JANUAR 2009

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: JANUAR 2009

Odoslaťod mayka »

cauko,

espritko - dobreho sintra mas doma :-) ale nasa je podobna v tom hadzani sa o zem, nehodi sa akoze uplne, ale zostane lezat a reve a nechce sa postavit, alebo si pripadne trieska hlavu o dvere :crazy:

javorka - super, ze ste mali taky dobry kolacik, dala by som si hned :yes: ja mam tiez dobry recept na taky s posypkou.
A tiez v poslednom case robievam len ten hrncekovy s roznymi obmenami, nebavi ma extra miesat to, extra hento a mat zababranych x misiek....
dost casto robievam este muffiny, mam dobre recepty na ne, a vsetci doma ich mame radi, tiez je to nenarocne, len vymiesat v 1 miske ...

ahojte :clap:
mayka

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod javorka »

Ahojte,
Espritko tak to gratulujeme k takemu cikaniu. Patka sa tvari ako nic aj ked sa pokaka :rol8: . Ale isto rozumie vsetkemu, no ale naco by sa obtazovala, ze?? :crazy:
Mayka, kolaciky u nas idu na dracku. Akekolvek. Muffiny som skusala iba raz a moc sa mi nepodarili. Ked budes mat cas napis, prosim, nejaky lahky overeny recept vyskusam. Cakam, kym dozreju maliny aby som vyskusala, ten recept co si tu pisala. No kedze slnka nikde, maliny su stale zelene :(
Uz nam konci pomaly plavanie. Vo stvrtok pojdeme posledny X. Aj som rada, lebo nic nestiham a aj mi to bude chybat a zacnem mat pocit, ze som len doma zavreta. Ani to pocasie nam nepraje, aby sme boli cele dni s detmi vonku. Uz by ozaj toho dazda stacilo, vsak????
Novinky nasej Patky: tak hadzeme sa o zem, najradsej vonku a do blata :crazy: , rozpravat ani za nic, iba na vsetko ukazuje prstekom (ved naco, ked ostatni pochopia co chce), mame 13 zub (prvy ocak) este dalsie 3 :drop: a cokolvek sa da zopakovat po starsej sestre, tak to proste skusi :drop:
A teraz sladko spi po plavani a mama si to uziva pri kave :wink: .
Pekny den Vam. :4:
javorka

Odoslaťod espritko »

Ahojte

Tak na tie mafiny chcem aj ja recept, tak mayka sup sup. Nech mozem vyskusat.

No my chodime trosku zase po doktoroch, malemu som nasla hrcku na nozke pri rozkroku, doktorka sice hovorila, ze je to asi len uzlinka, ale pre istotu mu zobrali krvicku na rozbor a poslali nas na chirurgiu. Aj tam nam povedali, ze je to pravdepodobne len uzlinka ale budu to sledovat a o 2 tyzdne ideme na kontrolu. A akoby to nestacilo, tak este aj ja beham na injekcie, lebo ma ustipla vcela a dostala som nejaku infekciu a muz pojde asi na operaciu zlcnika. Tak co Vám budem hovorit, ked sa dari tak sa dari.

Vysiel nam tiez prvy ocak, takze sme mali veselo doma, a za chvilu pojde asi dalsi, lebo prehananie a ani nervycky este neprestali, a vrch ma cely spuchnuty. Chudacik, nech uz to ma za sebou, lebo ma asi porazi. Co sa tyka cikania, tak som ho asi prechvalila, posledne 2 dni sa mu vobec nechce, ale to asi aj kvoli tomu pocasiu, sme stale doma zavreti. Uz mi to lezie na nervy.
Ako citam, tak nie len ja sa trapim s hadzanim maleho o zem. :no: :no: :no: Ja nechapem, preco to robia. krpci maly.

