Máj 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Máj 2009

Odoslaťod adripal »

ahojte
chorym skore uzdravenie.
dievcata mate niekto skusenosti s aromaterapiou? rozmyslam ze by som skusila eukaliptovy olej len neviem ci mozem aj pri malom.Lucka je nachladnuta a nechcela by som aby to chytil aj oliver, buduci tyzden mame ist na ockovanie.
adripal
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Tina78 »

Ahojte,
Slavka skore uzdravenie zelam :flo:
Ja tiez viem tak ze vigantol sa dava kojenym detom dlho, kym sa koja, ja budem davat asi do leta...potom uz aj tak asi kojit nebudem a v umelych mliekach je vitamin D.
Mala mi papa krasne, cukinka jej velmi chutila a predvcerom som jej uvarila cviklu - mnam, pekne papala, bola sladucka. To je jedina zelenina ktoru mam doma zo zahrady :O musim doplnit stav...cerstvu som nakrajala na drobno a uvarila so zemiakom (cviklu dlhsie, dost dlho sa vari) a rozmixovala. Prave ju varim zas :yes: A varim na 2 dni. Zvysok dopapa sestricka - je to pre nu nejake atraktivne teraz dojedat po Adel...ked mala pol roka tak dost vymyslala s jedlom, preto sa tak tesim ze adelke chuti :adore:
Tina78

Odoslaťod raddy »

ahojte,

vidim, ze chorlavieme. Tak skore uzdravenie!!

vidite, co lekar to iny nazor.....co sa tyka Vigantolu. Ja kvapkam aj Teovi, aj ked je na UM. Lekarka nam kazala do 3. roku, s prestavkou v lete a vraj to chcu predlzit az do 6 rokov. Neviem teda. ja to budem davat, ved to neuskodi....

Brunko chce hrozne sediet. Z kazdej pozicie sa chyta a taha hore. ked nepomaham, len drzim, tak sa dostane do polky. ked mu potom pomozem, tak si sadne, ale nevydrzi, takze ide hned dole. Ale, najvacsi problem je, ze mi hrozne grca. Kedze sa pri tom namaha s bruchom, tak krasne grca, stale ho musim prezliekat. viem, ze to jeho vahe neuskodi, ale som z toho na prasky. furt je mokry.... :no: aj vase deti to robia?
Dnes sa 2x za sebou obratil z brucha na chrbat, tak na rade bude o chvilu splhanie, ale to letiiiii. :whist:

No, ide sa papat, kym obaja spia. celkom sa mi dari v poslednej dobe ich uspat naraz. Mala by som ist dospat, ale ja sa radsej v klude najam :roll: :oops:
raddy

pokročilý

Odoslaťod petruskaa »

chuchu: Radsej sa spytaj svojej lekarky, lebo kanavit sa berie po dobu kojenia, co sme vysadili teraz ked sme presli na tuhu stravu a vigantol berieme dalej, ten sa berie kazdy den 2kvapky az do roku zivota dietata, teda tak aspon nam kazala doktorka.
petruskaa
expert

Odoslaťod petruskaa »

A kanavit sme brali 1x do tyzdna 3xkvapky ale dr. povedala ze najnovsie vyskumy ukazali ze sa budu davat kazde dva tyzdne.

Chorym skore uzdravenie zelam :yes:

A malym plavcom ze sa pacilo sa tiez tesim :yes: my sme prisli z plavania a maly spi v kociku uz 2 hodinu, keby bol v kare tak by som mala strach ho nechat vonku ale takto sa nebojim :-)

zuzitka aj nas bol umrncany a plakal dost na plavani a zistila som ze je to tym ze je este maly a nevladze tolko, aj instruktorka mi to postvrdila, teraz to robim tak, ze ked idem na plavanie nikde sa nezastavujem a maly sa vyspi v aute, takze je plny sil a na plavani ani nemukne a naspet ho tiez ulozim do kocika a vzdadu v aute pocas jazdy spi, nebudim ho a spi dalej doma na dvore, to je vyhoda kocika co mame, ze ho nemusim davat do autosedacky a budit, niekedy mi aj zaspal v aklimatizacnej miestnosti, tak som len preniesla do auta a spal jak dudek 3 hodiny. :yes: plavanie je podla mna dobre ako chuchu pisala na imunitu. My budeme chodit aj v zime a v lete uvidime. :yes:

Inak baby este kojite? My uz nie, maly reve ked ma tahat, a vlastne mu ani nic netecie, z oboch si odsajem tak 40-50ml ale jemu to nestaci, a ked vela cestujem hore dole, nie je cas odsavat tak mu uz davam mlieko umele ale som sa chcela spytat, raz som skusala ci este nieco odsajem a odsala som horko tazko 30ml a to mlieko bolo do zelena. :whist: Normalne aj muz pozera ze to coje., tak som to malemu nedala, som to radsej vyliala tak sa chcem spytat ci ste sa s takym niecim nestretli. :blush:

Baby skore uzdravenie vam zelam, nam sa zatial choroby vyhybaju klop klop dufam ze to tak zostane.

