uz niekomu prespi drobec celu noc? Filip je este stale 2-4x hore,totizto pije mlieko len v noci,cez den ani bohovi ho do neho dostat. a straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne slinta.totalne zabuda prehltat sliny :vyplaz: je to uplne jedno ci mu idu alebo nejdu zuby.som zvedava ci prestane ked uz budu vsetky vonku.este stale chyba 6.
Ked snezilo boli sme sa sankovat................ked prisiel na to ze sa da spustat aj po brusku tak na sanky uz ani nekukol.ale sa mu to velmi pacilo :yes:
Dajte vediet co je s vami a co mate nove.
papa
anetabreznicka

Odoslaťod Dajka »

Ahoj Anetka, je tu ticho, mas pravdu. Urcite uz nie tolko casu na net ako ked sme boli tehulky :)
Filipko ma uz peknu slovnu zasobu. U nas funguju vacsinou skratky, alebo velmi podobne pomenovania na rovnake veci, takze skusame uhadnut, co tym chcel basnik povedat. Napr. KAKA je starka, kacka, Katka, PAPA je papuca, ponozka, Pato, jedlo. Niektore slova povie aj presne ako auto (to vedel skor ako mama), mama, oco a pod. V kazdom pripade rozmunie takmer vsetko, takze je to uz velka sranda. Pomaha mi s niektorymi vecami - ja vesiam pradlo a on ho stahuje na zem alebo ide plienku pekne zahodit do kosa.
So spanim je to uz celkom fajn . Zvykne prespat od 21.00 do 6:00 bez zobudenie, pripadne s jednym prebudenim a to ho len prelozim z postielky ku nam do postele. Totiz postielka je pre neho uhlavny nepriatel, takze ho tam prekladam az ked uz zaspi v nasej posteli. Zaspavanie je horsie, pretoze musim pri nom lezat az kym nezaspi a to je niekedy aj hodina. Uz ma to prestava bavit, tak sa vyhrazam, ze ho dam do postielky a necham revat kym nezaspi.....
Na papanie sa stazovat nemozem, zje vsetko a vela. Tomu zodpovedaju aj jeho miery - 82 cm a 12,7 kg.
Zubkov mame plne usta (16 ks).....a prave sa zobudil, tak bezim. Pa
Dajka
expert

Ahoj Dajka
Som rada ze aspon niekto sa ozval. :)b S tym zaspavanim je to u nas podobne a zvykne to obcas trvat aj hodinu a pol.Robi vsetko pre to aby nezaspal,ukazuje na zvieratka na vankusi a chce po mne aby som mu hovorila ktore je ktore,posiela pusinky a pokusa sa z postielky vyliezt a skakat mi po bruchu :crazy:
Aj vcera vecer bol na zabitie.zaspal okolo 8 a do 11 kym som to nevzdala a nesla spat sa budil kazdu hodinu a chodil ma kontrolovat do obyvacky.sranda bola,ze ked som si k nemu o tej 11 lahla prespal az do rana do 7mej ked sme sa zobudili na budik(mame totizto kazdy druhy utorok rano o 8 rehabilitaciu).
Mate super miery.Filip ma len 10kg(priblizne) a necelych 80cm.taky spuntik.ale mi pripada akoby bol pripojeny k jadrovej elektrarni.Normalne mu tu energiu zavidim.Ja som uz zacala hladat robotu a ak sa neico zadari tak som zvedava ako to budem zo zaciatku zvladat.teraz nie som schopna fungovat do takej 9 rana.
anetabreznicka

Odoslaťod Dajka »

Anetka, ja ci chcem ci nie, od tohoto pondelka musim fungovat od 6.30. Zacala som pracovat, takze kazde rano ten isty kolotoc - vychystat obe deti, s Jakubom bezim do skolky, Mateja odovzdam opatrovatelke a s vyplazenym jazykom som o 8.15 v praci. Nastastie robim len doobeda, takze potom vyzdvihnem Mateja, idem ho domov ulozit spat a mozem si vylozit nohy :D , teda pokial nevarim. Matej to zatial zvlada v pohode - dolezite je, ze miluje svoju opatrovatelku. Jakub uz v tomto veku zacal chodit do sukromnej MS, ale Matka som este nechcela dat. On je uplne ina povaha, taky ciciak, ale od septembra by mal nastupit aj on. Uvidime, ako sa vyvinie situacia.
So zaspavanim sme urobili pokroky - zaspi skor a hlavne, chodi spavat s ocinkom, takze ja nemusim mat nervy z toho, co vsetko ma este caka potom, ako pri nom prelezim hodinu. Ja chodim spavat s Jakubom, co je rychlejsia procedura - rozpravky na dobru noc, polezkanie si, pusa a hotovo.
Dajka
expert

Ahoj Dajka. Super ze si si nasla pracu a stihas si aj domacnost.Ale hlavne je ze Matko vychadza s opatrovatelkou. Mne sa medzicasom tiez podarila praca,ale na plny uvazok.takze sa narychlo riesili Filipkovi jasle.Ide od septembra,ale tiez to bolo LTT a to uz bol pol roka v poradovniku. Dovtedty sa ponukli Filipkovho tata rodicia(nakolko je to byvaly tak netusim ako ich volat,su to druhy babkovci,nie moji :) ) ze ho budu strazit.takze rano o pol 8 pride tato ku mne na byt,da dokopy Filipa(lebo zo spachtosa sa stal solidarny ranostaj :)b ) a berie ho k svojim rodicom. ked nahodou nasi pridu skor z roboty tak ho zoberie tam.a ja taham pekne v robote od 8 do pol5,niekedy aj dlhsie,podla toho u koho je krpec. ale zatial je super.
len od vcera mu vyskocili horucky,a to dost vysoke.som musela nasadit cipky.dnes cez den bol relativne v poho ale na vecer zase vyskocila horucka. snad to nebude nic vazne.uz si zacinam mysliet ze je to blby ocny zub. jaj,uz nech ich ma vsetky.cim viac mu ich rastlo tym to bolo horsie.
Zaspavanie sa zmenilo len tak? alebo ako si na to isla? nejaky tip?
anetabreznicka

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.