Inak som rozmyslala, zeby som zacala chodit s malym do nejakeho materskeho centra. Co na to poviete vy? Trochu zmeny.
espritko

pokročilý

Odoslaťod mayka »

no caute,

kazdy den nakuknem, ze ci sa niekto neozve a dnes vidim, ze nieco sa tu predsa len pohlo :D

espritko - tie vase zdravotne problemy ma mrzia, dufam ze budete vsetci coskoro fit. Z tej hrcky sa nestresuj, bude to len zvacsena uzlinka, mozno reakcia na ockovanie.
A s tym cikanim je maly sikovny :yes: Nasa maximalne zahlasi "A-A" co znamena, ze kakala, ale tiez sa mi uz parkrat rano zdalo, ze nema moc plnu plienku... musim vyskusat posadit ju rychlo na nocnik... ale ked ja som na to leniva, kazdy mi tu pisti za usami, nemam cas ju davat na nocnik a cakat pri nej, aby to pripadne hned aj nevyliala :D

- si sa pytala na tie materske centra, je to dobra vec, my tiez obcas chodime (uz sme neboli snad pol roka :O ...) ale ja v lete nemam taku potrebu chodit do MC, staci ze ideme na ihrisko, alebo ich dam na dvor sa hrat...
na jesen a v zime je to ine, vtedy to dobre padne niekam takto vypadnut na doobedie, ale zas je tam riziko ze nieco decka chytia, nejake sopliky a pod. a to ma moc nelaka...

javorka - to uz aj koncite s plavanim? nejak to rychlo ubehlo...

posielam vam par receptikov na muffiny:

Muffiny – základný recept

Suroviny: 2 hrnčeky polohrubej múky, ½ hrnčeka cukru, ½ prášku do pečiva, soľ, 1 vajce,
1 hrnček mlieka, ½ hrnčeka oleja

Postup: V mise premiešame múku, cukor, prášok a soľ. Vajcia rozšľaháme s mliekom a olejom
a naraz pridáme do múčnej zmesi. Len krátko premiešame. Plníme do formičiek a pečieme asi 20 - 25 minút pri 180°C.

Jablčné varianty: Pridáme 1/2 lyžičky škorice a 1 nadrobno pokrájané jablko.

Broskyňové s pekanovými orechami
1/2 hrnčeka sušených broskýň a 1/2 šálky sekaných pekanových orechov

Ďatlové s vlašskými orechami
1/2 hrnčeka sekaných datlí a 1/2 šálku sekaných jadier vlašských orechov

Citrónové s makom
1 1/2 lyžičky sušenej citrónovej kôry a 1/2 šálky maku

Čučoriedkové muffiny
Suroviny: 2 hrnčeky polohrubej múky, ¾ hrnčeka cukru, 1 hrnček čučoriedok (mrazené alebo čerstvé), ½ prášku do pečiva, 1 vajce, ¾ hrnčeka mlieka, ½ hrnčeka oleja

Postup: Zmiešame múku, cukor a prášok do pečiva, pridáme čučoriedky. Pridáme vajíčko, mlieko
a olej a celú zmes premiešame. (Pokiaľ je čas, je vhodné vymiešať tekuté časti cesta zvlášť a vmiešať skôr zmiešané sypké časti – muffiny sú patom nadýchanejšie) Do formy na muffiny dáme košíčky (môže aj bez košíčkov, ale potom je dobré formičku natrieť olejem). Plníme lyžičkou zmes asi k okraju košíčkov, potom to pekne vykysne pri pečení. Pečieme v predhriatej rúre (200 °C) asi 20-30 minút, pokiaľ muffiny nevybehnú a nezhnednú a hore trošku nepopraskajú. Potom ich pocukrujeme.

Čokoládové muffiny
Suroviny: 3 hrnčeky polohrubé múky, 1 hrnček cukru, hrnček mlieka, 1 hrnček oleja, 2 vajíčka,
1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor, čokoláda (kakao)

Postup: Všetko zmiešame v miske a nakoniec primiešame nalámanú čokoládu. Kúsky by nemali byť úplne maličké, je fajn, keď sa čokoláda len rozpustí, ale nerozplynie sa celkom. Formičky neplníme úplne, cesto tak o štvrtinu vybehne. Pre vzácnych hosťov ešte zdobíme každého muffinka
napr. štvorčekom bielej čokolády, kto chce, môže pridať vlašské orechy či mandle.

Tento recept je výborný pre spotrebovanie čokoládových mikulášov z Vianoc, čokoládových vajec z Veľkej noci, kúskov čokolády, čo sa doma nájde.