Inak nas uz sa preplazi cez celu obyvacku, je to take komicke, :yes: sa strasne smejem na nom, ked sa jeduje a docahuje hracku a takmer ju ma a ani za toho svateho ju nemoze dociahnut :-)))

Vsetky zdravim, hlavne tie s ktorymi sa nevidime na FB :D
petruskaa
expert

Odoslaťod Slavka B. »

Fuha Petruska, nejako vela toho Kanavitu. Nam lekarka (ta ista ako pri Ondrikovi) povedala, ze prvy mesiac 1 kvapku raz za tyzden a potom kazdy dalsi mesiac (prikrmene dieta do 4 .mesiaca )a plne dojcene do 6. mesiaca len 1 kvapku mesacne.
Myslim si, ze je to dost velky rozdiel, nemyslite? Akurat sa nad tym pozastavujem, ci my sme mali dost a ci vy ste nemali az prilis vela K-ka.

Lujzinke vyliezol 2.zubok, tak hadam ze sa u nas zacne poriadne spat.

Som trosku v rozpakoch, posledne 3 dni Lujzinka nekakala. Dnes som jej papanie zamiesala s mojim mliekom a spravila redsie, dokonca som jej dala aj trocku hruskovej stavicky-3 kav.lyzicky, aj som s nou cvicila, merala teplotku v zadocku a NIC. Co jej mam dat? Je normalne po prikrmoch 3 dni nekakat?
Slavka B.
expert

Odoslaťod eja »

SlavkaB - takisto aj mne doktor povedal,ze mam ten Kanavit davat len 1xmesacne 1kv do 6m
eja
expert

Odoslaťod adripal »

tu nedavame kanavit vobec, dostal ked sme boli v lete doma a doktorka mi vravela tak ako uz spominala Slavka s Ejou, vigantol az 5 kvapiek denne, aj ked zabudam casto.

Oliver uz dostal nadchu od Lucky. dnes zacal mat sopliky a prska. som zvedava ako budeme o tyzden maju ho ockovat.
Slavka skus slivkovu stavu aj ked neviem od kolkeho mesiaca sa moze davat. mne vrvela doktorka ze mam davat trosku harmancekoveho caju, ked som davala kakal lepsie zatial raz do tyzdna, ale este je plne kojeny.
adripal
pokročilý

Odoslaťod hakika »

Petruskaa, tiež s mi zdá toho Kanavitu veľa. Aj ja dávam len 1xmesačne 1 alebo 2 kvapky ani neviem, mám to na krabičke napísané :whist: Tuším iba prvý mesiac sme dávali 1x týždenne.

Tiež sme a včera prvýkrát otočili z bruška na chrbátik :)b ale ja som to prepásla :guns: Robili sme úlohy s Nikolkou
a malá ležala na zemi na hracej deke na brušku a zrazu kukám a ona vyškerená na chrbátiku :D A už to včera viackrát nespravila, tak som smutná :blush:

Včera bolo ako krásne a dnes u nás zasa fúka nenormálny vietor :ham:
hakika

začiatočník

Odoslaťod dollynka »

Ahojte holky....
Vsetky marodom zelam skore uzdravenie.....aj nas stale prenasleduju choroby :( ....
Ako citam riesite Vigantol...my ho davame 1x denne po 1kvapke....co si pamatam pri Lenke sme ho uzivali tusim do dvoch rokov....no a ten Kanavit nemame a ani neviem co to je :blush: ......co sa tyka pretacania,moj Lukasko sa z bruska pretoci jedna radost...dokonca sa mu uz aj podarilo z chrbatika na brusko,ale zatial len raz.....no a my uz sedime....krasne rovno sedi,len sem-tam padne do boku...dokonca sa zacal dvihat na nozicky,ked ma nieco do coho sa moze opriet,tak sa dviha....nechcem aby to robil ved ma este cas!.....a zubky nas nenormalne trapia.....este stale nam nevysli,ale uz sme museli pouzit Nurofen od bolesti....geliky nam pomahaju asi prvych 10minut a potom nic :( .....cez den mi maly velmi dobre spinkava....vcera doobeda3hodiny doma a poobede3hodiny vonku....aj v noci sa to da zvladnut s tym spanim,len vstavame rano okolo tej piatej.....maly mi zacal stale dzavotat a vrieskat :-D .....no a na sasoviny toho je :lol: .....vsetkym zelam pekny den :flo: :)b
dollynka
expert

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.