Ríbezľové muffiny
Suroviny: 120g mäkkého masla, 160g cukru, 1 vanilkový cukor, 2 vajcia, soľ, 260g polohrubej múky, 2 lyžičky prášku do pečiva, 150g cmaru (podmáslí), 225g ríbezlí

Postup: Maslo ušľaháme s cukrom do peny. Postupne pridáme vajce, vanilínový cukor, soľ. Múku preosejeme s práškom a striedavo vmiešame so cmarom. Nakoniec pridáme ríbezle. Cestom naplníme formičky. Pečieme na dolnej drážke v rúre asi 30 minút pri 200°C. Pocukrujeme.

Kávové muffiny
Suroviny: 125 ml horúcej vody + 2 lyžičky instantnej kávy, 125 g masla, 150 g cukru krupice,
1 vanilkový cukor, 20 g kakaa, 2 vajcia, 175 g hladké múky, 2 lyžičky prášku do pečiva,
2 lyžice rumu (môžeme nahradiť mliekom)

Poleva: 100 g práškového cukru, 1/2 lyžičky instantnej kávy, 2 lyžice vriacej vody, nastrúhaná čokoláda na ozdobu

Postup: Najprv pripravíme kávu a necháme ju vychladnúť. Vyšľaháme maslo do peny a postupne pridáme cukor, vanilkový cukor. Postupne pridáme vajcia, pričom každé zašľahávame asi pol minúty. Múku s práškom do pečiva a kakaom zmiešame, preosejeme a postupne zašľahávame do cesta. Nakoniec primiešame rum a kávu. Pečieme 15- 20 minút pri 175°C. Po upečení ich necháme vo forme 10 minút a potom ich vyklopíme. Na polevu zmiešame práškový cukor s instantnou kávou a vodou a ešte teplé muffiny polejeme. Nakoniec ich posypeme nastrúhanou čokoládou a necháme úplne vychladnúť.

U nas su "top" prave tieto kavove, dokonca tam nedavam ani tu polevu, zjeme ich len take.
Mam formu z Ikey, je tam 12 otvorov, do tych dam este papierove kosicky a tak to peciem.
Vacsina receptov mi vychadza prave na tych 12ks. Ak je cesta viac, tak dam na obycajny plech este zdvojene kosicky a naplnim zvyskom cesta.

dobru chut!
skoda, ze uz nemame, robila som naposledy v nedelu a len sa tak po nich zaprasilo :)b
mayka

Odoslaťod javorka »

Ahojte
Espritko, teda neprijemne, tolko chodit po doktoroch. Drzte sa! Nech vsetko dobre dopadne. A nech ste vsetci co najskor fit, aby ste si mohli uzivat leta. Teda dufajme, ze uz najake zacne :blush: .
Asi u vsetkych zacalo obdobie vzdoru. Tak do dvoch rokov sa mame na co tesit :rol8: . Potom sa im snad hormony skludnia (som niekde citala, ze to je dosledok hormonov :yes: ). Takze terenujme na pubertu :blush: . Bo to bude este horsie :lol: .
My tu mame nieco ako materske centrum. 1x v tyzdni sa stretavaju mamicky. Chodim nepravidelne, ale ked nieje nic surne idem. 1) som pristahovalec a tam som spoznala novych ludi 2) moje deti su hanblive, tak sa snazim ich obcas do kolektivu deti, minule sedeli hodinu na deke a obzerali ostatne deti :rol8: A osmelili sa az pred nasim odchodom.
Mayka, dakujeme za recepty. Asi budeme musiet zase navstivit ikeu a dokupit formu a kosicky :wink: .
Plavanie nam veru rychlo ubehlo. 5 tyzdnov fuc. Ved ja mam pocit, ze teraz boli Vianoce a uz su tu prazdniny :scared: . Ved takymto tempom mi o chvilu skonci materska :skuli: .
My sme dnes po obede boli uspesni na nocniku :D . Ale sedela na nom, len preto, ze aj Terezka a oblozili sa hrackami, tak sa podarilo.
Ticho v dome, deti spia, idem kuk do zahrady.
Pekny den Vam.
javorka

Odoslaťod mayka »

ahojte,

tak konecne mame pekne letne pocasie vsak? :clap:
my teraz ideme na tyzden na chatu, potom budeme par dni doma a potom zas niekolko tyzdnov prec, tak vam a vasim detickam prajem krasne leto a oddychnite si (podla moznosti :D )

u nas to vyzera, ze idu asi vsetky trojky-zuby naraz, takze des. spusti plac hocikedy, najlepsie tak nadranom a kmase ma za vlasy, kde jej nechcem dat cucnut :O takze este sa kojime, pockam kym vylezu tieto ocne zuby a potom sa mi snad podari odstavit :D

papa
mayka

Odoslaťod Matach »

čaute kočky
dlho som nebola na pc....nejako nie je cas :) (ma ho muž v robotke a vecer sa mi uz nechce :D)

espritko dufam že sa skoro vsetci uzdravite a bude to ok. maly je šikulka :)

u nas je to tak vselijako mame teraz zase soplik a kasleme, ale uz to postupne ustupuje.
maly je strasne sikovný...je to taky maly vychcanec :lol: . vie povedat doldol-dudel, baan-banán, jaja- zajo a vajce, podla toho kam ukaze tak viem ci che ist k zajacom, alebo vybrat vajicka od pipiek :oops: , á-to je ja, aj mne alebo moje alebo cokolvek co sa tyka jeho osoby :)
pekne papa lyzičkou polievku-taku hustejsiu zeleninovu....sice je mokry a vselikde je narosypane, ale krasne si naberie aj sa trafi fo hubičky :) a zase len á. už mi pomaly ani nechce dovoliť, aby som ho krmila ja :) to su potom boje a vysvetlovačky preco nemoze on :(
vodičku miluje boli sme na taky predlženy vikend v lipt.jane v penzione horec a mohli sme ist aj do bazena.....no keby ste videli co ten robil....prve 2 min. sa drzal ako kliest a potom sme ho odtial nemohli dostat....
bolo to super krasne prostredie, super služby..odporučam....

inak papa pekne akurat nechce jest maso.... :( neviem co s tym....minule si sice vypytal lovecku salamu, ked jedol aj dedko, tak jedol s nim, ale to je raz za rok.....neviem preco, ked bol maly tak krasne papal :( ale nechcem ho nutit, dufam ze sa to casom zlepsi.....

nam ocaky este nejdu, aj ked horne sa mi zdaju ze uz to dlho nepotrva, tak uvidime....

zdravim vas vsetky, uzivajte si svoje krasne deturence a pocasie(nech nam dlho vydrzi) a majte sa fajn
Matach
začiatočník

Odoslaťod Matach »

[ img ]
takto sa moj poklad prechadza.....ked sa opytam ci sa ide prechadzat, tak kyvne hlavou, da ruky za chrbat a ide sa ...a musia sa vsetci :)
[ img ]
luka pri habakukoch na donovaloch
[ img ]
štrbske pleso boli sme 22.5.2010
[ img ]
a takto spal v jaskyni :)
[ img ]
3 bratranci-moj je v strede :)
[ img ]
moja laska :)
Matach
začiatočník

Odoslaťod espritko »

Ahojte dievcata,

kde sa vsetky tulate? Kaslete uz na januarovky?

Tak sme pochodili doktorov a vysetrenia, a nakoniec u maleho to je len uzlinka, ale aby sme boli o tom utvrdeni, tak ideme este na sono v septembri. A este pojdeme aj na kardiologiu s tym nasim selestom. Ci je to uz v poriadku. Tak dufam, ze to uz bude ok. Inak je maly zivy az az. Niekedy by so mu najradsej dala nejaku injekciu aby sa trochu omamil a nebol taky energicky. :D :D :D Ocaky nam uz vysli uplne vsetky, takze cakame uz len na tie posledne stolicky a mame komplet zubky. V akom mesiaci to asi zacne? Neviete niekto?

Ako inak prazdninujete?
espritko

pokročilý

Odoslaťod Matach »

no ahojte
my teraz tak na prd :)
mame uz asi treti den okolo 38-40 horucky, vacsinou je to blizsie k tej 40 :( mame zapalene hrdielko, takze antib. a robime popri liekoch proti horucke studene zabaly :(((
velmi sa nam to nepaci , ale aspon to trosku zabera. tak dufam ze to uz coskoro prejde

inak my mame zatiel prvy ocak, este nie je uplne vonku, ale uz ho vydno :)

majte sa idem odmerat teplotu a skusit donho nieco dostat, lebo nechce absolutne nic, dokonca niekedy ani mlieko, ale chvalabohu pije vodicku, to si pyta aj sam :)
Matach
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.